Tori Amos Thread!

παιδες κουλαρετε…Η Τορι δεν προκαλει για μενα με τα λογια της…το συναισθημα σε ενα κομματι βαζει κατω την πιο τρελλαμενη μεταλ μουσικη το οποιο ειναι αληθεια οπως και να το κανουμε…
Και ναι η Τορι ειναι πολυ μεγαλυτερη απο πααααρα πολλους της Μεταλ σκηνης. :slight_smile:

Ναι ας πούμε δεν υπάρχουν μέταλ μπάντες με feeling :wink: :wink:

Και δεν εννοώ slayer :slight_smile:

Aν ίσχυε αυτό λίγοι θα ακούγαμε συγκροτήματα όπως οι slayer,anthrax,testament τόσο παθιασμένα. Το θέμα είναι τι ψάχνει κάποιος από τη μουσική. Γιατί εκτός από το συναίσθημα υπάρχει και η πόρωση που είναι και αυτή μια σεβαστή δύναμη.

edit:Το Raining Blood το γάμησε τελείως.

Και κατι αλλο…Οταν λεμε συναισθημα δεν λεμε παντα για χαρα, ερωτα κτλ κτλ. Υπαρχει και το συναισθημα του μισους, της κακιας, της εκδικησης. Λεω γω τωρα…

Αλλα και παλι, δεν καταλαβαινω πως συγκρινεται η Τορι με χεβυ μεταλ καλλιτεχνες. Αλλο πραγμα το ενα, αλλο το αλλο.

Μα λέτε ότι λέει μαλακίες ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή ΔΕΝ την ξέρετε… !
γιατί αλλιώς θα καταλαβαίνατε γιατί τα λέει, και “πως” τα σκέφτεται.
Ξέρετε μόνο το όνομά της… δεν ξέρεις ποια είναι, και αμέσως την κρίνετε.

Αν έμπαινες στον κόπο και ΑΝ σε ενδιέφερε και διάβαζες τι γράφω “κάθε 2-3 μέρες” σ’αυτό το θρεντ, δε θα είχα βγάλει τέτοιο συμπέρασμα. Και στην τελική κι εσύ το παραδέχεσαι ότι δεν έχεις ασχοληθεί ούτε μ’αυτήν ούτε με το έργο της.

Είναι φυσικό να “ενοχλείστε” απο μια δήλωση. Πόσο μάλλον όταν είστε “των μέταλ ακουσμάτων”… Και η αλήθεια είναι ότι την περίμενα αυτήν την αντίδραση (ειδικά εδώ στο ρόκιν) αμέσως μόλις πόσταρα το λινκ με την συνέντευξη πριν κάτι μέρες…

Αλλά φυσικά και δεν θα είστε οι μόνοι που βγάζουν τώρα τέτοια άποψη ξαφνικά για την Τόρι… θα είναι πολλοί ακόμα…
Οκ, δέχομαι ότι εφόσον έκανε δήλωση που δεν σας άρεσε, προφανώς θα την κρίνετε.
Όχι όμως να την απαξιώνετε! γιατί το “κυρά” δεν είναι μεν επίσημη βρισιά… αλλά το χρησιμοποίησε απαξιωτικά ο Astaldo, και είναι κρίμα όταν την ακούει.

Όπως εσείς κρίνετε τα λεγόμενά της εφόσον τα είπε… και εφόσον μπορείτε να το κάνετε, “ως φανς της μέταλ μουσικής”, έτσι κι εγώ ως “φαν της τόρι” θα κρίνω τα δικά σας λεγόμενα.

Και το γιατί γράφτηκα στο Ρόκιν και άνοιξα τέτοιο θρεντ είναι δικό μου θέμα.
Και … μην ξεχνάτε ότι δεν είναι μόνο η δική σας άποψη … η άποψη ΟΛΟΥ του ρόκιν. Είμαστε ελεύθεροι άνθρωποι, και γράφουμε ελεύθερα…
Και δεν έχει “τελωνείο” το ρόκιν πριν γραφτείς να σιγουρευτεί ότι ο user που θα μπει θα ακούει μόνο μέταλ.

