Trivium

Εδώ http://www.amazon.co.uk/Ember-Inferno-Trivium/dp/B0002YT7NA
και εδώ http://www.amazon.de/Ember-Inferno-Trivium/dp/B0000E13Q6 :wink:

Το The Crusade είναι όλα τα λεφτά μάγκες! 8)

Το “The Crusade” είναι το μόνο μέτριο τους album! :wink: :lol:

“Ascendancy” ρεεεε! :metal:

Μπα το θεωρώ πολύ τσαμπουκαλεμένο χωρίς καφροφωνή και ταιριάζει απόλυτα στη μουσική τους κατά τη γνώμη μου. :slight_smile:

Για τα φωνητικά δεν αντιλέγω, αλλά συνθετικά πέσανε πολύ για 'μένα… :dunno:

Α, γνώμες!

Δε θα βάλω ποτέ να ακούσω τα 2 πρώτα (με εξαίρεση κάποια κομμάτια ασφαλώς) σε αντίθεση με το τελευταίο! :slight_smile:

Εγώ πάλι δεν θα βάλω να ακούσω κανένα! :lol:

Καλα το πρωτο ειναι ψιλομουφα με εξαιρεση καποια κομματια!τα αλλα 2 σπερνουν Aλλα το Ascendancy ειναι η δισκαρα!!!ΣΤο καινουργι δισκο λεει θα κανουν ενα μιγμα των 2 προηγουμενων!ΓΙα να δουμεεε…

To Embers to inferno Μπορεις να το βρεις απο emule!!Τωρα αν θες να το αγορασεις νομιζω το εχει Rock City!

Το έχω σε mp3,αλλά δεν το βρίσκω κάπου να το αγοράσω…:((Πάντως είναι τρελή δισκάρα,έχεις άδικο,ίσως να είναι καλύτερο και από το Ascendancy,απλά αδικείται από την παραγωγή που είναι σαφώς κατώτερη από αυτή του δεύτερου…)8)
Η μαλακία επίσης είναι ότι είχα βρεί παλιά το Ascendancy σε limited edition στο metropolis,και ο μαλάκας δεν το χα πάρει!!!#-o #-o #-o #-o #-o Τώρα άντε να το ξαναβρώ κάπου (εκτός από internet):frowning:

Εγω το ειχα δει στο Rock City σε διπλο CD αλλα τελικα εκατσε και πηρα το Acsendancy.To Embers αδικειτε πολυ απο την παραγωγη του αλλα ειναι ενας συνη8ισμενος Metalcore Δισκος…θα μπορουσε να το ειχε βγαλει οποιοδηποτε αλλο συγροτημα ενω To Acsendacy ειναι διαφορετικο γιαυτο τα σπαει!!!

Μια και πιάσαμε κουβέντα για Trivium σε άλλο θέμα, να πω ότι τα άτομα έχουν προσωπικότητα και το πρώτο πράμα που μου 'ρθε όταν πρωτοάκουσα το The Crusade ήταν η λέξη ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ.

Μεγάλο πράμα να “χαρακτηρίζεται” μια μπάντα…

Ενδεικτικά με κάποιες άλλες μπάντες που το έχω ξανακάνει είναι οι εξής:

[SIZE=“3”]Pantera _[/SIZE] ΜΑΓΚΙΑ
[SIZE=“3”]Paradise Lost _ [/SIZE]ΠΟΝΟΣ
[SIZE=“3”]Sepultura _ [/SIZE]ΟΡΓΗ
[SIZE=“3”]Slayer _ [/SIZE]ΜΙΣΟΣ

και τώρα πια και

[SIZE=“3”]Trivium _ [/SIZE]ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ

ΥΓ: Είπα τη γνώμη ΜΟΥ…:wink:

Exω μια απορια: Η λεξη “οργη” και “μισος” δεν ειναι το ιδιο??:-s

Υ.Γ. Σορρυ για το σπαμ…

Όχι καμμία σχέση! :roll:

Οχι, καθολου. Η οργη κραταει μονο για ενα σχετικα μικρο χρονικο διαστημα, ενω το μισος μπορει να κρατησει για παντα.

Sorry, off-topic.

Εμένα μου αρέσει αρκετά το crusade, παρά το γεγονός ότι σε σημεία θυμίζει κραυγαλέα τους γνωστούς κυρίους με τα μαύρα. Τα υπόλοιπα δεν τα έχω πολύακούσει, μάλλον δεν μου κάναν καλή εντύπωση με τα λίγα ακούσματα που τους αφιέρωσα. Αν συνεχίσουν πάντως έτσι θα τους μάθουν και τα ραδίκια.

Παντως εχουν πολυ ωραια leads στα τραγουδια τους.Νομιζω οτι μεχρι τη μεση ο δισκος στεκεται σε ενα πολυ καλο επιπεδο(Ιgnition,Detonation,Anthem,Entrance Of The Conflagration).Στα υπολοιπα ta riffs μου φαινονται ψιλοανεμνευστα.
Οσοι παντως τους γουσταρετε πρεπει οπωσδηποτε να τσεκαρετε το νεο cd των Sanctity.Sto ιδιο στυλ με
Trivium,αλλα πολυ καλυτεροι

Αρκετοι τους συγκρινουν με τους Metallica και τους λενε νεους Μetallica.
Καμια σχεση τα δυο συγκροτηματα.Οι Trivium ειναι πολυ πιο heavy απο τους Metallica.

εμένα δε μου άρεσε η προσπάθεια του τραγουδιστή να μιμηθεί Hetfield εποχής and justice…
φαίνεται πως η κίνηση αυτή έγινε για να πουλήσουν παραπάνω…
καλό συγκρότημα είναι, δε λέω, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν δικαιολογήσει το ντόρο που έχει γίνει γύρω από το όνομά τους…[-X

γκουχ γκουχ

αυτο.