Tori Amos Thread!

Τελικά μετά από πολλή σκέψη κατέληξα στο δικό μου πιο αγαπημένο απο τα άλμπουμ της. Ήταν λίγο πονεμένη ιστορία, γιατί έπρεπε να δω ποιο απ’ολα της τα άλμπουμ με έχει αγγίξει πιο πολύ συνολικά, όχι δηλαδή με μεμονωμένα τραγούδια. Αυτό είναι το [SIZE=“3”]Under The Pink.[/SIZE] <3

Οπότε κατάφερα να βρω μια απάντηση κι απο μένα για το poll που είχα βάλλει στο thread.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Μια πολύ ωραία πρόσφατη συνέντευξη της Tori Amos στον Perez Hilton.

We recently got to meet and interview - for the second time!!! - the legendary Tori Amos, one of our absolute favorite artists, whose music has truly changed our life and opened us up to so much more.
The piano goddess has a brand new album that just came out, Night Of Hunters, and she sat down with Perez to talk about that and soooo much more!
We spoke about her creative process, the insanely amazing story about her first date with her husband, her daughter Tash and working with her on the new album, why Tash has left home for boarding school at the age of 11 - and lots of other goodness.

[U]
http://perezhilton.com/2011-09-27-tori-amos-perez-hilton-interview[/U]

Εδώ το πρώτο μέρος της. (περιμένουμε να αναρτήσουν και το δεύτερο)

-=-=-=-=-=-=-=-=-
Επίσης, εντόπισα και το clip του [B]“Nautical Twilight”[/B] απο το Night of Hunters. [U]http://www.brigitte.de/kultur/leute/tori-amos-1103604/[/U] εδώ νομίζω φαίνεται ακόμα πιο όμορφη απ’ο,τι στο Carry…
(αν και η ποιότητα του video χάνεται σε σημεία… μακάρι να το βάλλουν και στο youtube με μεγαλύτερη ανάλυση)

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Όσον αφορά τη δήλωση, προσωπικά δεν έχω μάλλον κάτι καινούργιο να προσθέσω. Εξάλλου πάντα έτσι δεν είναι η μουσική? ο,τι καταλαβαίνει ο καθένας…

Μια ωραία αναφορά στο θέμα απο το Rocking Racoon:
[U]http://www.rocking.gr/rockingraccoon/Rocking_Raccoon_-_Amos_itan_protou_Guali_na_ginei/10868/[/U]

Το μόνο που θα ήθελα να μου εξηγήσεις (άσχετα με το θέμα της δήλωσης αυτής) είναι το πού στηρίζεις την τοποθέτησή σου για το μεγάλο “εγώ” της Tori Amos. Σε ρωτάω γιατί παλιότερα θυμάμαι είχες ξαναποστάρει στο θρεντ και είχες μιλησει για τη “ματαιοδοξία της”.

Συμφωνώ μαζί σου στα “περι γούστου”. Και όσον αφορά τη διασκευή η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν ακούω slayer, οπότε ούτε το Raining blood ήξερα όταν άκουσα την διασκευή της Τόρι. Αυτό είχε ίσως ως αποτέλεσμα να “ηχήσει” στ’αυτιά μου και στην ψυχή μου ως ένα “δικό της” δημιούργημα. Οπότε δεν είχα κανέναν λόγο να απογοητευτώ ή να μην μ’αρέσει. Ήδη με είχε κερδίσει το στυλ της μουσικής και της ερμηνείας της ούτως η άλλως οπότε για μένα δεν “χάλασε” τίποτα.

Και ναιιιι, θα χαρώ κι εγώ πολύ αν διασκευάσει Anathema ή Tool. Αλλά πιο πιθανό να το κάνει με τους τελευταίους, λόγω και της σχέσης της με τον Maynard.
(τους Amorphis δεν τους ξέρω)

Πολύ χαίρομαι που άρχισες δισκογραφία.
Οι στίχοι της Tori είναι όντως πολύ ψαγμένοι, και πολλές φορές με άρωμα μυστικισμού. Η γυναίκα αυτή έχει μια ολόκληρη ξεχωριστή φιλοσοφία, την οποία ανακαλύπτει κανείς μέσα απο αυτούς τους στίχους… πολλές φορές ίσως τους επεξηγήσει σε συνεντεύξεις, αλλά καμιά φορά ίσως η εξήγηση δεν “βγάζει” και πολύ νόημα σε σχέση με τους στίχους.

Με την κυκλοφορία του Little Earthquakes η Tori προσδιόρισε τον εαυτό της ως καλλιτέχνη-μουσικό και δημιουργό, και έτσι την αγάπησε ο περισσότερος κόσμος. Η ίδια θα έλεγε ότι πριν απ’αυτό-“το χάος”… αλλά θα βρεις πολλούς φανατικούς της φαν κι όχι μόνο να λατρεύουν και να αγαπούν και το “Y Kant Tori Read”, παρά τα “λάθη” που υποστηρίζει η ίδια ότι έκανε τότε…

“Girl”: Αυτό το τραγούδι το’χε γράψει για τον εαυτό της, πίσω στην εποχή του “Y Kant Tori Read”. Ένα κορίτσι που προσπαθεί να “ικανοποιεί” τα όνειρα που έχουν οι άλλοι γι’αυτήν, και που διψά να πραγματοποιήσει τα δικά της. Παρόμοια έννοια έχει και στο “Mother” [COLOR=“DarkRed”]“Ι walked into your dream and now Ι?ve forgotten how to dream my own dream”. [/COLOR]

Αλλά αυτή η ιδέα επικρατεί και σε όλο το άλμπουμ. Είναι η Τόρι που “μας συστήνεται” με ο,τι πιο αληθινό και προσωπικό έχει να μας πει:

[FONT=“Century Gothic”][COLOR=“DarkRed”]?Um, it?s kind of like trying to stay alive. At that point, Little Earthquakes was my first, um, attempt at getting out of the egg. You know that little chicken that kinda kicks out the egg (imitates chicken) and says, ?OK, um, what have I really not been saying all these years?? You know you can wear the plastic snake pants and put 15,000 holes in your body, which is fine. Enjoy it (laughter). But what am I saying? I?m just saying absolutely Nothing. So I started to think about? what is the most powerful thing I can do for myself. The Truth is actually the most shocking thing you can do because nobody really hears it much. So when you start saying things truthfully, and I mean truthfully, there?s no greater … (sighs) … Freedom than that, and I was really dying. So I had to find out, I had taken on all of these belief systems. Whether you go from … Christianity, to Buddhism, to God, … I?m going to be one of those Mary Magdalenes, YES (raises arms). I mean, to finally say, ?No, wait a minute, I?m just, who?s this redhead?? Dyed of course. But, you know, what are my beliefs? Not what you want me to believe. Or what I should believe. But what do I Really, Really believe? And if there are a million people telling me I?m out of my mind, that should really be inconsequential. Because it?s not your truth, it?s gotta be mine. And same with you, you know??[/COLOR][/FONT]

Όπως έχω ξαναπεί, είναι πολύ συγκεκριμένος ο τρόπος που αγγίζει κάθε μουσική τον εκάστοτε ακροατή. Ποτέ δεν ξέρεις ποιον θα αγγίξει τί.

Δε μου φαίνεται παράξενο που άκουσες την Tori την περίοδο που ήσουν στο στρατό, καθώς ξέρω ότι περνάτε πολλές ώρες “μοναξιάς” και “ησυχίας” στις οποίες ό,τι πιο κατάλληλο θεωρώ είναι η συνοδεία μουσικής.

Το Boys for Pele είναι ο δισκος με τον οποίο συστήθηκε σε μένα η Tori. Ένας δίσκος με μπαρόκ επιρροές, και πολύ “ήσυχος” σε σχέση με τους προηγούμενους". Για μένα η Τόρι εδώ είναι πλέον πιο παρούσα, πιο συνειδητοποιημένη και πιο κατασταλαγμένη απο ο,τι ήταν πριν με τους άλλους δίσκους. Αναλαμβάνει η ίδια το lead της παραγωγής του, και πλέον ξέρει ακριβώς τι ήχο θέλει να βγάλει.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους δίσκους που χαρακτηρίζεις με ΑΑΑ απο τη μία, οκ δε σου άρεσαν. Απο την άλλη μπορώ να υποθέσω το γιατί: δεν ήσουν στον στρατό. Δεν είχες την απαιτούμενη “ησυχία” γύρω σου, και πλέον ως πολίτης με τα πολλά τρεχάματα δεν τους έδωσες και τον χρόνο που ίσως θα ήθελαν για να σε κερδίσουν. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος, και τελικά να μην σου άρεσαν οι αλλαγές στον ήχο της και απλά να σου άρεσε το στυλ και η φρεσκάδα της “μικρούλας” νεαρής καλλιτέχνιδας Tori Amos. ^^

[B]@UnburntKhaleesi[/B]
Διάβασα μια φορά το post σου παραβλέποντας το link για το video clip (“Nautical Twilight”), αλλά μετά που κάθισα και άκουσα ήρεμη το τραγούδι, έμεινα…Από τα καλύτερα τραγούδια της που έχω ακούσει! Πραγματικά παραμυθένιο, σε ταξιδεύει σε νεραιδόκοσμους. Μου άρεσε που είχε και βιολιά μέσα, πήγαινε πολύ. Προτιμώ πάντως να ακούω μόνο και να μη βλέπω το…clip μιας και θέλω να την φαντάζομαι όπως ήταν παλιότερα…κι άμα την βλέπω όπως έχει γίνει τώρα, ψιλοστεναχωριέμαι. Ο χρόνος δεν λυπάται κανέναν δυστυχώς.:(Παρ’ όλα αυτά, βλέπεις να έχει ακόμα ζωηρή ψυχή, καθρεφτίζεται στα μάτια της και στο χαμόγελο.:razz:

Άκουσα σήμερα το δεύτερο album της, το [B][SIZE=“3”]under the pink[/SIZE][/B] (1994).Δεν ξέρω αν θα πω τα προβλεπόμενα, αλλά από τα 12 κομμάτια μου άρεσαν πολύ-έτσι με το πρώτο άκουσμα-τα τέσσερα. Το [U]bells for her[/U] το αγαπημένο μου κομμάτι όλου το album.Το είχα ξανακούσει σίγουρα γιατί με το που ξεκινήσε ένιωσα μία οικειότητα.Πανέμορφο τραγούδι, συγκινητικό…’‘Can’t stop what’s coming’’. Δεύτερο αγαπημένο μου, το…πιο “χοροπηδηχτούλι” και ξέφρενο [U]cornflake girl[/U]. Κι αυτό το είχα ξανακούσει. Μ’αρέσουν πολύ οι μπάσες νότες καθώς και αυτός ο ρυθμός που σε παρασέρνει και πηδάς αυτόματα από τη μια γραμμή στην άλλη,σα να σε οδηγεί από μόνο του το τραγούδι.
Επίσης, μ’ άρεσε πολύ το [U]icicle[/U], το παγοκρύσταλο. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ορχηστρικό (και να ήταν καθόλου δε θα με χάλαγε).Έχει πολύ όμορφη μουσική και με έκανε να πλάθω εικόνες με την φαντασία μου…σα να βλέπω σε ήρεμο χιονισμένο τοπίο νιφάδες να χορεύουν στον ουρανό καθώς πέφτουν στο έδαφος. Εντάξει…πολύ μελό ε; Ε αυτό φαντάστηκα.Κάποιες στιγμές το πιάνο μου θύμιζε τον ήχο της λατέρνας,κάποιες μουσικό κουτί και κάποιες άλλες απλά απαλές νότες που πέφτουν σαν γλυκιά ψιχάλα. Τελευταίο τραγούδι που μου άρεσε ήταν φυσικά το [U]space dog[/U], το οποίο είναι αρκετά παράξενο κι αρκετά μη-Τοριανό σε ορισμένα σημεία, πιο μοντέρνο, η φωνή πιο μακρόσυρτη και γενικά η ατμόσφαιρα πιο υπνωτική…διαστημική!:stuck_out_tongue:

<3 Λατρεμένο ντουέτο και μάλιστα για καλό σκοπό.

Οι φωνές τους βλέπω ταιριάζουν πολύ!

[Μακάρι βέβαια ο Maynard να τραγουδούσε περισσότερο.]

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, thank fuckin God δηλαδή, ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ. Είχα αρχίσει να τρελαίνομαι διαβάζοντας τόσες σελίδες ακυρότητας, έλεγα “μα δεν μπορεί μόνο εγώ να το κατάλαβα έτσι”. Πώς “έτσι;” Μα είναι πολύ απλό, η δεσποινίς Τόρι νομίζω ότι με την επίμαχη δήλωση δεν εκφράζει απαξίωση για τους μέταλλους αλλά ίσα ίσα έναν ευσεβή πόθο, ότι αν εντοπίζονται οπαδοί της ακόμα και στο… Smackdown ξέρω γω, γενικά στο WRESTLING, "ε ναι ρε, πάει να πει ότι κι εγώ είμαι badass, μη με βλέπετε έτσι ναμαγαπάδα, εγώ μέχρι και δίπλα σε metal συγκρότημα μπορώ να σταθώ στο σανίδι, και θα τα γαμήσω όλα λέμε, ααααααααααααρρρρρρρρρργγγγγγγγγγγκκκκκκκκκκκκκ!"
Σοβαρά δηλαδή κανείς δεν αντιλαμβάνεται την έμμεση υπόκλιση στο metal που εμπεριέχει αυτό; Μόνο ο amazing journey ρε;

