Uncle Acid & The Deadbeats

Εντωμεταξύ το καλύτερο κομμάτι του δίσκου, στο τοπ 3 έστω, είναι b-side στο σινγκλ.
Under The Spell. Μόνιμα με δαύτους.

Νομίζω ότι δεν χρησιμοποίησε την λέξη ποπ με την τυπική έννοια και όντως θα ονόμαζε δεκάδες άλλες χεβι γουατεβερ μπάντες ποπ όπως λες.
Από την άλλη αποποιείται την ταμπέλα του οκαλτ που τους δίνεις εσύ δίνοντας άλλο πλαίσιο στη μουσική του.
Μικρή σημασία έχουν αυτά όμως.
Γενικά τα λέει υπέροχα, τα γράφει και τα παίζει ακόμα καλύτερα.
Είναι μεγάλο συγκρότημα.

Να μας εφερναν και μερτσανταηζ, θα ταν ακομα μεγαλυτερο.

για το ροντμπερν λεω.

Για μένα το [B][U]Mind Control[/U][/B] δεν έπιασε το επίπεδο του [B][U]Blood Lust[/U][/B]. Μου φάνηκε κάπως πιο “καθαρός” δίσκος…Όχι τόσο μυστηριώδης και βρωμιάρικος και παρακμιακός. Αλλά το [B][I]“Valley of the Dolls”[/I][/B], όπως επίσης και το [B][I]“Evil Love”[/I][/B] αγαπήθηκαν με το πρώτο άκουσμα.

Το χώνω κι εδώ για να μη χαθεί. Άντε γεια.

Γδύθηκες ή ακόμα?

http://www.youtube.com/watch?v=k5i54XNWwmc για υπόκρουση και

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]Η αυθάδειά σου δεν έχει όρια, όμως ο αθάνατος ελληνικός κινηματογράφος έχει την απάντηση για το τι παθαίνουν στον δρόμο τέτοια αγενή κορίτσια.

20:08…ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΒΑΖΕΛΟ :D:D:D

[SPOILER]
Και στους δυο σας!!!
Και μη σπαμμάρετε στο ΤΙΜΙΟ θρεντ μου, θα σας διώξω :!:

[SPOILER]:lol2::lol2::lol2: Θεριέ δικό σου?[/SPOILER][/SPOILER]

σιγα μη φωναζα γαμω το βαζελο ενω επαιζε ο θειος. δεν πρεπει να μιλουσε κανεις μας, ολοι ημασταν αλλου.

Αν δεν θυμάσαι ποιος το φώναξε ήσουν όντως αλλού.

Δε θυμαμαι ρε μαλακα. Δεν το ακουσα εκεινη τη στιγμη. ΑΦΟΥ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΘΕΙΟΣ.Με γαυρους θα ασχολουμαι?

Δεν θα ασχοληθώ με το αν το Mind Control είναι καλύτερο ή όχι από τις προηγούμενες κυκλοφορίες, γιατί δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα. Η ουσία είναι ότι η μπάντα χάρισε στο σαμπαθόκοσμο ένα ακόμα ποιοτικό άλμπουμ, αρκετά διαφορετικό από τα δύο πρώτα. Σαφώς πιο doom περιβάλλον και αργοί ρυθμοί (π.χ. Desert Ceremony, Follow -πιο-τριποκατάσταση-σε-αμερικάνικη-νωχελική-επαρχία-πεθαίνεις- the Leader), ενώ δεν λείπουν και τα κομμάτια με περισσότερο δυναμισμό (Mind -πιο-εθιστικό-δεν-γίνεται- Crawler, Poison Apple). Προσοχή όμως στη ρυθμική εισαγωγή του Devil’s Work και τη γενικότερη ψυψεδέλεια που μεταδίδει το κομμάτι. Ότι καλύτερο για κλείσιμο, πραγματικά πολύ ιδιαίτερο άκουσμα, ειδικά το βραδάκι.

Οκ, προφανώς δεν υπάρχει αυτός ο αέρας της ακατέργαστης ρετρό αισθητικής του Volume I και του Blood Lust, αλλά αυτό δεν λειτουργεί σε καμία περίπτωση εις βάρος της τελικής ποιότητας που απολαμβάνουν τα αυτάκια μας. Και αυτή η χαρακτηριστική βέβαια φωνή του τύπου, και πάλι παρούσα.

Ένας δίσκος που αποκαλύπτεται σταδιακά σε κάθε αυτιά. Well done, μια χαρούλα μας τα είπε και πάλι ο θείος, απόλυτα εύστοχος από τη γραμμή των βολών, 3 στα 3 μέχρι τώρα και ελπίζω σε ακόμα καλύτερη συνέχεια.

4o λαιβ στο Φρηκβαλλεϋ (οφ δε ντολλς).

[I]Ενκλ Ασιντ εντ ζε Ντεντμπιτς[/I]

Support σε Black Sabbath περιοδεία:

UNCLE ACID ANNOUNCED AS MAIN SUPPORT TO BLACK SABBATH ON EUROPEAN AND UK TOUR!!!

Through the flickering flames of a pyre built from a thousand emaciated hipsters leap Uncle Acid & The Deadbeats, black tongues distended and hair blown backwards…

The UK?s best new rock band are pleased to announce they have been invited by the legendary rock band Black Sabbath as the main support for their EU & UK arena tour in November and December 2013. The quartet have also been confirmed to play this year?s Reading / Leeds festival.

NAI ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΝΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΟΕΜΒΡΗ ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ
ΚΑΥΛΑ

[I]^ Με αγάπη.[/I]

Κατά τα λοιπά, αυτές τις μέρες [B]Mind Crawler[/B], μου 'χει πάρει τα μυαλά.

Ώστε support σε Sabbath ε ? Μωρέ μπράβο…

Θα υπάρξει βέβαια ένα deja-vu όταν παίξει ο Θείος το [I]Mt.Abraxas[/I] και μετά παίξει ο Θεός το [I]After Forever[/I]