Και εξάλλου λέγεται “ROCKING.gr:wink:

[SPOILER]και ενημερωτικά, το είδος μουσικής της Τόρι λέγεται και “piano-rock” [/SPOILER]

συνεχίζεις τις ειρωνίες. αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ!

“Aν ίσχυε αυτό λίγοι θα ακούγαμε συγκροτήματα όπως οι slayer,anthrax,testament τόσο παθιασμένα”

εγω δεν ειπα οτι δεν μπορει καποιος να παθιαστει με το οτιδηποτε…αλλο ειπα…

αν θελεις μπορω να το αλλαξω λιγο αυτο που εγραψα και να μην το κανω τοσο γενικο αλλα να μιλησω για μενα…Προσωπικα συγκροτηματα σε στυλ Slayer δεν μου λενε τιποτα.Τους σεβομαι για την ιστορια τους κτλ αλλα μεχρι εκει…
Αυτο που θελω να πω και πανω κατω αυτο ειπε και η Τορι…


δες αυτο το κομματι… εσενα ισως να μην σου πει τιποτα…εμενα μου δημιουργει εντονα συναισθηματα που πχ οι Slayer μιας και αναφερθηκα σε αυτους δεν μπορουν στο παραμικρο…
Αυτο που δεν μου αρεσει βασικα ειναι το εξης…Το thread αυτο υπαρχει τοσο καιρο και πολλοι δεν εχουν μπει να πουν μια λεξη.Με το που βγηκε ως τιτλος “Η Τορι εναντια στο μεταλ” αμεσως κραξιμο.Για ηρεμα ρε παιδες…πρεπει να ξερεις τι καλλιτεχνης ειναι ο αλλος για να κραξεις…

Έλεος. Πείτε μου λοιπόν τι καλλιτέχνης είναι. Και δεν εννοώ από τη πλευρά της μουσικής αλλά από τη πλευρά της σκέψης.

Και όσο για το κράξιμό και ο Roger Waters ή ο Robert Plant ή όποιος άλλος μεγάλος μουσικός θες πέταγε μια τέτοια μαλακία θα έμπαινα στο αντίστοιχο θρεντ και θα τον έκραζα.

edit: Καλό το τραγουδάκι που πόσταρες.

Δεν θα σου πω εγω τι ειναι ο οποιοσδηποτε.Ψαξου και βγαλε δικη σου αποψη :slight_smile:

Το αν ειπε μλκια η οχι ειναι στην κριση του καθενος…Για μενα δεν ειπε…για σενα ειπε…αλλα οπως ειπα και πριν ψαξου πρωτα και ας μην ειναι το κραξιμο και ο αφορισμος η πρωτη αντιδραση ουτε δικη σου ουτε κανενος. :slight_smile:

άλλο να μην άρεσε σε σένα.
Οπότε θα’ταν καλύτερο να’γραφες “για μένα το σκότωσε”.
Και δεκτόν και σεβαστόν.

Για μένα όμως δεν το σκότωσε… σε μένα η διασκευή της “μίλησε”.

You KNOW what I’m talking about!..

Για το Raining Blood τα είπα πιο πάνω.

Και δεκτό ότι ο καθένας μπορεί να ΠΟΡΩΝΕΤΑΙ με Ο,ΤΙ γουστάρει!
Δεν μπορείς να πεις όμως ότι πόρωση ονομάζεται μόνο η μουσική των slayer-anthrax κλπ…
Δεν μπορείς να του πεις με τι να πορώνεται!!!

