Trivium

Ούτε καν

Ascendancy
Shogun

Ember To Inferno

In Waves
Crusade

Vengeance Falls

Για μένα η σύγκριση π.χ. Ember To Inferno με Vengeance Falls είναι ακριβώς η ίδια με Kill Them All - Load. Καθόλου κακό το Load αλλά ούτε καν πλησιάζει την καύλα του άλλου.

χαχα και μονο που ο καθένας εχει και διαφορετικό αλμπουμ για τοπ(με εξαίρεση το shogun που ειναι αντικειμενικά το καλύτερο) ειναι μεγάλη επιτυχία της μπαντας!

Εμένα το Vengeance Falls μετα απο μερικές ακροάσεις μου άρεσε πάρα πολυ(δηλαδή σε φάση τοπ 3)
Το Crusade οσο και να το ακουγα και να γουσταρα οταν ειχε βγει ίσως ειναι το μονο που δεν βαζω να ακούσω πλεον…

Shogun
Ascendancy
VF
In Waves
The Crusade
Ember to Inferno

Με την άνω σειρά θα τα έβαζα. Το Ember, αν και αξιόλογος δίσκος, υπολείπεται όλων, κυρίως λόγω παραγωγής και απουσίας Corey. Για να δούμε στον επόμενο δίσκο που θα πάνε, με δεδομένο ότι αλλάζουν δραστικά το ύφος τους σε κάθε τους δουλειά.

Κατα την ταπεινη μου γνωμη οι Trivium ,αποτελουν ενα απο τα κορυφαια σχηματα σε αυτο που ονομαζουμε συγχρονο μεταλ αλλα ομως δυσκολα θα καταδεχτει να ασχοληθει σοβαρα μ’αυτους ο Μεσος Ελληνας Μεταλας (ο φαση “Maiden-Manowar και ξερω ψωμι…”) και γι αυτο ,το ενδεχομενο να τους δουμε συντομα ζωντανα στην Ελλαδα φανταζει πολυ μακρυ… :frowning:

Silence In The Snow

δεν ειναι κακο , αλλα μετριο για Trivium τραγουδι !

Hey pals! I’m so stoked this is out! For those of you wondering - this song was written for Shogun, and is basically almost the same as it was, so Shogun fans rejoice; didn’t like Shogun? You may not dig this.

But know that since I was 12 I wanted to be a great singer, I screamed because I couldn’t sing. I am proud and excited to finally be able to do what I love the way I love.

Don’t love it? Our old stuff still exists. Love it? Awesome. I love both sides of you all regardless.

I hope you all are great.

You all rule,

  • MKH.

Ήθελα μια στροφή σε πιο τεχνικές και σκληρές φόρμες μετά το VF (δισκάρα), αλλά μάλλον θα πάνε σε ακόμα πιο μελωδικό και εμπορικό ήχο. Με το κομμάτι δεν τρελάθηκα.

Αλλά ρε Ματ, αν μπορείς γράψε κάτι ανάλογο του Shogun και ας είναι μόνο με καθαρά. Πετάει τη μπάλα στην εξέδρα με αυτό που λέει.

https://www.youtube.com/watch?v=uVpU-OXrg1c

:-k

καλυτερο απο το Silence In The Snow αλλα παλι δεν με ικανοποιει!!
Αν ειναι ολος ο δισκος ετσι θα μιλαμε για μετρια κυκλοφορια.

Επειδή τρία κομμάτια είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, μάλλον πάμε για μεγάλη πατάτα. Δυστυχώς…

https://www.youtube.com/watch?v=pm-xlwkQ_qc

εμενα τα 2 πρωτα μου άρεσαν μετα απο μερικές ακροάσεις…
Το 3ο ομως ειναι τραγικό… :confused:

Μπαλαντιτσα αλλα δεν ειναι για Trivium αλμπουμ!!
Εχουν γραψει καλυτερες παλιοτερα!!

Που ειναι οι κραυγες σε 3 τραγουδια ως τωρα??? 8O

Μαλλον παμε προς τα εκει που λεει και ο kingslayer!!

Vengeance Falls θα λέμε και θα κλαίμε

εκεί έξω, ρωσία μεριά

Το άκουσες???!!! Είναι αυτά τα τρία που έχουμε ήδη ακούσει τα χειρότερα εκεί μέσα, μόνο αυτό πες μου. Κάτι η Άρσεναλ που παίζει σε λίγο, κάτι οι Machine Head μετά, και δεν θα προλάβω να το ακούσω σήμερα.

Αυτά τα 3 είναι όντως τα χειρότερα που θα μπορούσαν να δώσουν στη δημοσιότητα, τα υπόλοιπα θυμίζουν κάτι σε αμάλγαμα ascendancy, shogun και in waves

[SPOILER]δεν το άκουσα ακόμα, περιμένω κάνα τόρρεντ γιατί με το γείτονετ δεν κάνω δουλειά στο μηντιαμπουμ :([/SPOILER]

Με μια αυτιά τα 3 που ξέραμε είναι πάνω-κάτω στον μέσο όρο.Έχει και καλύτερα (Breathe In the Flames,το πιο ενδιαφέρον του δίσκου) και χειρότερα.Πολλές power επιρροές πάντως.
Όταν βγει σε καλύτερη ποιότητα θα ακουστεί περισσότερο

Χμμμ το άκουσα αρκετές φορες αν εξαιρέσεις την κακη ποιότητα των αρχείων σαν κομμάτια καλα ειναι καμια σχέση με τα προηγούμενα απλα πιστεύω αν ηταν λιγο μεγαλύτερα με στιβαρά σολο οπως τα προηγούμενα θα μιλούσαμε για υπεραλμπουμ…

Δίσκος για άμεσο delete. Κρατιέμαι όμως γιατί σκέφτομαι ότι δεν παίζει να έγραψαν ΤΟΣΟ αδιάφορα κομμάτια, εγώ θα ακούω κάτι λάθος, δεν μπορεί

Εγώ βρήκα δύο-τρία καλά. The Ghost That’s Haunting You, The Thing That’s Killing Me και Breathe In the Flames. Α, και το ένα από τα δύο bonus είναι καλό, το Cease All Your Fire, δεν ξέρω αν το άκουσες. Αυτά τουλάχιστον κράτα τα. :stuck_out_tongue:

Νομίζω ότι όλοι βλέπαμε τη φόλα να έρχεται από τη μέρα που ακούσαμε το ομώνυμο κομμάτι. Κρίμα, γιατί τα παλικάρια είναι παιχταράδες, κάτι που φαίνεται ακόμα σε αυτό το υλικό.