Tori Amos Thread!

Καλα ρε παιδες, συγγνωμη. Ειμαι ενας ουγκ μετσαλ γουωρριωρ, δεν ξερω να κανω διαλογο, εχω ανυπαρκτα επιχειρηματα κτλ κτλ. Για πειτε και τιποτα αλλο. Να με μαθω καλυτερα.

κατ’αρχην το μεταλ δεν ειναι οι slayer και οι antrax!!το μεταλ δεν βγαζει μονο συναισθηματα μισους!! στο χωρο του μεταλ θα συναντησεις πολλα συναισθηματα πολλα περισσοτερα απο οτι προσφερει αυτη η κυρια…
ακουστε μια μπαλαντα των savatage των pain of salvation(που ακουω τωρα :P)

αν ψαχτεις στο μεταλ θα συναντησεις τα παντα και για αυτο ειναι και ανωτερη μουσικη για μενα…
στο μεταλ θα συναντησεις κλασσικη μουσικη και μαλιστα αρκετη…σε ενα τραγουδι της Tori Amos δεν θα συναντησεις καθολου μεταλ…

η διασκευη στο raining blood τελειως ακυρη και λαθος…οπως καποιος ειπε το τραγουδι γραφτηκε για καποιο σκοπο…

οι manowar δε θίχτηκαν καθόλου.
ούτε καν σχολίασα την δήλωση της, σιγά τα ωά! ο καθένας μπορεί να δηλώνει όοοοτι θέλει. το μόνο που σχολίασα είναι ο τρόπος αντιμετώπισης της κριτικής που έγινε από την unburnt.αν είναι τόσο λογικό το να ανεβάζει 30 πίεση και να θέλει να περάσει ο αστάλδος από ιερά εξέταση επειδή είπε την amos κυρά, μη συμφωνώντας με αυτό που είπε, είμαι εγώ ο παράλογος μάλλον.
και στη τελική ούτε άσχημα μίλησα,ούτε με άσχημο τρόπο. και συνεχίζω να μιλάω ευγενέστατα και πολιτισμένα παρότι βάρβαρος 8)

Η κλασσική μουσική είναι η βάση και ενυπάρχει σε πολλά είδη μουσικής.
(και στα μεταλ, και στα ροκ της τόρι)

δεν είναι το μέταλ τι “μέτρο” και η βάση της μουσικής, για να υπάρχει μέσα στα άλλα είδη :wink:

στη μουσική μέταλ δεν υπάρχει η μουσική της Τόρι,
όπως στη μουσική της Τόρι δεν υπάρχει η μέταλ.

και φυσικά κι εγώ συγκινούμαι με pain of salvation και με savatage.
όχι μόνο συγκινούμαι… αλλά διαλύομαι.
Η εκτίμησή μου για τη μουσική αυτών των 2 όμως, δε θα με κάνει να εκτιμήσω λιγότερο την Τόρι.

Η διασκευη του raining blood δεν είναι λάθος επειδή δεν αρεσει σε σένα και σε κάποιους άλλους. μπορεί απλά να μην είναι του γούστου σου…

Α, παρεμπιπτόντως, εδώ μια διασκευή μέταλ συγκροτήματος πάνω σε τραγούδι της Τόρι. Γιατί σε κάποιους αρέσει…
Elvira Madigan >>

http://www.youtube.com/watch?v=SVsdBbQjYTA

@elrick: έλα τώρα που είσαι ευγενικός. συνέχισες με ειρωνία να επιτίθεσαι συγκεκριμένα σε μένα. Έγραψα κι όλας και τον λόγο που με πείραξε η δήλωση του Αστάλδο. ο Οποίος δεν ήρθε πρώτη φορά στο θρεντ με σκοπό να ειρωνευτεί εμένα, όπως κάνεις εσύ. και στην τελική ΤΗΝ ΑΚΟΥΕΙ.

Δεν είδα κανένα σοβαρό μεταλά να θίγεται… :-k

Έναν σκυλά είδα να γράφει μέσω facebook κάτω από την είδηση και να μας επιδεικνύει την ασχετοσύνη του αναφέροντας ως μεγάλο μεταλ κιθαρίστα τον… Page! #-o
Αφού κατακεραύνωσε την Tori Amos, ο μεγάλος καλλιτέχνης συνεχίζει, γεμάτος αυτοεκτίμηση και σεβασμό στο έργο του, να μας ενημερώσει πως μεταλάς είναι, αλλά παίζει σκυλάδικα επειδή αυτά θέλουν να ακούνε οι μαλάκες οι Έλληνες.
Και αντί να έχει ήδη ανοίξει εδώ μέσα θρεντ “Πόσο μαλάκας είσαι Γιώργο Χρήστου” για να γελάσει κάθε πικραμένος με screenshot από τα posts τους, την πέφτουν διάφοροι στην UK για το φανγκερλίκι της…

μα δε σου ειπα οτι δεν εκτιμω την Τορι επειδη ακουω μεταλ…την εκτιμω και μαλιστα πολυ…
αυτη δεν εκτιμησε το χωρο του μεταλ γενικοτερα με τις δηλωσεις τις…

ναι ρε συ u.k. ,ειρωνικό ήταν το ποστ στο οποίο αναφέρεσαι γιατί απλά έκρινα υπερβολική την αντίδραση που είδα! ούτε τα μουσικά σου γούστα έκρινα,ούτε την προσωπικότητα της καλλιτέχνιδος. την υπερβολική αντιδρασή σου (στα μάτια μου) καθαρά έκρινα.ούτε μίλησα εδώ σαν μεταλλοπατέρας,προστάτης της τρουίλας πιστεύω :-k
και στο ποστ που έκανα στα μικρά νέα, ε τουλάχιστον φρονώ ότι φαίνεται σε ποιον πηγαίνει η ερωνική διάθεση του. (βλ. χρήστου)

απορώ γιατι μαλώνετε…
καταλαβαίνω αυτούς που την “άκουσαν” με το “μπορώ να ανέβω στη σκηνή δίπλα στο σκληρότερο heavy metal συγκρότημα” και να το “σβήσω και το το συναίσθημα έχει τέτοια δύναμη στη μουσική, που η παράνοια του metal δε μπορεί να το ξεπεράσει”, αλλά οκ…
'
δεν ξέρουμε καν πως το είπε
επίσης δεν παίζει θέμα να αλλάξει κάποιος γνώμη…απο εσάς που μαλώνετε.στα σίγουρα

απο την άλλη εμένα το χειρότερο δεν είναι οτι το πιστεύει…(μπορεί να εχει και δίκιο ξέρω γω) αλλά το οτι βγαίνει και το λέει…απο τους καλλιτέχνες που ψάχνω συναίσθημα στη μουσική τους, δεν περιμένω να μου πουν οτι είναι οι καλύτεροι…

Λίγα για τον Page εε . :lightsabre:

Δεν το ειπα για εσενα συγκεκριμενα… το ειπα γενικα, ορμωμενος απο τα FB σχολια περισσοτερο. Και εγω ακουω metal παρ’ολες αλλες τις φλωριες που ακουω:p

αχ… μεταλλοκέφαλοι…

Μπορεί σε σας να μην αρέσει και να φαίνεται “λάθος” η δική της εκδοχή του [B]Raining blood[/B]…

Αλλά… εμένα μου πιάνει την ψυχή, την πετάει απέναντι στον τοίχο… την κάνει ΘΡΥΨΑΛΑ… έρχεται την συναρμολογεί… με ένα χάδι την ξαναφτιάχνει… για να την ξαναπετάξει στον άλλο τοίχο και να την ξανατσακίσει… ξανα ξανα ξανα…
Το ότι εγώ είμαι άρρωστη μαζί της, δεν κάνει εσάς λιγότερο μεταλλάδες…

[U][B]http://www.youtube.com/watch?v=0GxhfmyZX0c[/B][/U]

[QUOTE=UnburntKhaleesi;1224730… ]
Το ότι εγώ είμαι άρρωστη μαζί της, δεν κάνει εσάς λιγότερο[B] σωστούς[/B]…
[/QUOTE]

Fixed

Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί μεγαλύτεροι οπαδοί του από εμένα εδώ μέσα… :roll:
Αυτό που λέω στο ποστ μου είναι απλά πως δεν είναι μεταλάς!

Ρε συ Unburnt, προφανως oταν ο Martian λεει οτι η Τορι σκοτωσε το Raining Blood, μιλαει εκφραζοντας τη ΔΙΚΗ ΤΟΥ αποψη. Δε χρειαζεται να το διευκρινησει. Δε νομιζω κανενας εδω μεσα να μιλαει εκφραζοντας την αποψη αλλων. Οπως κι εσυ οταν λες οτι η Τορι ειναι ΘΕΑΡΑ, εκφραζεις τη δικη σου αποψη και οχι τη δικη μου που δεν τη θεωρω Θεα.

Τωρα οσον αφορα τη δηλωση της, το “δεν την ξερεις, γι’αυτο μην την κρινεις”, δεν ειναι σωστο. Αλιμονο αν χρειαζοταν να ξερουμε καλα τον καθενα, για να κρινουμε τα λογια του. Οταν καποιος βγαινει και λεει κατι τετοιο, δεν πρεπει να περιμενει οτι εγω θα ξερω καλα τι ακριβως θελει να πει με αυτο. Θα τον κρινω γι’αυτο που λεει. Αν τωρα εννοουσε κατι διαφορετικο, ας το εξεφραζε καλυτερα. Η δηλωση της Τορι ηταν λιγο μαλακια και ακυρη αφενος γιατι απαξιωνει το συναισθημα που βγαζουν αλλες μπαντες με τις οποιες κι εκεινη ισως να μην εχει καν επαφη και τα λεει αυτα, και αφετερου γιατι συγκρινει διαφορετικα συναισθηματα.

Το feeling της αγωνιας και της εκστασης πριν τη μαχη που νιωθει ο Ελρικ και υγραινει τα γουνινα βρακακια του (:p) οταν ακουει Manowar, ΔΕ μπορει να του το βγαλει η Τορι. Τι παμε να συγκρινουμε τωρα? Και η Τορι μπορει να ανεβει στη σκηνη διπλα σε μια μπαντα σαν τους Dream Theater ξερω γω που με το παιξιμο τους θα την κανουν να μοιαζει με καμια χαζογκομενα που τραγουδαει country με την κιθαρα της. Μιλαμε για διαφορετικες μουσικες και γουστα.

Μια τετοια δηλωση βγαζει μια υπεροψια και δεν ακουγεται καλα. Λογικο ειναι πως θα κριθει τοσο απο πορωμενους μεταλαδες οσο και απο πιο “ανοιχτομυαλους” φανς της μουσικης νομιζω. Μην αρπαζεσαι. Το ξερω ποσο σου αρεσει η Τορι αλλα το θρεντ αυτο δημιουργηθηκε για να λεμε και τα καλα και τα ασχημα πιστευω.

σωστος…

Δε θα σχολιάσω πολλά, αφενός γιατί δεν κατέχω (προς το παρόν) τη μουσική της Tori Amos, επομένως νιώθω πως δεν έχω πολλά να πω σ’αυτό το θρεντ (περισσότερα γι’ αυτό στον αστερίσκο κάτω) και δεύτερον, γιατί δε βρίσκω λόγο να δοθεί συνέχεια σε όλη αυτή την κουβέντα, την οποία και βρίσκω υπερβολική και απο τις δύο πλευρές.

(υπερβολική, αν και κατανοητή: όταν αγαπάμε κάτι πολύ μας ενοχλεί αν το θίγουν, πόσο μάλλον αν το θίξιμο προέρχεται απο άτομα που δεν το κατέχουν καθόλου και “ανήκουν αλλού”, και απο την άλλη, όταν “ανήκουμε αλλού” είναι δύσκολο να κατανοήσουμε και να μπούμε σε μια λογική πέρα απο τη δική μας, να δούμε απο μια άλλη οπτική γωνία).

Η δήλωση της Tori ήταν προκλητική και φανερώνει αυτό που λέω πάνω: βλέπει κανείς τα πράγματα μόνο απο τη “δική του” οπτική γωνία. “Εγώ έχω πιο πολύ συναίσθημα απο σένα”. Νομίζω δε χρειάζεται να το αναλύσουμε άλλο, είναι αυτονόητο. To ίδιο υπερβολικές και οι αντιδράσεις των “μεταλλάδων” με τη δήλωση. Σιγά ρε παιδιά. :stuck_out_tongue: (έτσι λέω εγώ που δεν ταυτίζομαι ούτε με τους μεν ούτε με τους δε βέβαια)…

Διαφωνώ εδώ. Η λογική αυτή ισοδυναμεί με το να διαχωρίζουμε τα τραγούδια σε “ιερά”, τα οποία απαγορεύεται να αγγίζουμε, και στα “υπόλοιπα”. Η διασκευές είναι η τροφή κάθε μουσικού, και οι διασκευές ειδικά που αλλάζουν τελείως ένα τραγούδι, περνώντας του το προσωπικό τους στίγμα, δικαιώνουν πλήρως και την έννοια της διασκευής.

Αυτό ξέχωρα απο το αν μας αρέσει μια διασκευή ή αν την βρίσκουμε πετυχημένη. Αλλά για μένα δεν υπάρχουν όρια και σημεία που “δεν πρέπει” να αγγίζεις.

  • Όσο αφορά αυτό που έγραψα πάνω, οτι δηλαδή δεν ασχολούμαι πολύ με την Tori για να γράφω προς το παρόν εκτενώς στο θρεντ… Θα έλεγε κανείς: Ρε φίλε, μόνο οι φαν δηλαδή πρέπει να γράφουν στο θρεντ ενός καλλιτέχνη, μόνο όσοι τον αποθεώνουν? Η άλλη άποψη δε χωράει? Χωράει ασφαλώς, απλά φανταστείτε τι θα γινόταν αν σε κάθε θρεντ συγκροτήματος που δεν είναι του γούστου μας μπαίναμε μόνο και μόνο για να το θάψουμε…

ΥΓ - Αυτά ήταν τα “όχι πολλά” που θα σχολίαζα υποτίθεται! :stuck_out_tongue:

Χρειάζεται να το διευρκινήσει…!
κι εγώ σε άλλα θρεντ που μπορεί να έχω εκφράσει πολύ έντονη γνώμη για κάτι, έχουν έρθει και μου έχουν πει “δεν είναι έτσι”. κι εγώ για απάντηση δεν έκατσα να τους βρίσω, αλλά είπα “εννοούσα [B]για μένα[/B] είναι έτσι”.
Ενώ εδώ μέσα όσοι μπήκαν σήμερα (εκτός απο 2-3), μπήκαν με διάθεση"Unburnt είσαι άκυρη, εδώ είναι ρόκιν κι ακούμε μέτσαλ".
όπως έχεις εσύ δικαίωμα να μην θεωρείς την Τόρι Θεά, άλλο τόσο έχω εγώ το δικαίωμα να την θεωρώ.
επαναλαμβάνω σε τόσα ποστς ότι ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ το δικαίωμά σας να μην τη γουστάρετε… λέω σε όλους σας μαζί, εσάς και τις απόψεις σας, ότι τις σέβομαι.
Ακούτε ό,τι γουστάρετε γιατί αυτό σας εκφράζει.
Ενώ εσείς δεν σέβεστε το γούστο κάποιων “λίγων” εδω μέσα. και το δικαίωμά τους να το αποθεώνουν αυτο που γουστάρουν.

ελα μωρέ, δεν είναι σωστό να κρίνουμε κάτι χωρίς να το γνωρίζουμε, γιατί αυτόματα είμαστε άδικοι. Και φυσικά και πρέπει να σκεφτείς διπλά πριν κρίνεις κάποιον, πόσο μάλλον αυτούς που δεν έχεις ιδέα ποιοι είναι-πως σκέφτονται-γιατί λενε όσα λένε, γιατί θα’σαι πάντα λάθος στην κρίση σου, όσο δίκαιο κι αν νομίζεις ότι έχεις, πάντα θα πέφτεις έξω.

