Ελληνική underground σκηνή

μηπως να σκάσει και κείνο το 666Xcasualties μαζί να μην κάνουμε διπλό κόπο ?

To 666xC θα κυκλοφορει σε 200 αντιτυπα απο 15 δεκεβρη μεσω του Clean Head Productions distro, στη σαλονικα, τρεχτε καντε τα κουμαντα σας…
Η ατοπια ειναι ειδη στη γυρα, το διπλο κοπο δε τονα γλιτωνεις καθοτι οι πηγες των δε σχετιζονται ουτε στο ελαχιστο, υγειες.

Μαλάκα μου, τι σοκ είναι οι Ατοπία; 8O8O8O

Είχα ακούσει για reunion Ανατέλλων Τρόμος, αλλά μάλλον αυτό θα εννοούσαν. Ποιοι ακριβώς παίζουν και από ποιες μπάντες γνωρίζουμε;

Είμαι μόνο στο τρίτο τραγούδι και έχω τρελαθεί λέμε.

To reunion Αντελλωντες ειναι μια αλλη ιστορια, ισχυει αλλα δεν ειναι το Ατοπια, απο οσο ξερω οι Α.Τ. προβαρουν απο το καλοκαιρι και ετοιμαζουν και καινουργιο υλικο και συντομα θα εχουμε νεα τους πιθανοτατα. Στην Ατοπια ειναι ο Νικος απο Α.Τ. κιθαρες/φωνη και βασικη συνθεση, και στα φωνητικα ο Αλεξανδρος απο τους Straitjacket Fit, συν διαφορα αλλα μελλη απο σχετικες του χωρου μπαντες. Δυστιχως δε προβλεπεται να τους δουμε live σαν Ατοπια λογω αποστασεων και γενικοτερων δυσκολιών, οποτε απλα επικεντρονομαστε στο δισκακι το οποιο ειναι αξιοπρεπεστατο.

wraia pragmata diavazw kai eimai kai sto grafeio xwris hxeia.

Μεγάλη μπάλα οι Ατοπία.

Χίλια μπράβο.

το άκουσα τελικά και εγώ το Ατοπία. Μου θύμισε λιγο Βαλπουργια Νυχτα, κάποια κομμάτια είναι ωραία, αλλά γενικά δεν τρελάθηκα κιόλας :-s

Mερικά ντοκουμέντα πίσω στα 90s

[B]Extremity Obsession-Receive the soul of mine[/B]

H πρώτη μπάντα του Γιώργου Κόλλα των Νile…

[B]Absence of Dawn-Nature Drops[/B]

Ατμοσφαιρικό doom death(το riff στην αρχή σκοτώνει)…αν θυμάμαι καλά ήταν απο το Αργος…

[B]Crimson Sunsets-Doomed[/B]

Επίσης ατμοσφαιρικό doom/death…εκαναν 3 μήνες να μου στείλουν το demo και ήμουν ετοιμος να κλάψω το 1000αρικο που εβαλα στον φάκελο…

Breathless-Crusing For Bruising

γιαπ, Έλληνες. ροκαμπίλυ, έλβις κιετς

πολυ καλό!

Πάω να ακούσω Ducky Boyz.

Χμ, δε θα το 'λεγα… Βασικά κάποια riff-άκια είναι καρφί από Ανατέλλων Τρόμος, πολύ γούσταρα. Και, βασικά, τα φωνητικά, και τα 2. Γαμώ τις ερμηνείες.

Βασικά πρέπει να τα λέμε στο crust topic μπας και το δει και κάνας αλλος, μην πάει άπατο το album, κρίμα είναι.

όχι γενικά καλό είναι να πετάτε και εδώ τίποτα ελληνικά crust, γιατί το κραστο τόπικ δεν το πολυπαρακολουθώ. :stuck_out_tongue:

Τεσπά, απλά σε μένα μου φάνηκε λίγο πιο μεταλλιζέ απ’ ό,τι θα ήθελα, σε κάτι σημεία ακόμα και Annihilator νομίζω ότι μου θύμισαν! χαχα! Αλλά γενικά είπα ότι υπήρχαν κάποιες ιδέες που μ άρεσανε.

Κατά τα άλλα, υπάρχει καινούργιο Τοξικά Απόβλητα.

τπ ακούτε εδώ

ολόκληρο

[I][CENTER]Mπαίνω στ’ αμάξι να βρω το Jimmy Jazz,
κόβω φαβορίτα και ακούω Clash. [/CENTER][/I]
:drunk::respect:

Ναι, κι εμένα, την εισαγωγή του ‘‘Alison hell’’, ίδιο riff-άκι.

βινυλιακό repress out there! Σε 200κάτι κόπιες

Γαμώ τις αφραγκιές

…[I]ενώ οι νυν[/I] VELOCITY…

Η κοπή έγινε σε 390 κόπιες.

ok sorry dude

Καλη φάση, λέτε να το πετύχω τις επόμενες μέρες σε κάνα δισκαδικο στην Αθήνα; Ή μόνο παραγγελία θα παίζει;

Η πρώτη κοπή είναι απο τα λίγα ελληνόφωνα πανκ βινύλια που δεν έχω δει ποτέ στην φυσική τους μορφή. Αν και είχα προλάβει το cd τότε που είχε βγει.

ο σταυρος στο rhythm το έχει!

κιε γαμώ:!: