Τι ακούτε τώρα Vol. 666

](https://static1.squarespace.com/static/5282904fe4b06dd1d21607b7/t/55305714e4b0c0a90349abe8/1429231382690/)

2 Likes
2 Likes

Συμφωνώ μαζί σου και ακόμα δεν το άκουσα για δεύτερη φορά. Πίστευα ότι μετά το “Honeymoon” το τερμάτισε το θέμα με τα soundtracks. Δηλαδή, μετά τα τραγούδια “Salvatore”, “24” & “The Blackest Day” πως είναι δυνατόν να συνθέσεις κάτι στο ίδιο επίπεδο ή και να έχεις το θάρρος και το θράσος να τα ξεπεράσεις…

Για την ώρα, μ’ έχουν κερδίσει το ομότιτλο, το "Beautiful People… (και ας μην είχε Νικς μέσα), “Change” και “Get Free”. Κλασσικά κλείνει το δίσκο της με όμορφα τραγούδια.

το Get Free ειναι αντιγραφή του Creep

2 Likes

Δε πολυσυμφωνω με αυτα που λες.
Ο δισκος ειναι πολυ καλος και η Λανα δειχνει οτι εξελισσει τον ηχο της και τα τραγουδια της.
Αυτο που μου εκανε ευχαριστη εντυπωση ειναι οτι αλλαξε επιτελους το ρεπερτοριο γυρω απο γκομενους και χαμενους ερωτες και το γυρισε πιο πολυ για την Αμερικη του σημερα και το κοσμο της. Μου αρεσουν πολυ τα προηγουμενα αλμπουμ αλλα ειναι φασεις που το κουραζε στιχουργικα αν και μουσικα ειχε καταπληκτικα τραγουδια.
Ενα νεο χαρακτηριστικο ειναι φυσικα τα collaborations, που ταιριαξαν πολυ σε τραγουδια οπως το Summer Bummer, και εδωσαν ενα ξεχωριστο αποτελεσμα στο ηχο της.
Καλα η εισαγωγη ειναι clopy/paste τελειως απο Creep αν και μετα διαφοροποιειται - μου αρεσει πολυ σαν outro το κομματι. Ακομα θελω να το καλοακουσω, γιατι ολο ξανα-ανακαλυπτω κομματια που μου αρεσουν, αλλα προς το παρον Love, Summer Bummer, Heroin

Θα ηθελα περισσοτερα collaborations. Ο δισκος εχει 16 τραγουδια και τα μισα ειναι παρομοια σε υφος με τα προηγουμενα αλμπουμ αλλα 2 επιπεδα πιο κατω. Σχετικα με τους στιχους, αν δεν μου αρεσει η μουσικη σε ενα αλμπουμ δεν δινω καμια σημασια (πχ δεν μου αρεσει το Carrie & Lowell)

Αν χωρισω κιολας τα κομματια σε κατηγοριες εχω

αυτα που ξεχωρισα αμεσως λογω collaborations, μου αρεσουν 4/5
Summer Bummer
Beautiful People, Beautiful Problems
Groupie Love
Tomorrow Never Came
Lust For Life

αυτα που δειχνουν μια εξελιξη στον ηχο, μου εχουν κολλησει στο μυαλο αλλα δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο
Coachella - Woodstock In My Mind
God Bless America - And All the Beautiful Women In It
When the World Was At War We Kept Dancing

αλλα 8 κομματια που ειναι πιο κοντα στα προηγουμενα αλμπουμ και φαινονται σε σημεια σαν ανακυκλωση
Love
13 Beaches
Cherry
White Mustang
In My Feelings
Heroin
Change
Get Free

Απο αυτα τα 8 βρισκω συμπαθητικα το In My Feelings (που δεν μπορει να συγκριθει με κανενα απο Born To Die) το Cherry και το Change που αν ηταν στο Ultraviolence ή στο Honeymoon μπορει να μην τα εδινα καν σημασια.

2 Likes

ΔΙΣΚΑΡΑ


ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΑ!!!

Converge - I Can Tell You About Pain

Πολυ καλα και τα δυο ! Μουσικαρες αυτη την εβδομαδα ειχαμε.
Και κλιπ:

1 Like
1 Like
1 Like