μ’αυτό που λες δειχνεις ότι νομίζεις ότι η Τόρι γράφει μόνο χαρούλες και έρωτες. και δεν ισχύει ρε συ… είσαι ΤΕΡΜΑ ακυρος. Και καλά κάνεις και φέρνεις σαν παράδειγμα τα συναισθήματα του μίσους της εκδίκησης και της κακίας… (φέρε στο τραπέζι όσα συναισθήματα θες, θα σου βρω ένα τραγούδι για όλα. Αυτό έλεγε η Τόρι στη δήλωση)

να ένα παράδειγμα όσων έψαχνες:

[U]http://www.youtube.com/watch?v=i2G_JOR01M8[/U]

[CENTER][COLOR=“Red”]“So I want to KILL this waitress…
… … !.. … …
But I believe in peace
I believe in peace ΒΙΤCH!”[/COLOR][/CENTER]


edit: όπως είπε κι ο Storm:

Ψαξου και βγαλε δικη σου αποψη

Βρε καλη μου Ανμπερντ, ας το πω αλλιως. ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΕΦΙΚΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΜΙΣΟΥΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΟΠΩΣ ΟΙ SLAYER ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΕ SLAYER ΠΑΡΑ Η ΤΟΡΙ ΑΜΟΣ!

Και αυτο ΔΕΝ ειναι κακο ουτε οτι δεν μετραει η Τορι ή οτιδηποτε αλλο, απλα θεωρω πως ειναι κατι που ισχυει.

εγώ δέχομαι ότι εσένα σου βγάζουν συναισθήματα μίσους οι slayer.
Εσύ όμως θεωρείς ότι η άποψή σου είναι αυτή που ισχύει γενικά.
Δεν είναι έτσι.
ΟΛΑ ειναι υποκειμενικά και διαφορετικά στον ΚΑΘΕ ΕΝΑ απο μας.
πόσο μάλλον όταν μιλάμε για συναισθήματα. ό,τι πιο προσωπικό.

ΠΟΙΑ είμαι εγώ για να σου πω τι θα εκφράζει το μίσος σου??

Παραιτουμαι. Και κανεις μεγαλο λαθος. Ειμαι ο Παπας και εχω το αλαθητο. Απορω που δεν το ειδες ξερω γω.

παραιτείσαι και ειρωνεύεσαι ενώ εγώ προσπαθώ να σου μιλήσω λογικά.
Οκ.

Πιο λογικα πεθαινεις.

ε?..

την παλεύεις???

[SPOILER]και κατάντησε σπάμ αυτή η ιστορία… και δεν αξίζει αυτό στην Τόρι…![/SPOILER]

Τιποτα, γαμα το. Ας το ληξουμε εδω, δεν θα βγαλουμε ακρη μια ή αλλη!

προφανώς δε συμφωνεί στο ότι εσύ μιλάς λογικά.
ο/η storm (δε ξέρω φύλο γιαυτό το βάζω το ο/η) μιλάει λογικά.
εσύ μιλάς σαν τον μασκοφόρο εκδικητή που κυκλοφορεί τα βράδια μέ ένα Τ.Α. στη στολή του.

δε θα βγάλουμε άκρη ναι, έτσι είναι…
πολύ απλά γιατί δεν μπορείς να κάνεις διάλογο.
και δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετική άποψη απο σένα.
Δε φταίς εσύ.

@elrick… πραγματικά πρέπει να βαριέσαι πάρα πολύ… και θες δε θες αυτό που λεω έχει λογική!
το μόνο που προσπαθείς να κάνεις είναι να εκνευρίσεις και να χαλάσεις το παρόν θρεντ. Μην ξανασπαμάρεις… τελείωνε!..


ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΝ ΤΟΠΙΚ!>>
συνεχίζω το θρεντ γι’αυτό που είναι προορισμένο:

Μίλησα ήδη για το πως μου φάνηκε ο καινούργιος δίσκος…
Και όλα τα τραγούδια του πλέον υπάρχουν στο youtube, εκτός του Star whisperer (γαμώτο)…

Anyway… σήμερα με εκφράζει το [SIZE=“3”]Your Ghost[/SIZE]… <3
ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ … όλη μέρα… απο τη στιγμή που ξύπνησα…

[U][B]http://www.youtube.com/watch?v=xI3LPyVa1DI[/B][/U]

Ειλικρινα, ριξτε μου ποντο, καντε οτι θελετε, σας δικαιολογω πληρως, ΑΛΛΑ UNBURNT ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ Ε!

θιχτηκε η metal κοινοτητα… πρεπει να ζητησει συγνωμη η Amos αμεσως γιατι θα θυμωσουν οι Manowar…