Van Halen

Επιτέλους,άντε να δούμε!!

Το κομμάτι καλούτσικο πάντως για μένα,αναμένω περισσότερα στον δίσκο

Δεν μου άρεσε το κομμάτι, αλλά από την άλλη δεν είμαι και τρελός φαν των VH οπότε.

Θεός Sammy Hagar!

2 Likes

Από τα λίγα συναυλιακά απωθημένα που μου έχουν μείνει, να δω Van Halen (ή Van Hagar :stuck_out_tongue:), μάλλον με το απωθημένο θα μείνω…

1 Like

ξυνεις πληγες …

1 Like

Ουτε καν Ευρωπη δεν εχουν ερθει μετα το ριγιουνιον ρε.

2 Likes

Με πρόλαβες!

Ήθελα να γράψω ότι προφανώς δεν τρέφω/έτρεφα ελπίδες για Ελλάδα. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κοινό (ακόμα κι αν η οικονομική κατάσταση ήταν καλή) για Van Halen και αυτή η πραγματικότητα είναι δυσανάλογη με το πόσο τεράστιοι είναι εκτός και πόσα λεφτά θα ζητούσαν. Κάτι ανάλογο με τους Rush.

Για Ευρώπη ευελπιστώ κάποια στιγμή. Το ότι δεν έχουν έρθει μετά το reunion μου κάνει εντύπωση, ίσως εξηγείται από τα διάφορα προβλήματα υγείας του Eddie.

@drenie κόντεψες να τους δεις κάποτε, γι’ αυτό ξύνω πληγές; :slightly_smiling_face:

1 Like

Μπα, πιστεύω περισσότερο κρίνουν ότι δε θα βγάλουν πολλά ερχόμενοι εδώ, τους βολεύει να περιοδεύουν στη χώρα τους. Είναι και αρκετά αμερικάνικο άκουσμα, δεν ξέρω πόσο πολύ κόσμο θα μάζευαν εδώ, να πω την αλήθεια.

Είναι όντως αμερικάνικο άκουσμα, αλλά υπάρχουν χώρες κι εδώ που θα μάζευαν κόσμο. Στη Γερμανία και στη Σουηδία που μπορώ να έχω άποψη, υπάρχουν τα παλιά βινύλια σε κάθε second hand μαγαζί με το κιλό και φτηνά, το οποίο σημαίνει ότι στα 80’s πουλούσαν καλά σε αυτές τις χώρες.

Δεν ξέρω για περιοδεία, αλλά 2-3 εμφανίσεις σε μεγάλα φεστιβάλ τις έχουν άνετα. Μπορώ να φανταστώ το Sweden Rock Festival ας πούμε, θα γινόταν λαϊκό προσκύνημα εκεί.

2 Likes

πειραζει που εγω θα ηθελα να τους δω με Hagar?

Οχι δυστυχως ποτε δεν ημουν κοντα στο να τους δω , απλα ειναι απο τις μπαντες που θα καραγουσταρα.
Μου αρεσει παρα πολυ ο Hagar και τα αδερφια Van Halen ειναι απο τις μεγαλες μου αδυναμιες.

2 Likes

“F.U.C.K” άνετα στην τριάδα για εμένα. Ίσως ο πιο ολοκληρωμένος δίσκος τους.

Ο Hagar, όπως και να το κάνουμε, είναι πιο καλλιτέχνης από τον άλλο τον Παραλία :sunglasses:
Απλώς κάπου είχα διαβάσει ότι στις εποχές Hagar έπαιζαν πολύ λίγα κομμάτια του Roth, το οποίο είναι λίγο άκυρο αν ισχύει. Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ και το “A different kind of truth”, ανέλπιστα καλό και το ακούω ακόμα συχνά.

Ας ελπίσουμε…

2 Likes

μου αρεσουν και τα προσωπικα του Hagar (και τα πιο προσφατα και τα Chickenfoot) και ναι , ειναι πιο καλλιτεχνης . Απλα ηρθε μετα τον Roth που ειχαν γινει ηδη τεραστιοι και σε καποιους δεν αρεσε αυτη η αλλαγη.

Ισχυει οτι δεν επαιζαν πολλα απο τα κομματια της εποχης Roth . Νομιζω ομως οτι ο Hagar εχει πει πολλες φορες οτι δεν θα ειχε κανενα θεμα να κανουν περιοδεια , ολοι μαζι .
Αν τους σκασουν τοσα πολλα , ωστε να ξεπερασουν ολοι τους εγωισμους τους , ισως και να το δουμε (εμεις απο κοντα, χλωμο , αλλα ποτε δεν ξερεις).

2 Likes

Μετά θα σ’ αρέσει το Βερολίνο πουλάκι μου, ε;;;;

1 Like

:joy::joy:

Εντάξει, μην το παρακάνουμε! Εννοούσα την πολιτισμένη Γερμανία! (Φρανκφούρτη, Μόναχο, Κολωνία κλπ) :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ουσιαστικά νεκροί είναι ας το τελειώσουν επίσημα τουλάχιστον.

νομιζώ λέγανε οτι έχει πάλι καρκίνο.
σε κάθε περίπτωση μιλάμε για ζωντανους θρύλους και γκρουπ, αιώνες μπροστά απο άλλα, απο πλευράς εντερτεινμέντ.

2 Likes

Μακάρι να μην ισχύει αυτό για τον καρκίνο. Τα τελευταία χρόνια έχω “εθιστεί” κι ακούω συνεχώς Van Halen, και μουσικά ήταν πολύ μπροστά κατά τη γνώμη μου.

Στο άρθρο λέει ο Dave:

“I’ve inherited the band de facto — whatever that means. I think it means if you inherit it, carry this proudly. Van Halen isn’t gonna be coming back in the fashion that you know. And that being said, Eddie’s [Van Halen] got his own story to tell. [It’s] not mine to tell it.”

Χμμμ…

4 Likes

απο οτι βλέπω τα περι καρκινού μάλλον ήταν χοντράδες τους τρανκ μπας και βγεί κανα νέο απο το τπτ.
ριξέ τσιγγάνα τα χαρτιά…
απο την άλλη αμα πεθαινέ απο καρκίνο σιγά μην αγοραζε ducati. (γιατι τον δείξανε σε μια φωτό με κοντά μάλλια) παιζει και το μου πέφτουν, ας τα κόψω.
Επομένως μάλλον στα λεφτά δεν τα βρίσκουν.
Steel Panther είναι ενα ελαφρύ παυσίπονο, σε παρόμοιο στύλ, (και κανανε και tribute σαν atomic punk στο la) αλλά eddie είναι μόνο ένας.

1 Like

Με την τσίχλα στο στόμα ο άρχοντας.

Θρυλική μπάντα.

1 Like

Στο θρεντ του Hendrix πρόσφατα έγραψα ότι ήταν ένας μουσικός/κιθαρίστας που άλλαξε για πάντα το πώς παίζεται το όργανο αυτό. Και ότι είναι ένα κατόρθωμα για το οποίο δεν μπορούν να περηφανευτουν πάνω από 2-3 ακόμα

Ε ο EVH είναι ένας από αυτούς τους υπόλοιπους 2-3

4 Likes