Van Halen

Κι εγώ το έχω σε proshot, ένα διπλό DVD είναι απ’ ό,τι θυμάμαι, έχω κάτι χρόνια να το δω, θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχε μέσα σκαναρισμένη και μια συνέντευξη του Diamond Dave που “την έλεγε” στους Clash, καλά τα έλεγε.

Ο παραγωγός των Van Halen Ross Hogarth ανακοίνωσε πως το συγκρότημα έχει ολοκληρώσει τις ηχογραφήσεις του νέου του album λέγοντας μάλιστα πως το αποτέλεσμα είναι φανταστικό.

Συνεχίζοντας, ο Hogarth χαρακτήρισε το line ? up της μπάντας (που αποτελείτε από τα ιδρυτικά μέλη Eddie και Alex Van Halen, τον τραγουδιστή David Lee Roth και τον γιό του Eddie, Wolfie) ως τους αυθεντικούς Van Halen.

Οι fans περιμένουν να μάθουν με ανυπομονησία τα νεότερα για την κυκλοφορία του δίσκου ο οποίος αυτό το διάστημα βρίσκεται στη διαδικασία της μίξης.

Εντάξει, λίγη ντροπή πιά με αυτή την απαξιωτική συμπεριφορά απέναντι στον Mike Anthony και όσα έχει προσφέρει στην μπάντα από τη δεκαετία του '70…
Προφανώς και περιμένουμε ως ακροατές τον δίσκο (χρόνια τώρα…), προφανώς και κανείς δεν θα αμφισβητήσει το δικαίωμα των Αφων Van Halen και του Roth να ηχογραφούν και να περιοδεύ0ουν ως Van Halen αλλά δεν χρειάζεται και τέτοια συμπεριφορά απέναντι στα άλλα ιστορικά μέλη της μπάντας όπως ο Mike και ο Sammy…

Έχουν και να βγάλουν στούντιο δίσκο 13 χρόνια, νέα κομμάτια 7 χρόνια, δεν δικαιολόγείται τόση έπαρση πλέον…
Ο καλύτερος “Van Halen δίσκος” της περασμένης δεκαετίας λεγόταν Chickenfoot! (Και βγάζουν και αυτοί νέο δίσκο 27/9)

Καλά αυτό για το αυθεντικοί VH είναι το λιγότερο αστείο…

Ούτε καν αστείο δεν είναι.

Οντως βαρια δηλωση. Απο εκει και περα δυστυχως φοβαμαι μην ισχυσει η ρηση “οπου ακους πολλα κερασια…”

Τι λεει τουτο 'δω;;; Ακυρώνουν συναυλίες στην Ευρώπη πριν καν τις ανακοινώσουν;;;;

Ό,τι να 'ναι αυτή η μπάντα. Σα να μην έχουν manager. Βγάζουν ή δε βγάζουν δίσκο; Περιοδεύουν ή δε περιοδεύουν; Εδώ και 5-6 χρόνια το ίδιο πράγμα.

Εν τω μεταξύ τι να πω. Είναι 100% σίγουρο ότι αν βγάλουν δίσκο και αν βγουν σε τουρ θα χεστούν στα ταλαρα αλλά αυτοί είναι αλλού…

H δική μου εντύπωση είναι πως δυστυχώς ο Eddie δεν είναι ψυχολογικά εντάξει την τελευταία δεκετία και από εκεί ξεκινούν όλα τα μπρος-πίσω… :frowning:

Αυτό καταλαβαίνω και από τις δηλώσεις του Sammy Hagar σχετικά…

[SPOILER]Με την ευκαιρία: To νέο Chickenfoot γαμεί! Θα ανοίξω και θρεντ στις κυκλοφορίες![/SPOILER]

Eπιτέλους!
Oι Van Halen έπαιξαν χθες live σε μία τρύπα όπου κάποτε πρωτο-έπαιζε ο Hendrix στη Νέα Υόρκη και ανακοίνωσαν νέο άλμπουμ (με single να κυκλοφορεί την Τρίτη!) και Αμερικάνικη περιοδεία που ξεκινά τον άλλο μήνα!

Bέβαια και άλλες φορές έχουν ανακοινώσει διάφορα τα τελευταία χρόνια, ας ελπίσουμε αυτή τη φορά να μην μας κρεμάσουν…

Καλό αυτό! Το νέο για το τουρ το είχαν ανεβάσει και στο site τους εδώ και καμιά βδομάδα οπότε δεν πρέπει να είναι μούφα:p
ελπίζω μόνο ο eddie να είναι σε καλή κατάσταση… αν είναι όπως το 07-08 θα είναι ικανοποιητικά πιστεύω…

Δεν παίζει να είναι μούφα! Το είχαν όλα τα Αμερικάνικα sites σήμερα και την Τρίτη ξεκινά προπώληση! 8)

Όχι αυτή τη φορά είναι αληθινό. Αντε να τελειώσουν από τα φλώρια στην αμερική και να έρθουν Ευρώπη! Είναι απωθημένο!

Καλά μη γράφουμε και ό,τι νά’ναι, εκεί έχουν πολύ πιό φανατικό ακροατήριο! :roll:

Ε καλά δε χρειάζεται να το πάρεις και τοις μετρητοίς! (τους έχουμε ρε!!!)

[B]Van Halen - Tattoo video[/B]

Mετά από δύο πρώτα ακούσματα:

Συμπαθητικό κομμάτι, θυμίζει περισσότερο την σόλο δουλειά του Roth παρά παλιούς VH, με εξαίρεση φυσικά το σημείο του solo που είναι 100% Van Halen, με καταπληκτικό ήχο μέσω youtube, ήδη ονειρεύομαι πως θα ακούγεται από το CD! :roll:8)

Διαφορετικό το κομμάτι… δεν είναι άσχημο όμως…
απ όταν ο eddie πήρε αυτές τις wolfgang κιθάρες να 'ούμε ο ήχος του δεν είναι τόσο ζεστός νομίζω, δεν είναι τόσο γεμάτος…
ααα και ο ήχός του wolfgang μ αρέσει πολύ ε…

δεν τρελάθηκα αλλά οκ μόνο 2 φορές το άκουσα! το βίντεο δε μου άρεσε