Λατρέψτε τους Ulver (+ οι 2 αγαπημένοι σας δίσκοι)

[Tι θα λέγατε για ένα πραματικά υπέροχο καινούριο τραγούδι?

8O 8O](http://www.myspace.com/ulver1)

Eιναι καταπληκτικη διασκευη σε Prince!
Υπαρχει εδω και αρκετες μερες στο myspace τους παντως.

To φαντάστηκα ότι θα ήταν διασκευή. Θενξ. Πανέμορφο

1st July 2008

Eπίσης ετοιμάζουν remix σε Genghis Tron :!:

Νορβηγηκό Black metal, που κατέληξε σε μια περιεργη μειξη με electronica σήμερα.
Ατμοσφαιρικότατοι και πολύ black και εξύμπνιση των λυκανθρώπων!!! εχει ακούσει κανείς?

My favorite:

http://www.youtube.com/watch?v=97XFWOqU7X4 :smiley:

Δεν τους εχω ψαξει πολυ αλλα ειναι μαγευτικοί.
Ηρεμείς ανετα!!
Το τραγούδι που με αρέσει πολυ και το εχω ξεχωρίσει ειναι το
Let The Children Go

perdition city

τρομερος δισκος.

Yey!!! Sorry παίδες δεν είχα κανει search για Ulver καραγουστάρω που είχατε ήδη thread. Τους λατρεύω!! Δύσολη Ψήφος… χμμμμ…

Perdition city με μικρή διαφορα απο το νεο τοus shadows of the sun…

θα ψηφισω Perdition City, ετσι απλά. Απο εκει και περα στα ep τους θα ακουσεις τα καλα τα κομματια. Η διλογια των silence EPs, ειδωμενη σαν μια κυκλοφορια (που οντως τελικα επανακυκλοφορησαν και σε μια κυκλοφορια) ισως αποτελει την κορυφη τους συνθετικα.

bergtatt για μενα(ανατριχιαζω καθε φορα που το ακουω)
θελω να μαθω νορβηγικα μονο και μονο για αυτο :roll:

δευτερο Kveldssanger
τριτο perdition city

:bow: :bow:

Bergtatt και Themes για μένα…

Γιατί όταν βρέχει είναι το ΙΔΑΝΙΚΟ soundtrack…ειδικά εκείνο το σημείο στο 3ο κεφάλαιο που τρέχει να γλυτώσει από το βασιλιά των ξωτικών,και περπατάει και ακούγεται η ανάσα της…Τι να σας πω παιδιά…μου φαίνεται τόσο ζεστή,τόσο ανθρώπινη…Σχεδόν τη νιώθω στο πίσω μέρος του λαιμού μου…ο θείος Garm κάνει θαύματα…

Και φυσικά το Themes γιατί μου άλλαξε τον τρόπο που ακούω μουική.Απλά.

είναι σατανιστές, μη τους ακούτε. να τι έγινε πριν λίγο καθώς μετέφερα τμήμα της δισκογραφίας τους.

Perdition City πρώτα. Το ιδανικό soundtrack όταν περπατάς σε μια έρημη πόλη το βράδυ.
Χθες η ακρόαση του Shadows Of The Sun ήταν για ακόμη μια φορά μεταφυσική εμπειρία.

Προς γνώση και συμμόρφωση!!!

[QUOTE=]

Έτη φωτός μπροστά.

[SIZE=“7”].-[/SIZE][/QUOTE]

+100

Aν και δεν τους έχω ψάξει ιδιαίτερα, το “future sound of music” με συντροφεύει κάθε βράδι όταν γυρνάω από δουλειά. ΠΟΣΟ ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!!!

Shadows of the Sun το αγαπημένο μου μάλλον αλλά και το Kveldssanger τα σπάει !!!
γαμάτοι …

Τελικα Shadows of the Sun για νο1. Το no2 το αφηνουμε ανοικτο να παιζει μπαλα ανα καιρους.

Για μένα:
Νο.1 Shadows of the Sun
No.2 Mε κάλυψε ο φίλος/η haliseco:roll:

Τελικα δεν μπορω να αποφασισω.Καθε φορα που βαζω να ακουσω ενα αλμπουμ λεω οτι ειναι το
καλυτερο τους.Ατιμο πραγμα η τελειοτητα!

o dyingfreedom ποσταρει, λιγοι τον ακουν.

μετα απ’ το μοναδικο αλμπουμ λοιπον που παιρνει 11/10, ισως το p.city πιανει τη 2η θεση. αλλα επειδη το ψηφιζουν πολλοι(οχι οτι δεν το αξιζει) και ως γνωστον αποφευγουμε τη μαζα, η ψηφος θα παει στο nattens.