A, το ότι ο έλρικ ή εσύ βρέχεστε με manowar εμένα μου είναι αδιάφορο. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ να έρθω στα θρεντ των manowar να σας επιτεθώ.
Μπορεί η τόρι να μην καταφέρει να βγάζει σε σας το feeling αυτό. Και τι θα πει αυτό? οτι σε μας που το βγάζει, είμαστε λάθος? ΤΙ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ???
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΘΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ? επειδή εσείς βρέχεστε με άλλη μουσική? … … … … …

Και απο τη στιγμή που συγκρίνεις τους dream theater με την Tori Amos … και την λες χαζογκόμενα… και το χειρότερο και γελοιότερο… ρε συ άλουκαρντ… ΔΕΝ έχεις ιδέα απο τόρι… και μου έφερες παράδειγμα απο συγκρότημα που άκουγα πριν ακουσω καν Τόρι… αλλά παραμένεις άκυρος. δεν είναι ανώτερη η μουσική που ακούς εσύ. Δεν είναι ανώτεροι οι theater απο καλλιτέχνες άλλου είδους μουσικής.
Και δεν έχεις ιδέα πως θα φαινόταν η Τόρι live, όταν δεν την έχεις δει live.

Και φυσικά και δέχομαι ότι θα υπήρχαν αντιδράσεις μετά απο αυτή τη δήλωση… και το περίμενα κι όλας… εξάλλου η ίδια έβαλλα τη συνέντευξη στο θρεντ αυτό, την οποια ΔΕΝ είχατε δει εσείς, γιατί δεν πατάτε εδω μέσα… δεν σας αφορά η τόρι, ούτε τη γουστάρετε, και καλά κάνετε… αλλά δε θα’ρχεστε στα καλά καθούμενα να τη βρίζετε όπως νομιζετε, και να περιμένετε εμένα να σωπάσω. Όπως εγώ δεν περίμενα να μην αντιδράσετε εσείς όταν εκείνη έθιξε το “μεταλ” … “σας”…
Το ότι συμφωνείτε μεταξύ σας, δε σας κάνει πιο “σωστούς”.

και επειδή εδώ και πολλές σελίδες γίνεται λόγος για τη δήλωση… χωρίς τη δήλωση… τη φέρνω εγώ εδώ:

[I]Were you surprised to find that a wrestling superstar was one of your fans?
[/I]
[FONT=“Century Gothic”][COLOR=“DarkRed”]Well, look, sometimes you don’t know how music affects people. I embrace that because I don’t think that just because I talk about emotional stuff that it’s not mother—er stuff. I’ll stand next to the hardest f—ing heavy metal band on any stage in the world and take them down, alone, by myself. Gauntlet laid down, see who steps up. See who steps up! I’ll take them down at 48. And they know I will. Because emotion has power that the metal guys know is just you can’t touch it. Insanity can’t touch the soul. It’s going to win every f—ing time.[/COLOR][/FONT]

και δεν αρπάχτηκα μόνη μου. Ξεκίνησε όλο απο την ενόχλησή μου επειδή ο αστάλδο, που την ακούει και μου’χει πει θα παει να την δει τον νοέμβρη την απαξίωσε. και αλυσιδωτά μπήκαν μέτωπα υπεράσπισής του… αλλά ειδικότερα της μέταλ… λες και απο τη δήλωση θήγεται η μέταλ μουσική… Δεν είναι δίκαιο να βρίζουμε ό,τι δεν καταλαβαίνουμε. διαβάστε τι λέει η γυναίκα πρώτα… πφ… για μένα δεν θήγει κανένα απ’οσους αγαπάτε… ούτε λέει τίποτα κακό… για μένα

Α, και το θρεντ αυτό, δημιουργήθηκε ΑΠΟ ΜΕΝΑ … με σκοπό να μοιραστεί η μουσική της, και να υπάρχει συζήτηση με επιχειρήματα, και ευπρόσδεκτοι όλοι.
όχι όμως να μπαίνει κάποιος απλά για να την χαρακτηρίζει με μια λέξη-πρόταση… και μετά να ενοχλείται που απαντάω, και να μην κάνει διάλογο αλλά να βρίζει… αυτό δεν είναι φορουμίστικη συμπεριφορά…

Και θέλω να κλείσω με κάτι που είπε η Τόρι στην ίδια συνέντευξη σχετικά με σχόλια του κόσμου για τα όσα λέει+δημιουργεί… τα οποία με βρίσκουν σύμφωνη.
([U]εδώ[/U] ολόκληρη για όσους δεν το’χουν δει και θέλουν να τη διαβάσουν)

[COLOR=“DarkRed”][FONT=“Century Gothic”]I don’t really think about what the critics think, because posterity will see things differently. I have a lot of friends who study that, and it changes some of the projects they choose to do, and I think you have to really work from an intuitive place [rather] than reacting to people’s opinions. You don’t even know why sometimes people have opinions. Do they really understand it? You and I can argue it. You have to let people have their opinion and in some ways, it’s none of my business. It’s their right.

Over the years, I’ve had to create and allow it to live out in the world. We can all get into a destructive place, and the only way to deal with destruction is to out-create it. That’s something I think quite a few of us have learned over the years. Once you start becoming destructive back towards somebody or something, nothing positive happens.[/FONT][/COLOR]

δηλαδή από αυτά που πόσταρα εγώ κατάλαβες ότι μιλάω ως υπερασπιστής της μεταλλικής πίστης κατηγορώντας την τορι αμος που τόλμησε να την αμφισβητήσει?

Καλησπέρα σας !

Θα ήθελα να πώ και εγώ κάποια πραγματάκια σχετικά με το θέμα, καθώς διάβασα τις απαντήσεις των παιδιών και της unburnt! Γενικά, αποφεύγω να γράφω πολύ στο φόρουμ τελευταία, διότι “το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο θεός”, αν καταλαβαίνετε τί εννοώ… :wink:

Τέλος πάντων…

Unburnt, κοπέλα μου, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω (προσωπικά) κάποιον, αλλά νομίζω ότι εκνευρίζεσαι χωρίς στην ουσία να υπάρχει λόγος! Κατανοώ, βέβαια, ότι είσαι “οπαδός της Τόρι”, αλλά δε θεωρώ ότι σου απηύθυνε κανείς τον λόγο ή σε έθιξε ή σε έβρισε κλπ, επειδή μόνο και μόνο ακούς την Τόρι ! Κατηγορείς κάποιους, επειδή μπαίνουν μέσα στο θρεντ και “κράζουν” (κατά τα λεγόμενά σου) την Τόρι ! Δε μπήκε όμως κανείς εδώ μέσα ε να την βρίσει ή να την θίξει σαν καλλιτέχνιδα, εκτός κι αν θεωρείς υβριστικό σχόλιο το “κυρά” ή το “λέει μαλακίες” ! Και εμένα, προσωπικά, αν μου άρεσε ένας καλλιτέχνης, αλλά έκανε μία δήλωση, που δε θεωρούσα σωστή, μπορεί να έλεγα: “α, μωρέ τον βλάκα τί λέει”…το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι και δε νομίζω ότι έχει σχέση το γεγονός ότι ο Αστάλδος την ακούει και πρόκειται να την δεί, άλλο το ένα άλλο το άλλο ! Σεβαστή η γνώμη του καθενός, όπως σεβαστή είναι και η δική σου γνώμη κοκ. Και κάτι ακόμη…κανένας απ’ ότι διάβασα, δεν κατέκρινε τα μουσικά σου γούστα - διόρθωσέ με, αν κάνω λάθος - απλώς εξέφρασαν την άποψή τους, ίσως κάπως υπερβολικά, αλλά ήταν αναμενόμενο και λογικό εν μέρει. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα απαντήσεις ανάλογα σε όλους αυτούς, που “απαξίωσαν” την Άμος, αλλά κάπου τους “παίρνει η μπάλα” και αυτούς ακόμη, που απάντησαν “λογικά” ξέρω εγώ και είναι κρίμα !

