Trivium

Ειδικά για τους Trivium δεν ισχύει αυτό. Δεν θα υπήρχαν καν χωρις τους Metallica

Ξερει κανεις αν θα περασουν και απο την χωρα μας?μαζι με shadows fal,machine head kai arch enemy.Ζηταω πολλα ε???:frowning:

99% το πακέτο δεν θα περάσει απο ελλάδα. Τώρα αν θα έρθουν αργοτερα σε κάποια φάση, ποιος ξέρει?

Α, το αβαταρ σου γαμαει σπιτακια 8)

thanks ulver!!!:slight_smile:

Έτσι ακριβώς, αν και το Ember to Inferno μου αρέσει περισσότερο από ότι έχουν κάνει μέχρι τώρα.

Μεγάλη γκρουπάρα. Το Crusade είναι καλούτσικο , αλλά όχι τόσο καλό οσο τα προηγούμενα.

Τους συμπαθω,χωρις να τρελαινομαι.Γουσταρω καποια κομματια τους πολυ.θεωρω και γω το ascendancy το καλυτερο τους(το Dying In Your Arms ειναι κομματαρα!!!),καθως το τελευταιο τους λιγο τα 2 πρωτα κομματια θυμιζουν τρελα metallica,λιγο κανει κοιλια στη μεση…προφανως ειναι αυτο που πανε πριν οτι το γραψανε βιαστικα…το καλο ειναι οτι ειναι ολοι καλοι παιχτες,νεαροι,πορωμενοι και αν συνεχισουν και ασχοληθουνε σοβαρα πιστευω θα βγαλουν ενα δισκο που θα μεινει…

οσο για καποιον που ειπε οτι τους λατρευουν στην αγγλια,εκει δεν φαγανε μπουκαλια με κατουρα επι σκηνης οταν παιζανε support στους maiden???

Oh yes…

[SIZE=“2”]κοιτάξτε εγώ πιστεύω είναι καλό συγκρότημα και θα πάει μπροστά,κυρίως όμως γιατί έχει την τρελή προώθηση,από τον δεύτερο τους δίσκο τρελάθηκαν στην διαφήμιση.Τόσος ντόρος δεν γίνεται συχνά και ακόμα κια για καλύτερα συγκροτήματα.Τώρα από μουσικής άποψης είναι κάργα μεταλλάδες,και αυτό μου την σπάει λίγο γιατί δεν έχουν άλλα στοιχεία στη μουσική τους όπως πχ οι pantera που συνδύαζαν country kai blues,αλλά εντάξει δεν έιναι κ άσχημοι:D[/SIZE]

Εμενα παλι παιδια, αυτο το συγκροτημα με χαλαει…Δεν ξερω…απλα δεν μου ακουγονται καλα…

Βαρετούληδες.
Αλλά αυτό που κάνουν το γουστάρουν.
Ίσως τους έφαγε αυτό το “θέλουμε να γίνουμε οι επόμενοι Maiden - Metallica και να κατακτήσουμε τον κόσμο”.

Πάντως όποιος είναι οπαδός τους θα περάσει καλά στα λάιβ τους, έχουν ενέργεια και κάνουν αμέτρητες ποζεριές με την κιθάρα, κόλπα και έτσι.

Περίμενα να με διαψεύσουν στο live με τους Slayer, αλλά με διέψευσαν - δικαίωσαν πανηγυρικά.:stuck_out_tongue:

To Shogun ειναι φοβερο album πολυ καλυτερο του crusade…Γενικώς εχουν παρεξηγηθεί πολύ και για αυτο φταιει ισως και ο τυπος που στην ουσια δημιουργησε μεγαλες προσδοκιες για το σχήμα και ανεβασε ψηλα τον πηχυ για μια μπαντα που ουτως η αλλως εχει αποδειξει οτι εχει τα φοντα να ανεβει ψηλά…

Παρα πολυ βελτιομενοι απο 3 τρια προηγουμενα album τους(αν και ηταν εξερετικα). Εχουν βελτιωσει τα φωνητικα τους ειδικα ο Heafy τα “καθαρα” και ο Beaulieu το scream-growl. To shogun μου αρεσε παρα πολυ και πιστευω πως ειναι ο πιο ποιοτηκος τους δισκος απ ολες τις αποψεις. Ελλαδα παντως δεν τους κοβω να ερχονται ποτε

Αυτοι και οι Mastodon ειναι το μελλον, sold-out καθε συναυλια, Fun Club, γκομενες κα τα κλασσικα

Βαρετοί… Πολύ φασαρία για το τίποτα κτλ. ταιριάζουν γι αυτή τη μπάντα. Δεν τους αντέχω με τίποτα.

Εκνευριστικά προβλέψιμοι ίσως; Δεν έχω τσεκάρει το τελευταίο πάντως.

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος!:smiley:

για τους trivium δεν ξερω

αλλα οι mastodon σιγουρα ειναι το μελλον

δεν ξερω γιατι θεωρεις τις γκομενες χαρακτηριστικο μεγαλης μπαντας
προφανως ετσι μεγαλωσες
δεν πειραζει

ειναι κριμα που βγηκανε την εποχη του downloading
που ο καθενας ακουει 15000 μπαντες το μηνα και αδυνατει να δωσει προσοχη σε μπαντες που αξιζουν

παντως παρολες τις δυσκολιες της εποχης
εχουν καταφερει παρα πολλα
παιζωντας κιολας τη μουσικη που παιζουν

Δεν μπορεί να ναι το μέλλον του metal, μια άχρωμη, προβλέψιμη, και καθόλου προοδευτική (ως προς τα βηματά της) μπάντα…
Οι Mastodon είναι οι καλύτεροι για τον λόγο ότι στο σημερινό metal πρέπει να προοδεύεις και το κάνανε θριαμβευτικά.
Kαι με πολύ λιγότερο promotion.

οσο υπαρχει αμερικη και αγγλια

αυτες οι κωλομπαντες θα επιβιωνουν εις βαρος της ιστοριας του ειδους…
Trivium FTD

ελληναρά, μεταλλά,είσαι μεγάλος γιατί δεν ψαρώνεις από μπαντούλες.
εμ τι; για κοροϊδα μας περάσαν όπως στο εξωτερικό;

Devoutly wished for blinded eyes…