Το τελος των torrents/p2p's?

Από το καλοκαίρι του τρέχοντος έτους το γνωστό torrent site The Pirate Bay είχε βρει νέο “σπίτι” στη Καραϊβική, με την κίνηση αυτή να μη διαρκεί τελικά πολύ και τους ιδρυτές του να το μεταφέρουν για άλλη μία φορά.
Σύμφωνα με δημοσίευμα της ιστοσελίδας Torrent Freak το domain “thepiratebay.sx” κατέβηκε από τις αρχές, με τους κατόχους πνευματικών δικαιωμάτων των διαμοιραζόμενων αρχείων να πιέζουν ολοένα και παραπάνω. Αυτό όμως δε σταματά τους ανθρώπους πίσω από το TPB, με τη “μετανάστευσή” τους ήδη να έχει γίνει, αυτή τη φορά στη Νήσο Αναλήψεως, ένα ηφαιστειογενές νησί στη μέση του Ατλαντικού Ωκεανού, περίπου 1.600 χμ από την ακτή της Αφρικής.

Όμως, ακόμα και αυτό απλά είναι ένα προσωρινό σχέδιο, αφού το μέρος είναι άμεσα συνδεδεμένο με το Ηνωμένο Βασίλειο, ενώ το τελικό πλάνο είναι η μετάβαση στο Περουβιανό πλέον “thepiratebay.pe”, όπου εκεί ευελπιστούν για μακροχρόνια εγκατάσταση. Το domain “thepiratebay.ac” είναι ήδη εν ενεργεία, με τα παλαιότερα “.se” και “.sx” να ανακατευθύνουν πλέον τους χρήστες στο νέο “σπίτι” του TPB.

Παει και το galaxy-tracker ??? Εδώ και κάτι μέρες δεν λειτουργεί…Υπάρχει κάποιο άλλο ελληνικό παρόμοιο site ???Αν ναι και αν κάποιος θέλει να στείλει πρόσκληση θα την δεχτώ με μεγάλη μου χαρά !!! :slight_smile:

Θέλω κι εγώ, αλλά να κυμαίνεται στα επίπεδα του blue-whitegt :stuck_out_tongue:

Εκλεισαν πριν λιγες ωρες το torrentz.eu ε.
Τα torrentz.in, torrentz.ch και torrentz.me ακομα δουλευουν παντως.

Εμένα μια χαρά δουλεύει.

τι πριν λιγες ωρες!
εμενα απο χτες το βραδυ δεν μπαινει και μου βγαζει ‘‘προβλημα φορτωσης σελιδας’’:twisted:

edit: στα υπολοιπα μπαινει κανονικα

κι εμένα

αν βάλεις torrentz.com αντί για eu, με πετάει στο torrentz.ch εμένα

και torrentz.in αν βαλεις παλι σε πεταει στο torrentz.ch[/QUOTE]

Japanese Government to Start Anti-Anime/Manga Piracy Operation Next Month
http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/07/28/japanese-government-to-start-anti-animemanga-piracy-operation-next-month

παει και το κικασ;
απο που στο πουτσο κατεβαζουμε τωρα;

που το διαβασες αυτο?8O

edit:μολις τσεκαρα διαφορα torrents των τελευταιων ημερων και προσπαθησα να ανοιξω το kickass Και μου βγαζει δεν βρεθηκε ο εξυπηρετητης:(
απο οτι φαινεται ισχυει:(

Σε μένα λειτουργεί κανονικά .

δεν έκλεισε ,εαν βαλεις καταληξη to αντι για so θα στο εμφανισει8)

ΑΙ ΣΙΧΤΗΡ ΚΑΙ ΚΟΨΟΧΟΛΙΑΣΤΗΚΑΜΕ. Μερσί ιντράνς.

ναι εχεις δικιο
γιατι στο site του torrent στο kickass εχει ακομα την καταληξη so

:lol:

και εγώ πάγωσα χθες όταν το πήρα πρέφα και άρχισα να ψάχνω σαν τρελός πληροφορίες. Ευτυχώς it’s alive and well.

Δε φτάνει το κλείσιμο του Κικάς, πάλι είναι κάτω και το piratebay;
Τι ξέρουμε;

Μια στο τόσο πέφτει το piratebay, δεν ξέρω γιατί, χθες βράδυ πάντως κατέβασα κανονικά.

Και με το κικασσ τα ίδια, πριν μέρες έβγαζε ειδοποίηση για θέμα με ασφάλεια κλπ, προχθές όλα οκ, τώρα πάλι δεν ανοίγει.

:dunno:

ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ.