U.S. Power

E κάτσε τώρα, δηλαδή είναι thrash οι Metal Church και οι Helstar ή οι Sanctuary για παράδειγμα είναι power; Με ποιά λογική; Στο κάτω κάτω, το αμερικάνικο power έχει εκλεκτές συγγένειες με το λεγόμενο speed, το δε speed έχει εκλεκτές συγγένειες με το thrash και πάει λέγοντας… Και εν πάσει περιπτώσει τόσοι και τόσοι αναφέρθηκαν, στους Metal Church θα κολλήσουμε; :smiley:

τι να σου πω. εγώ έτσι τους βλέπω. το hanging in the balance το λες power metal τώρα? :stuck_out_tongue: τέσπα, μικρό το κακό :smiley:

τους armored saint δεν τους έβαζα στο πολλ πάντως, είναι καθαρό heavy metal for me

Μάλλον όχι, αλλά ούτε και το “Word of Mouth” από Vicious Rumors αν το πάμε έτσι. :slight_smile:

Ναι, ξέρεις κάτι; Το κουράζουμε το θέμα τελικά. Για μένα το US power γενικά θα πρεπε να θεωρείται καθαρό heavy metal! Ή έστω “κλασσικό” metal. Γιατί πέρα από διαφορές στην τεχνοτροπία, στο στυλ κ.τ.λ. η αισθητική είναι κοινή και το ίδιο και η μουσική “μήτρα” (σίγουρα πολύ περισσότερο σε σχέση με το ακραίο metal, για να προλάβω τυχόν παρατηρήσεις). Το ίδιο ισχύει για μένα και για το επικό metal ή το doom… αλλά σίγουρα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα για να αναλυθεί διεξοδικά χωρίς να γίνει off topic… 8)

στην ποια???:p:p:D:lol::lol:πλακα κανω στον γρακχο,μην με φατε οι υπολοιποι!!:smiley:

εντάξει, τα σύνορα της ταμπελοποίησης δεν είναι ξεκάθαρα σε όλες τις περιπτώσεις και σίγουρα ο καθένας τα αντιλαμβάνεται κ με διαφορετικό τρόπο!

Ούτε οι Jag Panzer είναι καθαρό πάουερ.

Ειναι καθαροτατο US power.Απο τη στιγμη που λεμε US power συμπεριλαμβανουμε τα speed και καποιες φορες thrash στοιχεια.

Ελα μη το κουραζουμε με τις ταμπελες…

Ρε, το χεις καταλάβει ότι όποτε πετάς π@π@ριές για το metal ο μόνος που ασχολείται μαζί σου είμαι εγώ; (καλός μ…ας είμαι, ξέρω… #-o). Εχεις γίνει γραφικός!

:stuck_out_tongue:

σε λάθος θρεντ βρίσκεσαι.

ΕΔΩ έπρεπε να το ποστάρεις αυτό.

Ωχ ναι σωστός.

Glacier-Glacier (μοναδικη τους κυκλοφορια)

Aγαπημενο!

Οποιος το χει ακουσει,ας το εκθειασει.

jag panzer

Sanctuary, jag panzer

Λαμπουν δια της απουσίας τους οι Metal church!!!

Μεγάλη δισκάρα,όπως και το demo τους που τραγουδάει ο τριςμέγιστος Tim Lachman!

ΔΕΝ μπορω να διαλεξω αναμεσα σε Jag Panzer, Helstar και Heir Apparent. Δεν γινεται αυτο!

^

Ριχ’την ψηφο στους Heir Apparent.
Αμαρτια τετοια εξωγηινη μπανταρα να ειναι μονο με τρεις ψηφους.

:wink:

εγώ έχω πράξει το καθήκον μου :stuck_out_tongue:

Καλή η επιλογή των συγκροτημάτων, αλλά Jag Panzer παρόντων, πάσα αμφιβολία ανύπαρκτος… (τι είπα ο π…ης)

Το αυτονόητο. 8)

Αν και επιμένω για Metal Church γαμώ. Δεύτεροι τη τάξει αλλά στο πολλ νιετ. Γιατί.

Six Feet Under