Λατρέψτε τους Ulver (+ οι 2 αγαπημένοι σας δίσκοι)

dead summer.

Τελικα ενεδωσαν στις πιεσεις, και κυκλοφορησαν το Messe I.X-VI.X και σε cd, περιορισμενο στα 1000 αντιτυπα σε συσκευασια σαν εφταρακι.
Δυστηχως ομως ειναι μονο για τις ηπα και μου κοστισε μια μικρη περιουσια για να το παρω.
Υπαρχει διαθεσιμο προς αγορα μονο απο εδω:
http://www.theomegaorder.com/ULVER-Messe-I-X-VI-X-in-7-sleeve

To έχει και η Neuropa από την πρώτη μέρα εκκίνησης του preorder.

http://www.neuroparecords.com/products.php?TRICK051&osCsid=pu95o0aptscponh71k3hngqo32

με πρόλαβες:p

Ημουν ετοιμος να πω, οτι μολις την πατησα που το πηρα απο ηπα αντι απο Ευρωπη, αλλα τελικα φαινεται πως μου βγηκε φθηνοτερα που το πηρα απο την omegaorder αντι για την neuropa records.
Εχει ψιλοαπαραδεκτα μεταφορικα η neuropa, ειπαμε να στηριξουμε την μουσικη και τους καλλιτεχνες που εκτιμουμε, αλλα 8ε μεταφορικα ειναι τουλαχιστον απαραδεκτο.

Ψιλοακριβα μου φαινονται γενικοτερα, 15 ευρω το CD στο οριο πες αναλογως του packaging, αλλα 20 εως 25 για μονα βινυλια… (αν καταλαβα καλα).

Το shipping εξαρταται απ τη χωρα, 8 ευρω για 7" μπορει να φαινονται πολλα, αλλα ενδεχεται ευκολα να βγαινει τοσο.

Κατι παιζει με το συστημα κοστολογησης γενικοτερα (για neuropa παντα), δεν ειναι αυτοματοποιημενο οπως ολος ο υπολοιπος πολιτισμενος κοσμος, κανεις παραγγελεια και μετα σου λενε μεσω email το ποσο που ζητανε.
Δεν υπαρχει η παραμικρη πληροφορια για το πως μπορεις να υπολογισεις, εστω και περιπου, το ποσο για τα μεταφορικα παρα μονο μεσω του μηνυματος που σου στελνουν. Το οποιο ειναι μαλλον υπερογκο σε σχεση με τους περισσοτερους αλλους.
Απο Omega Order, μαζι με τα μεταφορικα μου κοστισε περιπου 17?.
Νομιζω 15? πως ειναι καλη τιμη για ενα cd σε αυτα τα πλαισια.

Μπλουζα πηγα να παρω και μου ζητησαν τοσα. Ειπαμε, να στηριξουμε το συγκροτημα με κατι ποιοτικο αντι για τους αντιγραφεις του ebay, αλλα 8? για μπλουζα απο Ευρωπη με απλο ταχυδρομειο ειναι αισχρο απλα.

Καθε χωρα εχει διαφορετικα rates, και βασικα δεν εχω παρει ποτε t-shirt με παραγγελια. Στειλε ενα email και ρωτα τους αν βγαινει σωστα, το πιο απλο πραμα.

Ειναι λιγο χυμα η φαση, εχουνε και αλλοι παραπονα γιαυτο. Απλα βγαζουνε κερδος και απο την αποστολη των αντικειμενων, γιαυτο και δεν πηρα τιποτα.

Έλα παιδιά πάρτε μια γεύση .
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f2qUmkJDQQU#at=150

Άντε λίγες μέρες ακόμα!!!

η τελειοτητα σε μουσικη, φωνη & εικονες.

Μου ηρθε σημερα το πρωι. Καταρχας η ολη συσκευασια του ειναι υπεροχη, το ενθετο με τις εικονες και τις πληροφοριες στο μεγεθος επταιντσου ειναι απλα μαγευτικο. Για την ποιοτητα των συνθεσεων και τις μουσικης τι να πω, οι λυκοι μας καταπλησουν για ακομα μια φορα. Θα ανεβασω φωτογραφιες στη πρωτη ευκαιρια.

Son of man.±

Μπαπ! Πάρτους κάτω όλους.

2014

Αντε γεια μουσική.

Κλείστε τους και εμφάνιση σε Roadburn, να πιάσουμε τα υπογλώσσια.

Δευτερη φορα λοιπον Ulver και Sunn0))) με συνεργασια. Iδωμεν!

Tσιμπάτε δείγμα.

Μια ερωτηση. Ειμαι ο μονος που δεν τρελαθηκε με το νεο Ulver; Γιατι αυτη την εντυπωση εχω. Ισως επειδη λειπει το στοιχειο της εκπληξης, ισως επειδη οι προσδοκιες μου για αυτη τη μπαντα φτανουν δυσθεωρητα επιπεδα, δεν ξερω. Μου φαινεται σα να μπηκαν σε αυτοματο πιλοτο ρε γμτ, το προηγουμενο μ αρεσε πιο πολυ.

όχι, είμαι κι εγώ, αλλά με όλα τα διθυραμβικά που διαβάζω ντρέπομαι να πω ότι μου φάνηκε μέτριο :frowning:

Ουφ, παλι καλα, δε νοιωθω μονος ;p