Τι ακούτε τώρα Vol. 666

1 Like
2 Likes

Καμία σχέση με το US metal, αλλά ως παλιός είναι αλλιώς. Ίσως ο πιο ώριμος ερωτικός του δίσκος. Έχει τραγουδάρες.

1 Like
1 Like

pou xou ne xa8ei autoi edo re gamoto? really fuckin good band.

4 Likes

Το άκουσα δυο φορές και διάβασα τον σχολιασμό σου άλλες τόσες, για να βεβαιωθώ ότι μιλάμε για τον ίδιο Lizzy.
Δηλαδή για να καταλάβω: ο Lizzy o Borden βγάζει καινούριο δίσκο… ο οποίος είναι ώριμος και ερωτικός!
Σκατά ρε φίλε, η εποχή που έπαιρνα τους δίσκους του από το Rock City με 500 και 990 δραχμές μοιάζει τόσο μακρινή!

1 Like

Πάνε αυτές οι εποχές. Τώρα είναι άλλες…
Αλλά ο δίσκος είναι πολύ ωραίος, έχει μέσα και αυτό το “The Perfect Poison” που είναι τραγουδάρα.
Επίσης, το “Our Love Is God” μου θύμισε πάρα πολύ την ηχητική κατεύθυνση που είχαν πάρει οι Lethal στο ΕΡ τους “Your Favorite God” (δύναμη οι τύποι και τα δισκογραφήματά τους όλα).

3 Likes

geia sou re Phil. ade na se 3anadoume apo koda sto live tou augoustou

1 Like
1 Like

Για κάποιο λόγο μετά από ένα βροχερό απόγευμα, μου φάνηκε κατάλληλη επιλογή!

2 Likes

giati epimenoun na kanoun tours mono stin ameriki pou tous exoun xesmenous (edo kai 20 xronia) kai den erxode europa? imarton

ti oraia band oi Night Demon.

pare kiallo

3 Likes

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας για την συνεισφορά σε αυτό το γαμάτο thread, έχω μάθει απίστευτα πράγματα από δω μέσα.

Να συνεισφέρω κι εγώ τον οβολό μου. Γενικά είναι ένα υπέρβαρο άλμπουμ, αλλά το σημείο στο 1.55 νομίζω ότι μπαίνει στα πιο heavy πράγματα που έχω ακούσει ποτέ :

3 Likes

τσακιζει

1 Like