Trivium

2-3 καλά κι εγώ βρήκα, και το ομώνυμο πλέον το βάζω στα καλύτερα του δίσκου, αλλά 3/13 ή 3/11 χωρίς τα μπόνους ε είναι φέιλ. Γενικά μεγάλη κατηφόρα μετά το In Waves και είναι λίγο κρίμα.

Κραξτε ελευθερα αλλα εγω το βρισκω πολυ καλο το αλμπουμ! Σιγουρα λειπουν οι εντονες στιγμες κ τα τεχνικα κομματια απο τα οποια εγιναν γνωστοι, σιγουρα εδω κ 3 αλμπουμ ακολουθουν πιο εμπορικους δρομους αλλα δν παυουν να βγαζουν κομματαρες χωρις να επαναλαμβανονται.
Ειδικη μνεια στο maidenικο riff του pull me from the void

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ότι δεν επαναλαμβάνονται είναι αυτό που εκτιμώ περισσότερο σε αυτή τη μπάντα.

Δεν είναι κακός δίσκος, είναι όμως τόσο κάτω από τα στάνταρ τους που καταντά απογοητευτικός. Όλοι οι δίσκοι τους, από το Ascendancy και μετά, είναι ένας κι ένας, δεν έχουν πέσει ποτέ κάτω από το 8.

Το Pull me from the Void πάντως, μαζί με το Dead and Gone και το Rise Above the Tides, το βάζω στις πατάτες! Το Until the World Goes Cold έχει ωραίο σόλο και σώζεται κάπως (και ωραίο ριφάκι, αλλά νομίζω είναι το ίδιο με αυτό του In Waves). To Blind Leading the Blind ίσως και να είναι το καλύτερο εκεί μέσα, όμως πάλι το ριφ του είναι αντιγραφή από παλαιότερο δίσκο και συγκεκριμένα του Inception of the End (από το In Waves).

Βλέπω ποικίλες απόψεις και μάλλον δεν έχω ακούσει καλά τα υπόλοιπα albums τους πλην Ascendancy, το οποίο είναι απολαυστικό για μένα. ΟΚ δεν ακούς πράγματα που δεν έχεις ακούσει ήδη αλλά είναι τόσο καλοπαιγμένα και με τον ενθουσιασμό της (τότε) ηλικίας τους! Νομίζω είναι άνετα ένα (+/-)8αράκι και σε δικιά μου κλίμακα γούστου είναι 9+.

Τα 2 τελευταία τους δεν τα έχω ακούσει καν, ακόμα παλεύω να καταλάβω γιατί το Shogun το θεωρούν κάποιοι το καλύτερό τους.

Άκου οπωσδήποτε το Vengeance falls.Είναι μάλλον το καλυτερό τους απ το crusade και μετά

Το VF πλέον είναι το δεύτερο αγαπημένο μου, θα στο πρότεινα και εγώ λοιπόν.

Το Shogun είναι όντως το καλύτερό τους, κυρίως λόγω της φανταστικής δουλειάς που έχει γίνει στις κιθάρες και γενικά πρόκειται για ένα πολύ τεχνικό album. Από εκεί και έπειτα, απλοποιούν όλο και περισσότερο τις συνθέσεις με αποκορύφωμα το περσινό Silence in the Snow που απογοήτευσε.

To Vengeance Falls έχει το brave this storm που το αγαπάω, το Shogun έχει το ομώνυμο ΟΡ-ΓΙ-Ο και είναι και το In Waves που για κάποιο λόγο δεν αναφέρατε και είναι άνετα το αγαπημένο μου μετά το Ascendancy.

Σε μια συνέντευξή του (που είδα πριν μια βδομάδα αλλά τώρα για κάποιο λόγο δεν τη βρίσκω στο youtube) ο Heafy είπε πόσο κατέστρεψε τη φωνή του όταν απλά ούρλιαζε χωρίς καμία τεχνική και ότι πλέον, μετά από καιρό και sessions με δασκάλα φωνητικής, έχει γιατρευτεί και μπορεί να κάνει brutal vocals τα οποία κουράζουν το λαιμό του λιγότερο από όταν μιλάει.

Η Ελλαδίτσα πάλι πουθενά :confused:

1 Like

Πολλά θες .

1 Like

Ωραίο πακετάκι! Ειδικά οι Power Trip που κυκλοφόρησαν δισκαρα είναι εξαιρετικό Support.
Ελπίζω να τους δω.

1 Like

με πληγωνειςςς

1 Like

Εγώ ; μακάρι να πέρναγε από εδώ αλλά δύσκολα τα πράγματα .

1 Like

Αυτο πάντως με το ποσο αγαπημένα ή μισητά ειναι τα αλμπουμ τους ανάμεσα στους φαν ειναι απο τις λιγες ή η μονη μπαντα που υπάρχουν τοσο μεγάλες διαφορές απόψεων…

πχ εμενα το καινούριο μου άρεσε παρα πολυ
1)Shogun
2)The Sin And The Sentence
3) Ascendancy
4) Vengeance Falls
5)The Crusade
6)Silence In The Snow
7)In Waves
8)Ember to Inferno

What songs do you want to hear on our upcoming UK & Europe tour?
Submit your dream Trivium set list here:

2 Likes

Οι κιθάρες είναι top το άσμα μέτριο προς το καλό σε πρώτη ακρόαση…

1 Like

15 χρόνια που βγήκε η δισκαρα!!!

1 Like
2 Likes
2 Likes