U.D.O. Piraeus 117 Academy 31 Μαρτίου 2019

Πριν λίγο ανακοινώθηκε ο ερχομός των U.D.O. στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Piraeus 117 Academy, στις 31 Μαρτίου 2019!

Περισσότερες πληροφορίες, σύντομα!

Δεν λέει να το βάλει κάτω, το γέρικο σκυλί του πολέμου!

otan eixa dei UDO live to 04 sto Rodon (UDO oxi Dirkschneider) eixan gamisei kai as eimastan mono 200 nomateoi.

@toxikos ήμασταν εκεί, σωστά; Περνούν τα χρόνια, γερνάς και ξεχνάω :laughing:

Κορυφαία συναυλιακή στιγμή. Ότι καλύτερο έχω δει από UDO και Accept.

yeah it was a gr8 gig kai me skinikakia (fotismos sas mini video wall an 8umamai kala) kai foveri apodosi. krima pou den boresa na do kai ton stefan tote meta to gig (mias kai eixe tabouro8ei mesa sto Rodon kai den evgene).

Προπώληση εισιτηρίων:

Η προπώληση θα ξεκινήσει την Παρασκευή 11 Ιανουαρίου!

Τα πρώτα εισιτήρια κοστίζουν 25 ευρώ.
Στη συνέχεια η τιμή τους θα διαμορφωθεί στα 28 ευρώ.

Σημεία προπώλησης:

Αθήνα

No Remorse Records
Γαμβέτα 4, Αθήνα
Τηλέφωνο: 2103830981
Ωράριο λειτουργίας:
Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο: 09:30-15:30
Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 09:30-20:30

Bowel of Noise records (Official)
Θεμιστοκλέους 25, Αθήνα
Τηλέφωνο: 2103846783
Ωράριο λειτουργίας:
Δευτέρα, Τετάρτη: 10:30-19:00
Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 10:30-21:00
Σάββατο: 10:30-17:00

Metal Era
Εμμανουήλ Μπενάκη 22, Αθήνα
Τηλέφωνο: 2103304133
Ωράριο λειτουργίας:
Δευτέρα, Τετάρτη, Σάββατο: 09:30-15:15
Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή: 09:30-20:30

Σε όλη την Ελλάδα
Δίκτυο καταστημάτων Public

Online Sales ή αγορές με πιστωτική κάρτα, 24 ώρες/ωρο:
www.ticketmaster.gr

(Για την αγορά εισιτηρίων μέσω Internet υπάρχει επιβάρυνση 10% στην τιμή του εισιτηρίου)

Για περισσότερες πληροφορίες και πλήρη δημοσιογραφική ενημέρωση απευθυνθείτε στο: press@highpriority.gr

Το live του θρυλικού Udo Dirkschneider και των U.D.O. στο Piraeus 117 Academy την Κυριακή 31 Μαρτίου θα ανοίξουν ο Red Partizan και οι KISS of the DOLLS!

Είχα διαβάσει ότι είχε θεματάκι με το γόνατο του , τώρα βγήκε και με μπαστούνι στη σκηνή. Σεβασμός αλλά ίσως θα έπρεπε να προσέχει περισσότερο

1 Like

Οι πόρτες ανοίγουν στις 19:00
19:30-20:00 Kiss of the Dolls
20:15-21:00 Red Partizan
21:30-23:30 U.D.O.

Ρε μαλακες, τι βλέπουμε μέσα στο 2019;;

Επιστρέφοντας από τη συναυλία, έχω να πω ότι ο Udo τίμησε και με το παραπάνω το metal! Η φωνή του παραμένει σε υψηλά standard. Περίμενα και κάτι από accept, αλλά μας αποζημίωσε η ολη εμφάνιση.

Γίγαντας ο UDO δίδαξε metal απόψε, 20 τραγούδια σχεδόν 2 ώρες μόνο δικό του υλικό και άντε γεια!

ετσι κι άλλιως ελάχιστοι λέει τον τιμήσανε ? 300 τόσοι ? Ντάξ ντροπής πράγματα.

καλα κοβω να κάνουν ένα ριγιουνιονάκι κ αυτοί.

Είναι γεγονός ότι δεν είχε και πολύ κόσμο, είπαμε με τόσες συναυλίες φέτος πολλές θα πιάσουν πάτο.

Έχοντας δει Armored Saint, Primal Fear και ξέροντας τι έχω χάσει, που δεν είδα Η.Ε.Α.Τ., δύσκολα θα έλεγα ότι ήταν η συναυλία της χρονιάς. Συνέχισε όμως ένα σερί εκπληκτικών συναυλιών και είναι κρίμα που δεν είχε περισσότερο κόσμο, από τα 300-400 άτομα.
Αυτό, όμως, δεν πείραξε κανέναν από τους παρόντες, πιστεύω. Άψογα στημένη συναυλία σε κάθε επίπεδο. Πολύ καλά σκηνικά, εξαιρετικός ήχος, συγκρότημα τέλεια δεμένο, φοβερή απόδοση, ονειρικό σετλίστ και σε κομμάτια, αλλά και στη σειρά, που αυτά παίχτηκαν. Και ένας Udo να μας αποδεικνύει εύκολα το γιατί ήταν και είναι βασικότατος και αδιασάλευτος πυλώνας του ευρωπαϊκού ΗΜ εδώ και 40 χρόνια. Μακράν η καλύτερη συναυλία του Γερμανού στις τρεις τελευταίες του παρουσίες στην χώρα μας.
ΥΓ1. Και ναι, μπορεί να κάνει συναυλιάρα χωρίς Accept. H ιστορία του είναι τόσο, μα τόσο, μεγάλη…
ΥΓ2. Λυπάμαι που θα απογοητεύσω πολλούς, αλλά υπάρχει Θεός. Και μας δίνει τους πρώτους μήνες του 2019, ότι θα μας πάρει μετά στη συναυλία των Manowar.

5 Likes

ίσως φταίει που ήταν κολλητά 2 εξαιρετικά λαηβ Σαββ- Κυρ

Δε γίνεται εύκολα να δίνεις 60+ ευρώ συνολικά για συναυλίες σε ένα Σ-Κ

πόσο μάλλον όταν Απρίλη και Μάη γίνεται χαμός και καπάκι σκάει Ιούνιος φωτιά

2 Likes

Νομίζω δεν θέλει και πολύ σκέψη γιατί μάζεψε μόνο τόσο κόσμο. Με σειρά προτεραιότητας παραθέτω κάποιους λόγους:

  1. Έχει παίξει Ελλάδα 3 φορές μέσα σε 3 χρόνια
  2. Δεν παίζει Accept
  3. Πολλές συναυλίες
  4. Κυριακή

Κι εγώ που έλεγα να κατέβω στο Ακάντεμι γιατί τον αγαπάω τον μπαγάσα, κάηκα τόσο πολύ το Σάββατο με τους HEAT που τελικά έριξα άκυρο κ έκατσα καναπεδάτος με σειρoύλα και μακαρόνια με κιμά. Πάντως ο UDO έχει μια χαρά δισκογραφία για να στηρίξει και δικά του σόου.

1 Like

Χανιά νομίζω το καλοκαίρι που μας πέρασε είχε εμφανιστεί