U.S. Power

χμ, ναι, τέτοια προβλήματα παίζουν με πολλές μπάντες, αλλά είναι και αναμενόμενα μέχρι ενός σημείου. απλά όταν αξίζει το γκρουπ είναι δυσκολότερο να το “καταπιεις”. πεθαίνω να τους δω live (αν και δεν ξέρω πώς θα τραγουδήσει ο Chaz -φωνάρα κι αυτός- τα τραγούδια της Taylor εποχής), αφού και τα 4 δισκάκια μού αρέσουν από αρκετά ως πάρα πολύ. τουλάχιστον είναι ενθαρρυντικό ότι κυκλοφορούν ακόμα δίσκους.

Αν και ασχετος με τον χωρο ψηφισα Sanctuary επειδη δυο δισκους που εχω μαρεσουν
πολυ και τους ακουω πολυ ευχαριστα.
Riot - Thundersteel και
Agent Steel - Unstoppable Force
δισκαρες αμφοτερα.

Ξέρει κανείς αν οι Heir Apparent πρόκειται να ηχογραφήσουν τίποτα με τον φοβερό Peter Orullian ( τι φωνάρα είναι αυτή, τους είδα σε βίντεο στο youtube, δυστυχώς το περσινό live το έχασα λόγω στρατού:( )

Θεωρώ φοβερή μπάντα τους Siam του Tony Mills(Shy, TNT). Αν και βρετανοί το στυλ τους είναι πολύ κοντά στους Queensryche Operation Mindcrime περιόδου. Έχουν 2 άλμπουμ, τα The Lanquage of Menace και Prayer.

Οι Heir Apparent έχουν για νέο τραγουδιστή τον Lance King (πρώην Pyramaze, Defyance, Balance Of Power)

Επίσης οι Siam είναι φοβεροί. Είχα συμπεριλάβει το Prayer στα πολύ αγαπημένα μη γνωστά albums στο τόπικ με τις Heavy - Power - Epic κυκλοφορίες.

ετοιμαζουν αλμπουμ δηλαδη???ξερεις τιποτα info???

Δεν ξέρω για άλμπουμ. Πάντως θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι απλή φήμη η προσθήκη του στη μπάντα. Μιάς και το μέρος όπου το είχα μάθει το θεωρώ πολύ αξιόπιστο.

Μπάντα από πρώην μέλη των Antithesis & Ritual. Πολύ αξιόλογος δίσκος, κυκλοφόρησε πέρσι και helstar-ίζει αρκετά. Χμ, και με το νέο mekong delta θα μπορούσαν να γίνουν παραλληλισμοί. Τεχνικό παίξιμο δηλαδή και thrash στοχεία. Αν σας αρέσουν τα παραπάνω τσεκάρετέ τους http://www.myspace.com/darkarena

Γαμάτο εξώφυλλο!

Προσφατα ανακαλυψα μεσω του διαδικτυου μια εντελως cult μπαντα,τους Αμερικανους Cross,με μοναδικη τους δουλεια ενα demo του 1987,το Metal From Above…:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Προσφατα η εταιρεια Steel Legacy επανακυκλοφορησε το υλικο remastered με bonus tracks,νεο artwork και τα σχετικα…=D> =D>

Τα κιθαριστικα θεματα ειναι απιστευτα!!!
Γενικα οι Cross θυμιζουν gargoyle προς το πιο καμμενο…υπαρχει σαφεστατα και μια επικη-λυρικη διαθεση που ανεβαζει ακομα περισσοτερο το δεικτη πορωσης…:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

δε ξερω αν σε ενδιαφερει, αλλα το συγκεκριμενο το ειχα πετυχει στο ροκ σιτι… δε θυμαμαι τιμη. φυσικα μιλαμε παντα για την επανεκδοση. εξεπλαγην παντως που το ειδα.

σοβαρα μιλας??? και βεβαια το θελω…
καλα αυτο δν το περιμενα με τη καμμια…ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι υπηρχε περιπτωση να φερουν ενα τετοιο δισκο…

εντάξει ρε παίδες, δεν είναι και τόσο παράξενο, εδώ έχουν σκάσει μύτη άλλα κι άλλα “άκυρα” σε τέτοια δισκάδικα κατά καιρούς. ούτως η άλλως μιλάμε για επανακυκλοφορία από ελληνική εταιρία μάλιστα. ένιγουεη, όντως είναι αξιόλογο δισκάκι με αρκετά “ψαγμένο” ήχο για την εποχή που κυκλοφόρησε.

καλα ναι δεν αντιλεγω οτι κατα καιρους πετυχαινεις τετοιους δισκους σε ακυρες στιγμες. εδω μια φορα ειχα παρει με 2 ευρω antithesis απο το pmw.

απλα το ειπα επειδη το ειδα στη τυχη. δεν εψαχνα για κατι αναλογο εκεινη τη στιγμη.:slight_smile:

antithesis, ε! ποιο από τα δυο; εν τω μεταξύ, απ’ ό,τι έχω καταλάβει, έχουν πέσει κι άλλο οι τιμές… πουτάνα επαρχία :roll:

Jag Panzer fisika… Agno metal- kauto kai atsalino !!!

Ξεθαβω το φοβερο αυτο Thread!!

Scarlet Rayne - Theater Humanitarian

  1. Scarlet Rayne
  2. Alpha And Omega
  3. Tales Of The Lost
  4. Covered Fear
  5. C.F.C.
  6. Sands Of Time
  7. Through Eyes Of The Past
  8. Midnight Excursion

Λοιπον εδω εχουμε να κανουμε με ενα πολυ καλα κρυμμενο διαμαντι του Αμερικανικου Μεταλ!!Οι Scarlet Rayne κυκλοφορησαν το συγκεκριμενο δισκο το 1989 και απο τοτε εχουν χαθει τα ιχνη τους…Λοιπον εδω εχουμε να κανουμε με μια μπαντα που θυμιζει εντονα το στυλ των πρωιμων Queensryche…οσοι γουσταρουν τα πρωτα τους αλμπουμ επιβαλετε να κανουν ελεγχο…ο τραγουδιστης εχει φωναρα και καταπληκτικες ερμηνειες στα περισσοτερα κομματια!Απολαυστικος δισκος…

Nαι θα ηταν ενδιαφερον, και δεν νομιζω οτι οι Helloween θα ηταν (ανετα) πρωτοι…
Toυλαχιστον σε ενα δημοψηφισμα ‘German Power’ που εχω θεσει σε φορουμ, βγηκαν 4οι κατω απο Gamma Ray, Running Wild και Blind Guardian. Απλα πιστευω οτι εδω θα κερδισουν γιατι ειναι διασημοτεροι και καποιος που δεν εχει πολυασχοληθει με τη σκηνη θα ψηφισει αυτους που τους εχει ακουσει και περισσοτερο…

Στο πολλ του US power ψηφισα βεβαια Jag Panzer, αλλα θα ηθελα να στηριξω και τις groupares Riot , Fifth Angel και Helstar. :bow:

Ξέρει κανείς που θα βρω το ομωνυμο των Zaxas. Το ψάχνω πολύ καιρό και δεν το βρίσκω.

Ποιων Zaxas?

Αυτών :

http://www.metal-archives.com/band.php?id=842

ή αυτών :

http://www.metal-archives.com/band.php?id=124272

Τους δεύτερους ξέχνα τους… Οι πρώτοι βρίσκονται εύκολα…

Οι δευτεροι έχουν κυκλοφορήσει μόνο ένα EP οπότε… :roll: