Τι ακούτε τώρα Vol. 666

5 Likes

2 Likes

Θυμήθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια, δισκογραφία Hatebreed κτλ.

1 Like
4 Likes


γαμωτηνμπουταναμου!
3 Likes

image

2 Likes
3 Likes
3 Likes

Έλα ρε το τραγούδι με το οποίο ξεκίνησα να ακούω Paradise Lost. To είχαν βάλει στον Atlantis θυμάμαι και μου είχε πάρει τα μυαλά.

100% aggressive, 100% metal. Long Live W.A.S.P.

2 Likes

image

έχασα πολλά χρόνια για να εκτιμήσω αυτό το διαμάντι… my bad

Γιατί δεν ακούς το καινούργιο ; μόλις βγήκε από το φούρνο , ζεστό -ζεστό

1 Like

Ξεκίνησα το ζέσταμα, μιας και έκανα πράγματα παράλληλα. Το καινούργιο θέλει αφοσίωση! Πάω να το βγάλω απ το φούρνο :wink::grin:

2 Likes
2 Likes
1 Like

το 1998 για το οποιο συζητανε διαφοροι σε αλλο τοπικ κυκλοφορησε και το Requiem for the Innocent των Radakka το οποιο δεν μ αρεσε οσο το προηγουμενο τους Malice and Tranquility το οποιο ακουω τωρα αλλα κ στο αμαξι αφου ανακαλυψα οτι το εχω κατεβασει -το σιντι- απο σαλονικα στην αθηνα και το ειχα πεταμενο στο ντουλαπακι του αυτοκινητου το οποιο καθαρισα μετα απο 10 χρονια

δε ξερω γιατι κολλησα μ αυτο το αλμπουμ αφου δεν ηταν και κλασσικο παουερ που ακουγα τοτε -το απλο melodic metallers που διαβασα καπου μ αρεσε-

δεν βαζω λινκ και τετηα αφου υπαρχει το γιουτιουμπ κ οποιος θελει το ακουει

αλλα…στο masqurade δε ξεχνω το
Pray for the children
’Cause they’re running out of time
All for one - one for all
It’s just another rhyme

και το οτι το 4ο κομματι το i walk alone περιεχει στιχους πχ You’re the one
There can be no other που θα τους “χρησιμοποιουσα” αν δεν ειχα γινει ενα κοπροσκυλο εκεινη την εποχη και οι τελευταιοι στιχου που ειχα “χαρισει” σε γκομενα ηταν¨του glenn medeiros του στυλ “Nothing’s gonna change my love for you
You ought to know by now how much I love you” :grinning::grinning:

ενα τελειο αλμπουμ γενικα που σιγουρα εχει πολλους “οπαδους” εδω μεσα