Universe217 - Never (2013)

Ωραίο δε φαίνεται αυτό για βινύλιο;

Ας αρχίσουν μερικές μπάντες το σπορ γιατί πολύ το’χουμε αργήσει… Άντε μπράβο!

Θα βγει πάντως σε βινύλιο. Το ανακοίνωσε η CTS στο φβ της.

Μια χαρά! Καιρός ήταν! Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Άντε περίμενε τώρα μέχρι το Μάρτη!

Δεν έχω καμία μα καμία αμφιβολία ότι ο δίσκος θα τσακίζει κόκκαλα. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στη μπαντάρα.

Α και επειδή δεν είδα να αναφέρεται μέχρι τώρα, επιτέλους Never ρε! :razz: :smiley:

Το αλμπουμ θα γαμαει και το ξερουμε.Στην αρχη ξενερωσα οταν ειδα οτι το Gravity ηταν μονο 2μιση λεπτα,γιατι φανταστηκα οτι θα ειναι μικρος σε διαρκεια οπως ο πρηγουμενος,αλλα τελικα μια χαρα διαρκεια θα εχει.Επισης εξωφυλλαρα και γαματο καινουργιο logo.

[SPOILER]Never[/SPOILER]

αυτα ειναι!!! αναμενουμε!

Ψαχτείτε:wink:

Ούτε φωνή ούτε ακρόαση;;; :-k

44 λεπτά χάσιμο…44 λεπτά απόκοσμης μουσικής…44 λεπτά καθηλωτικής ατμόσφαιρας…
δεν γράφω και κάτι πρωτότυπο, αλλά έτσι ακούγονται, τέτοια συναισθήματα προκαλούν.
ωραίος ο τρόπος που το ένα τραγούδι οδηγεί στο άλλο, δίνοντας μια αίσθηση ενιαίου.
με το που μπει το Mouth, τον ήπιες, δεν υπάρχει γυρισμός…

δισκάρα, μπαντάρα, κτλ κτλ…κλισεδούρες, αλλά η μουσική τους δεν περιγράφεται εύκολα

και σαν έλληνας γκρινιάρης, ήδη μου λείπει αυτό http://www.youtube.com/watch?v=vdcepsNeDuA

την επόμενη φορά ελπίζω να μας κάνουν τη χάρη:p

Κι ένα review

http://strangejournal.wordpress.com/2013/03/19/universe-217-never/

Το Μouth με έχει συντρίψει, ειδικά η τελευταία εκφορά του στίχου “wake me up before you go”

Φοβερός δίσκος. Μεγάλη βελτίωση και στα ριφ που πλέον στέκονται επικά και δυσθεώρητα δίπλα στην φωνή. Να πω και την κακία μου, όπως είπε και ένας φίλος μου, κρίμα που δεν μιλάνε για σατανά κτλ για να ασχοληθεί κανείς μαζί τους…

Που το βρίσκουμε για αγορά?

[B][U]Επά[/U][/B].

Α, τελικά μάλλον εδώ έχουμε να κάνουμε με τον καλύτερο δίσκο των Universe. Από την αρχή μέχρι το τέλος είναι μια τελειότητα. Ακούστε τον όλοι.

Σήμερα θα τον ακούσω πρώτη φορά ε :!:

Update: Τον άκουσα δύο φορές ήδη. Σοκ και δέος

Τούμπανο λέμε!!!
Γράψτε τπτ ρε. Στο προηγούμενο θυμάμαι είχαν γραφτεί απο διθυράμβους μέχρι γκρίνιες για τις διάρκειες. Αυτό που είναι η τελειότητα η ίδια και είναι, όντως, ο καλύτερος δίσκος τους, δεν προκαλεί σχόλια;;Μην ντρέπεστε, αποθεώστε :stuck_out_tongue:

Δεν μπορώ να βρω ψεγάδι με τίποτα.Άντε, ίσως το artwork και το λογότυπο που εμένα δεν μου αρέσουν. Mouth, Harm συγκλονιστικά, Mark my words ριφάρα, She και Never το σκοτάδι το ίδιο…πφφφ… όλο το άλμπουμ είναι ογκόλιθος. Κρίμα που δεν έχω καταφέρει ακόμα να τους δω λάηβ…

Στηρίζει και το [U]sputnikmusic[/U]

Γεια σας παιδια.
Δεν υπαρχουν λογια. Μονο χαρμ.
Αντιο παιδια.

Σε περίπτωση που δεν το έχει πάρει χαμπάρι κάποιος, ο δίσκος ακούγεται ολόκληρος εδώ: [B]http://universe217.bandcamp.com/[/B]

Επίσης, έχει ανέβει το προχτεσινό, ακουστικό live τους σε διαδικτυακό ραδιόφωνο [B]εδώ[/B]. (ξεκινάει μετά το 2ο λεπτό)

Παίζουν ακυκλοφόρητα τραγούδια που μάλλον δεν έχετε ξανακούσει.
Στη συνέντευξη παίζει να μην έδωσαν ούτε μία σοβαρή απάντηση οι ρεμπεσκέδες…υπερ-τρολ λέμε.

Νιώστε.

ο δισκος που ακουσα περισσοτερο απο καθε αλλο τις τελευταιες βδομαδες.

σοκ,δεος,αγαπες,κλαμα και ολα τα σχετικα.σκεφτομαι να χτυπησω βινυλιακι.