Γι’ αυτό λοιπόν, μπράβο Τόρι, δε σε ξέρω δε σ’ ακούω, τίποτα απ’ αυτά (μόνο ένα κομμάτι που έχεις πει με τον Maynard έχω ακούσει - ωραίο - και τη διασκευή Slayer - ας μη μιλήσω =Ρ), αλλά μπράβο και συνέχισε να προσπαθείς να γίνεσαι όλο και πιο έντονη, όλο και πιο συναισθηματική, όλο και πιο δραματική… ίσαμε να φτάσεις κάποτε στο σημείο να λέμε για σένα “φοβερή ε, έχει τρομερό συναίσθημα, σα ν’ ακούς metal, απλά χωρίς τις βαριές κιθάρες”.
:smiley:

SPOILERΕ, Ανμπέρντ, όταν το διαβάσεις αυτό και φρικάρεις όπως φαντάζομαι, πριν ετοιμαστείς να με ξεσκίσεις put the gun down γιατί θέλω να ξέρεις ότι σε λατρεύω, αυτά που κάνεις ειδικά σ’ αυτό εδώ το θρεντ δε συγκρίνονται με τίποτα άλλο σ’ αυτό το γαμημένο φόρουμ! <3 <3 <3[/SPOILER]

Όσο για σας ρε μεταλλάδες, την επόμενη φορά περιμένω λίγη καλύτερη ανάλυση! Α και το ίδιο ισχύει για σένα ρόκιν, μαντάρα τα κανες με τον τρόπο παρουσίασης της δήλωσης!

“can?t stop what is on its way”…
Mιλάμε για κομματάρα! To λατρεύω απεριόριστα (άπειρες νεραϊδοκαρδούλες που λες κι εσύ :stuck_out_tongue: <3 <3 <3 <3).
Εδώ μια λάιβ εκτέλεση του κομματιού [U]Bells for her Live[/U]

Πόσο γαμάει έτσι όπως παίζει στην αρχή σκυμμένη πάνω από τα πλήκτρα!!!

Συμφωνώ. (δεν ακούω τοολ) και είχα ακούσει το muhammad my friend στο δίσκο της τόρι και δεν μου είχε κάνει κάτι το τραγούδι. Ε αυτο το ντουέτο τα σπάει! ΤΙ ΦΩΝΑΡΑ ΒΓΑΖΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ!!! 8O και τώρα πάντα όταν τυχαίνει να το ακούω κανονικά το κομμάτι , είμαι λιγο σε φάση> ααχ! να’μπαινε τώρα ο maynard!
Πόσο τελεια ακούγεται όταν αρχίζει μόνος του στο 1:50. Και το κομμάτι αποθεώνεται στο 3:30 που μπαίνουν και οι 2 "[I]we both know it was a girl…back in bethlehem[/I] "

[SPOILER]πρέπει κάποια στιγμή να ακούσω tool ! σε εμπιστεύομαι στην καθοδήγηση 8)[/SPOILER]

[SPOILER]Ok, η καθοδήγηση από κοντά κάποια στιγμή 8)[/SPOILER]

Η συνέντευξη στον Perez Hilton που είχα ποστάρει μισή την προηγούμενη φορά είναι πλέον ολόκληρη στο youtube.

Μέρος πρώτο: http://www.youtube.com/watch?v=LXCtus4No_8

Μέρος δεύτερο: http://www.youtube.com/watch?v=akJvjSZd2wk

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Επίσης, νέα από τη σελίδα της Deutsche Grammophon στο facebook:
[B][U]
“TORI AMOS NIGHT OF HUNTERS OFF TO A GREAT START”[/U][/B]

Σ’αυτό το ύφος είναι όλο το Night of Hunters. Οπότε όταν έρθει η σειρά του να το ακούσεις, είμαι σίγουρη ότι θα το λατρέψεις!!!

Όσο για το clip, ρε συυυ γιατί το λες αυτό? τόσο χάλια σου φάνηκε η Τορούλα?
Οκ, έχει κάνει πλαστικές και φυσικά και δεν γίνεται πλέον στα 48 της να είναι όπως ήταν 20 χρόνια πριν.
Δεν αντέχω όταν μια γυναίκα το παίζει “μπεμπέκα” και είναι μεγάλη σε ηλικία. Είναι χαζό. Όταν ήταν στα ξεκινήματά της η Τόρι, είχε ένα πιο cool και χύμα στυλάκι, γιατί αυτό την εξέφραζε. Αλλά απο τότε που γέννησε την Tash γλύκανε πολύ, και πλέον ντύνεται σαν μια κυρία. Αν προσέξεις κι εδώ στην περιοδεία για το Scarlett’s Walk,
η εμφάνισή της είναι πιο αιθέρια… πιο νεραϊδένια (δεν είχες άδικο με τον χαρακτηρισμό που χρησιμοποίησες… αφού πολλοί toriphiles την χαρακτηρίζουν “our fairy”) [U]Α sorta fairytale live[/U]

Αλλά εγώ πιστεύω ότι και σήμερα είναι ΚΟΥΚΛΑ. <3 <3 <3 <3 <3


Θα αρπάξω εδώ την ευκαιρία, για να πω ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΕΙ Η TASH!!!
Μπορεί φωνητικά να μην φέρνει καθόλου, αλλά η φάτσα της είναι ίδια η Τόρι όταν ήταν νέα!

Χαίρομαι που σου άρεσαν τα συγκεκριμένα τραγούδια, γιατί συγκαταλέγονται και στα δικά μου αγαπημένα!
Εδώ 2 γαμάτες live ερμηνείες των:

icicle (όπου κάνει μια εκπληκτική εισαγωγή διαφορετική απο το άλμπουμ)

[B][U]space dog[/U][/B] (με bonus ένα τόρι-στόρυ πριν αρχίσει <3 )

Το tour έχει ξεκινήσει για τα καλά! Η Τόρι ανανεωμένη ΚΟΥΚΛΑ και δυναμική! ΘΕΑ ΘΕΑ ΘΕΑ ΘΕΑ !

Εδώ μερικές φωτογραφίες απο την περιοδεία:

Wednesday, September 28, 2011
Helsinki, Finland - Ice Hall

Friday, September 30, 2011
St Petersburg, Russia - Oktyabrsky Hall

Sunday, October 2, 2011
Moscow, Russia - Crocus Hall

Tuesday, October 4, 2011
Luxembourg - Den Atelier

Wednesday, October 5, 2011
Paris, France - Le Grand Rex

Friday, October 7, 2011
Milan, Italy - Teatro Arcimboldi

Saturday, October 8, 2011
Rome, Italy - Auditorium Parco della Musica

Ένας φίλος μου πήγε στο Αμβούργο να τη δει!!!
Οκ, έχω συγκινηθεί πάρα πολύ. Με το υλικό που μου έδωσε, πραγματικά ήταν λες και ήμουν κι εγώ εκεί…!

Εδώ το setlist (TEΛΕΙΟ)

[COLOR=“DarkRed”]Shattering Sea
Graveyard (solo)
Suede
Snow Cherries from France
Girl Disappearing
Mother (solo)
Cooling (solo)
Mr. Zebra (solo)
Cloud on My Tongue
Fearlessness
Star Whisperer
Famous Blue Raincoat (Leonard Cohen cover) (solo)
Bouncing off Clouds (solo)
Programmable Soda (solo)
Cruel
Merman (solo)
Nautical Twilight
Siren
Carry

Encore 1:
A Multitude of Shades (quartet only)
Winter

Encore 2:
Leather (solo)
Baker Baker
Big Wheel[/COLOR]

Απίστευτη εμπειρία να ακούς αυτά τα τραγούδια με το Κουαρτέτο Εγχόρδων.
Τι να πω… όσοι ήταν εκεί ζήσαν το όνειρο…


Λίγα βιντεάκια απο το live:

[B][U]Shattering Sea[/U][/B]

[B][U]Mother[/U][/B]

Cooling <3

Fearlessness

[B][U]Cruel[/U][/B]

[B][U]Big Wheel[/U][/B]

[COLOR=“SeaGreen”]@Elwing_13[/COLOR]: πολύ!και είναι και πολύ όμορφη επίσης :slight_smile:
[COLOR=“DarkGreen”]@Unburnt[/COLOR]: έχω σκαλώσει με το icicle και ειδικά στο live που πόσταρες είναι ακόμα πιο ταξιδευτικό.Ωχ!δεν 'ηξερα καν ότι έχει κόρη.ίδιες είναι!8O
Όσο για το νέο κλιπ,δεν είναι ότι μου φαίνεται χάλια,είναι βαριά λέξη το ''χάλια΄΄.Δε με χαλάει το ότι έχει γεράσει,μιας και αυτή είναι η φυσική τροπή της ζωής.Ίσα ίσα θα προτιμούσα να την δω πιο αμακιγιάριστη και λιγότερο φωτοσοπιασμένη γιατί φυσική είναι πιο όμορφη.Σ’το 'χω ξαναπεί,για μένα ήταν λάθος που έκανε-τόσες-πλαστικές γιατί χάλασε το τόσο όμορφο προσωπάκι της.Τέλοσπάντων,δεν είμαι εδώ για να κρίνω την φάτσα της.Την αγαπάμε όπως και να’χει!
Θα κρίνω όμως το τρίτο album της που άκουσα…το Boys for Pele. :stuck_out_tongue:


[SIZE=“4”][B]Boys for Pele[/B][/SIZE]
Καταρχάς είναι ενδιαφέρον να ψάξει κανείς το background του album.Kυκλοφόρησε 3 βδομάδες μετά το single [I]Caught a lite sneeze[/I],το οποίο είναι το αγαπήμενο μου τραγούδι του album.Απ’ ό,τι διάβασα είναι το πρώτο album της που έκανε τόση επιτυχία καθώς κατέλαβε αμέσως τη δεύτερη θέση στο billboard 200.
Τα τραγούδια ηχογραφήθηκαν στην Ιρλανδία και έχουν ως κυρίως θέμα τους την (επαν)εκτίμηση των σχέσεων της ίδιας της Tori με τους άντρες που έχουν περάσει από τη ζωή της αλλά και με το αντρικό στοιχείο γενικά.
[B]“In my relationships with men, I was always musician enough, but not woman enough, I always met men in my life as a musician, and there would be magic, adoration. But then it would wear off. All of us want to be adored, even for five minutes a day, and nothing these men gave me was ever enough.” [/B]
Όταν ακόμα δημιουργούσε σιγά-σιγά τα τραγούδια του νέου της album και καθώς βρισκόταν σε ένα ταξίδι στη Χαβάη,έμαθε για την Pele, την Θεά των ηφαιστείων.Κάπως έτσι το album της άρχισε να παίρνει σταθερή και ξεκάθαρη μορφή και να αποκτά μεγαλύτερη συνοχή.Η ίδια εξηγεί πώς ένιωθε κατά την δημιουργία του album[B] “Sometimes the fury of it would make me step back, I began to live these songs as we separated. The vampire in me came out. You’re an emotional vampire, with blood in the corner of your mouth, and you put on matching lipstick so no one knows.”[/B]
Αγαπημένα μου κομμάτια-εκτός του [I]caught a lite sneeze[/I]-είναι το [I]hey jupiter[/I],το [I]Marianne[/I] και το[I] blood roses[/I]. Ειδικά αυτό το πραγματικά παραμυθένιο όργανο που ακούγεται(νομίζω ακούγεται και σε άλλα 2 κομμάτια στο cd) κάνει το τραγούδι πολύ ξεχωριστό.Να προσθέσω ότι το[I] little Amsterdam[/I] έχει για μένα μια ξεχωριστή θέση στη κάρδια μου γιατί τη πρώτη φορά που το άκουσα ήταν σε μία εξαιρετική διασκευή.

When chickens get a taste of your meat girl
Come on
Come on
Come on

When he sucks you deep
Sometimes you’re nothing but meat

1ο ποστ μετα απο 6 χρονια :stuck_out_tongue:

νεα δισκος συντομα!

1 Like

φανταστικος ο νεος δισκος.Νομιζω πως ειναι ακομα καλύτερος απο τον προηγουμενο…

3 Likes

Έκανα μόνο μια ακρόαση, μου άρεσε πολύ στην αρχή, με έχασε κάπου στην μέση, πρέπει να ξανακούσω…

κυλαει νερακι απο την αρχη μεχρι το τελος…δυσκολευομαι να βρω σταθερα το κομματι που μου αρεσει περισσοτερο…Καθε μερα αλλαζει…