Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Και η σχετική είδηση για το βίντεο (όταν τους ξεφεύγουν…):

http://jailgoldendawn.com/2014/12/16/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CF%84%CE%BF-%CE%BE%CE%AD%CF%80%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CE%B5%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AF-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B1/
πολυ τα κυνηγανε τα παιδια και θα σκισουν κανα καλτσον

Μπάτσοι σκοτώνουν εν ψυχρό άστεγο επειδη τους πέταξε…πετραδάκια

Χτες, στην πορεία στην Αμυγδαλέζα που είχαν καλέσει η Ανοιχτή Πρωτοβουλία ενάντια στα κέντρα κράτησης και συμμετείχαν διάφορες συλλογικότητες, έπεσαν και οι πρώτες φάπες και τα πρώτα χημικά.

[COLOR=#000000][FONT=Georgia]«Αντιμετωπίσαμε ξύλο και χημικά μόλις φτάσαμε ειρηνικά στην είσοδο», κατήγγειλε ο Α. Σπουρδαλάκης, μέλος της νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ.
[/FONT][/COLOR]

Διαπραγμάτευση λέγεται αγόρι μου. Μάθε μπαλίτσα.

Αξιόπιστες πηγές αναφέρουν ότι όλες οι ρίψεις των χημικών σήμερα στην Αμυγδαλέζα είχαν αριστερή φορά. Τονίζουν δε πως οι αστυνομικές δυνάμεις θέλοντας να δείξουν την αλληλεγγύη τους χρησιμοποιήσουν τα γκλομπς με το αριστερό χέρι και μόνο έσπρωχναν με το δεξί.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Τη μπάρα δεν την σπάσαμε, τη σήκωσαμε με τη παρουσία 3 μπάτσων με μπλε στολή. Αυτή είναι η πραγματικότητα, ήμουν παρούσα

Έτσι είναι, κι εγώ προσωπικά πέρασα κάτω από χέρι μπλε μπάτσου που σήκωνε τη μπάρα. Το tvxs ας ελέγχει τις πηγές του και αν είναι δυνατόν, αν το άρθρο αυτό πρέπει να ισχυριστεί ότι κάποια μπάρα έχει σπάσει, ας φέρει και την αντίστοιχη φωτογραφία, έλεος τώρα και από το tvxs τέτοιες ανακρίβειες στην καλύτερη/προπαγάνδα στη χειρότερη.

Πάλι καλά που βγήκε μετά τα όσκαρ, θα χαμε θέμα

https://www.youtube.com/watch?v=ixIckyCDhKU#t=35

Περιμένουμε το post production εναγωνίως.

ουάου μερακλίδικη δουλειά :stuck_out_tongue:

[B]«Νομίζω ήρθε η ώρα στους συλληφθέντες Αναρχικούς να τους βάζουμε στην κυριολεξία όμως το γκλοπ στον κόλο!!! Και Χ Ω ΡΙ Σ βαζελίνη??? ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!! ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!!!»[/B]

Με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook αστυνομικός, ο οποίος μάλιστα στις τελευταίες κρίσεις του Μαρτίου προήχθη σε αστυνομικό διευθυντή, καλεί ανοιχτά σε βασανιστήρια αναρχικών.

Ο Γιάννης ο Πανούσης θα αναλάβει να ξεδιαλύνει το θέμα. Προφανώς έχουμε να κανουμε με αναρχοσυριζεικο προβοκάρισμα

Αυτή ήταν κίνηση ΜΑΤ απο τον αγρότη

Προσπάθω κάτι τέτοιες στιγμές να βρω ένα σχόλιο του Isis που έλεγε για το τι αρίστερη καταστολή θα τρώγαμε όταν θα έβγαινε η πρώτη φορά αριστερά.

4 Likes