Α, και τώρα στα της Τόρι :Ρ ούτε εγώ έχω εντρυφήσει στα τραγούδια της, αν και μερικά που έχω ακούσει είναι τέλεια, ΤΕΛΕΙΑ, αλλά γενικά δεν έχω πολυψαχτεί. Η διασκευή (τη μισή άκουσα) δε μου άρεσε, για να πώ την αλήθεια, αλλά αυτό δεν έχει και καμία σημασία ! Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά κομμάτια, που ταιριάζουν περισσότερο στη φωνή της (και την αναδεικνύουν) και στο “ύφος της”. Εντάξει ότι και να λέμε/λένε η γυναίκα έχει φωνάρα, που σε “ταξιδεύει” και “γαμώ τα γυρίσματα”, αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με την προσωπικότητά και τον χαρακτήρα της ή με τις δηλώσεις, πού κάνει… Μεταξύ μας και εμένα τα όσα είπε δε με βρίσκουν τελείως σύμφωνη, εν μέρει ναι…αλλά δε μου άρεσε το ότι μπήκε στο “τρυπάκι” να συγκρίνει τα τραγούδια της, το έργο της τέλος πάντων με αυτό άλλων καλλιτεχνών/μπάντων και να πεί “ότι τους σβήνει επί σκηνής”…που ακόμα και έτσι να ναι, “ακούγεται κάπως” όλο αυτό στους φαν…τουλάχιστον εμένα θα με “ενοχλούσε” αν ένας από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες δήλωνε ότι “είναι καλύτερος από κάποιον άλλον” (ακόμη κι αν ήταν) και μάλιστα “από κάποιον”, που ουδεμία σχέση έχει με το ύφος και το “στυλ” της τραγουδίστριας! Ελπίζω να καταλαβαίνεις τί εννοώ… :slight_smile:

[B]εδιτ…[/B] Ω, ναι, συγγνώμη martian ξέχασα να το αναφέρω αυτό παραπάνω! Σύγκρινε το feeling, που βγάζουν τα τραγούδια της με αυτό, που βγάζει το μέταλ γενικότερα ή τουλάχιστον “κάτι τέτοιο” φάνηκε απ’ όσα δήλωσε. Εντάξει, σίγουρα κάποια τραγούδια της βγάζουν έντονα συναισθήματα σε κάποιους! Αυτό όμως δεν είναι “το απόλυτο” και “ο κανόνας” ! Και οι δύο πλευρές έχετε δίκιο, δεν χρειάζεται όμως να αρπάζεστε, εφόσον ο καθένας έχει την γνώμη του και σ’ αυτήν μένει “πιστός”. Ε, καλά τώρα - όπως και να το κάνουμε - ακούστηκε “απόλυτη” (ξέχασα να διευκρινίσω, η δήλωση της Τόρι) σε αυτά που είπε και δεν είναι έτσι ακριβώς γιατί ο καθένας ακούει ό,τι τον εκφράζει. Και σε μένα ξέρω εγώ μία μέταλ μπάντα μπορεί να προκαλεί δέκα φορές περισσότερα συναισθήματα απ’ ότι τα τραγούδια της Τόρι ! Είναι εντελώς υποκειμενικό - στο κάτω κάτω της γραφής αν ήταν κάθε φορά να “αρπαζόμασταν” με τον καθένα που θα μας έλεγε (που στη προκειμένη όμως δεν το είπαν ε) “α, τί ανοησίες ακούς ρε κοπελιά”…εγώ, τουλάχιστον, θα είχα τσακωθεί με τον μισό κόσμο (διότι οι μισοί μου λένε αυτό το πράγμα) ! :stuck_out_tongue:

?Well, look, sometimes you don?t know how music affects people. I embrace that because I don?t think that just because I talk about emotional stuff that it?s not motherfucker stuff. I?ll stand next to the hardest fucking heavy metal band on any stage in the world and take them down, alone, by myself. Gauntlet laid down, see who steps up. See who steps up! I?ll take them down at 48. And they know I will. Because emotion has power that the metal guys know is just you can?t touch it. Insanity can?t touch the soul. It?s going to win every fucking time.?

Η δηλωση της ηταν αυτη. Μαλιστα. Απλα το αναφερω.