U.S. Power

Φρονφρονφρονμπλιτζκρακατοασδιοαηε;ςφθηθας;ειηθσαησθδαιοςξφιαξιφοςδκποι;ξεςορθιρδφσκαμδσακξσκ;ειπαεοιφξιεπαι…ρε μέσα στο μυαλό μου είσαι? Κλασικά το “Into The Mirror Black” είναι στους 3 αγαπημένους μου US power δίσκους…και το “Programmed” τώρα τελευταία τρώει ΤΟ λιώσιμο…γαμώτο…θα τσεκαριστούν!!!

Δισκάρα και με αρκετά ιδιαίτερο ήχο το Oracle, ωραίος ο dargaard.

…απόπ το επόμενο σκ, που θά’μαι Θεσσαλονίκη για Kreator-Nile, Morbid Angel, θα μου το δώσει ο Sok ξάδερφος-φίλος, απ΄τις Σέρρες…οπότε απ’τη άλλη εβδομάδα θα λιώνει και το φυσικό προιόν, και όχι από κλιπάκια στο youtube:):!:

μοιραζει τους δισκους που του εδωσα; ντροπη :!:

…του τον ζήτησα, και φιλοτιμήθηκε το παλικάρι:):!:

Alias-Metal to Infinity

Alias.Καμμια σχεση με τους AOR/hard rockαδες.Εδω εχουμε ατοφιο U.S. Power,Οπως παοχτηε απο μπαντες σαν τους Titan Force,Fates Warning,Queensryche,Heir Apparent etc.Υψιφωνος τραγουδιστης που σε ‘‘ερεθιζει’’ ακομα και αν ηταν a cappella ολος ο δισκος,αν και οι κιθαρες ειναι ανταξιες και στροβιλιζουν τα ριφς μεχρι να εκκρινουν και την τελευταια σταγονα μεταλλικων υγρων.Αρνητικο μου ακουγεται μονο ο αδυναμος ηχος των ντραμς.Πληροφοριες πολλες δεν υπαρχουν παρα μονο το οτι ολες οι συνθεσεις ειναι του Dirk Van Tilborg(μπασο/πληκτρα) εκτος του ''Stormy Eyes ‘’ που ειναι του τραγουδιστη.Στο 7λεπτο Dreamer ,ξεδιπωνεται ενα μεθυστικο ταξιδι γνωριμιας με ολες τις προαναφερθεντες μπαντες κανοντας σε εαν γυρο στις συγκεκριμενες πολιτιες.Αγαπημενο του δισκου το Alpha-Omega με το μαγευτικο ρεφραιν που επαλαναμβανω αχορταγα ενω με στοιχειωνει το ριφ που το ακολουθει.Καταιγιστικη συνεχεια με Metal to Infinity και First Born,το Fifth Angelικο You’re on My Mind ωστε να κορυφωθει στο μεταλλομπαλαντοειδες Fantasy που μου ευλογει τα αυτια με τις μελωδιες του.
Η επανακυκλοφια του 1994 προσφερει 2 (και καλα) ζωντανα τραγουδια απο τον ομωνυμο ντεμπουτο της μπαντας(το οποιο πρεπει οπωσδηποτε να ακουσω).Ειδικα το Emerald Eyes λεει πολλα.Παντως η επανακυκλοφορια ειναι απαραδεκτη με ενα διφυλλο βιβλιαρακι και διαφορετικο εξωφυλλο,εξισου απαραδεκτο με το αυθεντικο:p

Ε ναι, δισκάρα! :smiley:

Τι ισοπέδωση γίνεται εκεί μέσα ρε…έχει φύγει για τσεκάρισμα το δισκίο ολάκερο…

Sanctuary για μενα :slight_smile:

Εχουν βγει τοσες μπανταρες στο ειδος απο Αμερικη που χρειαζεσαι 2 ζωες για να τις ανακαλυψεις.Καποιες γινανε γνωστες.Καποιες υπαρχουν ακομα και τωρα.Μια απο αυτες ειναι οι Vicious Rumors.

Ο 4ος και τελευταιος θαυμασιος δισκος των Vicious Rumors.Δεν μπορει να μην γοητευτεις απο τραγουδαρες σαν τα Savior from Anger,Children,Raise Your Hands ή Mastermind .Παλιομοδιτικο μεταλ,με σολιες,στιριχτη φωνη,κουπλε,γεφυρες,παρκα,αεροδρομικα και χειρουργια για δωρεα καρδιας και εγκεφαλου.Μουσικη απο ακροατες για ακροατες.Συνθεσεις γεματες μουσικη,ουτε εφφε,ουτε ντυσιματα,ουτε δηλωσεις.Εδω ειμαστε.Welcome to a Ball fully stuffed with essence.

Καλά μαν, γνήσιο mindfuck η αρχή αυτού του ποστ σου ε. Διαβάζω για μπαντάρες που θες τις 2 ζωές για να ανακαλύψεις, χωρίς να έχει φορτώσει ακόμα η φωτό, και μόλις τη βλέπω σκέφτομαι “wtf, μας δουλεύει;” =Ρ

Επίσης

Ε όχι δα!

Και το Word of Mouth; Ή το τελευταίο; Δε γαμάνε; Έλα σε παρακαλώ τώρα :!:

χαχα.Το 2 ζωες για να ανακαλυψεις πηγαινε στον αριθμο των καλων U.S. power μπαντων.Καθε μηνα ανακαλυπτω και αλλες μπαντες,παλιες και συγχρονες.Μιλαμε για απιστευτο πλουτο,και σε αριθμο και ποιοτητα.Οσο για το Word Of Mouth,καλος δισκος,ακουγεται ευχαριστα αλλα ως εκει.Με τπτ δεν κερδιζει τον χαρακτηρισμο θαυμασιο που τονισα για τα πρωτα 4.Απο τα τελευταια τους μου αρεσει πολυ το Warball.To Razorback Killers δεν με ενθουσιασε καθολου,τοσο που το πουλησα.Το Electric Punishment ειναι επισης καλο,ισως καλυτερο του Razorback Killers αλλα πολυ μακρια απο το να με κερδισει σε βαθμο που να το αγαπησω σαν τα 4 πρωτα.Just an opinion of course που λενε και στο Αμερικα

αν είμαστε αυστηροί, το word παρότι καλός δίσκος είναι όντως πιο κάτω από τα 4 πρώτα.

έχει δίκιο παιδιά

Έτσι ρε Βάγγουρα δώσε πόνο

Υπερβολή οι 2 ζωές για την ποιότητα των άγνωστων us power σχημάτων ,τώρα η ποσότητα είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο…

Μόκο εσύ ρε γαμώ τη μασονία σου

Αλλού τα προστάγματα σου μεταλλοχουντικέ

Θα τα πούμε από κοντά μωρή Αυγουστίνα

Θα σε περιμένω βαζέλω!