Warlord - The Holy Empire

Είπαμε Μάνα Μου Τα Κλεφτόπουλα. Πολύ ωραίος δίσκος. Εμένα όλα μου αρέσανε. Έχει χαρακτηριστικό ήχο ο άτιμος. Ικανοποιεί συγκεκριμένες μουσικές επιθυμίες που δεν μπορείς να συναντήσεις εύκολα. Κατανυκτικό ατμοσφαιρικό επικό μέταλ! Εύγε

Είναι συγκινητικό πάντως να ακούς καινούργια κομμάτια Warlord μετά από τόσα χρόνια, η μαγεία του ήχου τους μοιράζει ανατριχίλες στεγνά. This is art γαμώ το στανιό μου μέσα8O

ειχα βαλει το 70.000 sorrows τωρα και μπαινει η μανα μου μεσα “Τι γινεται καλε; Α τραγουδι ειναι; Σα λειτουργια ακουγεται…” :lol::lol:

Ξερουμε ποιος εισαι…το νου σου…

μετά την πρώτη ακρόαση έβαλα lordian guard πάντως :smiley:

Ετσι ακριβως. Μετα το σοκ απο τις πρωτες ακροασεις του holy empire εβαλα κι εγω lordian guard κι επανεκτιμησα. Αν και ακουγονται, ρε γαμώτο τα κομματια αυτα ΙΚΕΤΕΥΟΥΝ για επανηχογραφηση με κανονικη παραγωγη/μπαντα και νορμάλ τραγουδιστη. Για σκεφτειτε πχ το Golgotha ή το sinners in the hands… με το treatment που εφαγε το Father…ax…

Στα του δισκου τωρα, ΠΟΤΕ δεν θεωρουσα τον εαυτο μου επικοτρουα, παντα συμπαθουσα τους warlord, ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ δεν περιμενα να συγκινηθω τοσο πολυ με καινουριο warlord εν ετει 2013. Απο τους Ghost το περιμενα, απο τουn Tsamis το βρηκα!!! (ναι, ο δισκος ξινει την ρετρο φαγουρα μου, και σαν τετοιο τον ακουω)

Edit: επισης συνειδητοποιησα χαρη στο καινουριο, οτι και το rising up from the ashes ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ δισκαρα και οτι τα φωνητικα του Ιοακειμ (που ηταν και ο λογος που δεν το ειχα ακουσει τοτε) ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ με τη γελοιοτητα του ντεμπουτου των Ηammerfall που μου προκαλουσε εμμετο στο γυμνασιο. Μωρε μπραβο…

Ότι είπε ο matia! Απλά συγκίνηση να ακούς καινούργιο υλικό από τους warlord!

Μετά από 7-8 ακροάσεις, προσωπικά αγαπημένα τα thy kingdom come και glory, αλλά όλα τα κομμάτια είναι καταπληκτικά εκτός του killing zone που όπως ξαναειπαμε είναι εκτός κλίματος και προσθέτω ψιλοβαρετο!

ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ 2ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΗ.ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΤΥΠΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ,ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ.ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΓΟΝΑΤΙΣΑΝ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ NIGHT TO THE FURY,ΕΙΝΑΙ ΤΑ 70000SOR.-THY KINGDOM COME,FATHER KAI TO ΟΜΩΝΥΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΣΤΕΡΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΥΧΗ.Ο ΤΣΑΜΙΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ.ΤΕΛΟΣ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΜΕ ΦΩΝΗΤΙΚΑ ΑΝΤΕΡΣΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ 5 ΣΚΑΛΕΣ ΑΝΩΤΕΡΟ

Δεν περίμενα με τίποτα να είναι τόσο καλό το album, επιτέλους ακούμε απο μία νέα κυκλοφορία ρεφρενάρες και μελωδιάρες που σου καρφώνονται στο μυαλό.
Απλά ένα απο τα καλύτερα album που έχουν κυκλοφόρησει τα τελευταία χρόνια στο Μetal γενικώς!!!

Ξεχωρίζω τα κομμάτια: Glory, 70000 Sorrows και την μεταλιά Kill Zone. Επίσης οι επικοί ‘‘white’’ ύμνοι The Holy Empire και Thy Kingdom Come που μου θυμίζουν Lordian Guard. Τα άλλα τρία κομμάτια είναι γνωστά εδώ και καιρό… το έπος Father απο το δεύτερο album των Lordian Guard-Sinners in the hands…, το City Walls of Troy και το εξαιρετικό και πιασάρικο Night of the fury.

Άκουσα κάποια κομμάτια στο utube έτσι για να πάρω μια τζούρα. Τι κάνει ο Zonder ρε πούστη…επικά τούμπανα ο δίσκος. Και οι ελληνικές μελωδίες όμορφα δεμένες με το σύνολο. Λίγο τα χορωδιακά μου φάνηκαν υπερβολικά σε σημεία αλλά ΟΚ πρώτες ακροάσεις είναι, και όχι στο σύνολο του δίσκου…

Μετά από μια γρήγορη ακρόαση στο σπίτι το πρωί, λέω ότι μάλλον με κέρδισε και ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Τα τύμπανα είναι ανύπαρκτα…

[SPOILER]ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ Ο ZONDER[/SPOILER]

Πανό άσε το γιουτιουμπ! Αυτό το άλμπουμ θεελει τσιτες! :slight_smile:

Αυτή τη στιγμή, λεφτά για να το αγοράσω δεν παίζουν, οπότε κάτι είναι και το γιουτιούμπ…:slight_smile:

που να δεις τι ειναι και το pirate bay :wink:

Σςςςςςςςς…μη λες τετοια…

χαχαχα λες να με βρει? :stuck_out_tongue:

\m/:)\m/

στο 70.000 sorrows τα 2α γυναικεια φωνητικα τα σπανε.νομιζω ειναι η κορη η η γυναικα του αντερσον.

ας στείλει κάποιος ένα λινκ για κατέβασμα κ από εδώ!

http://thepiratebay.se/torrent/8357919/Warlord_-The_Holy_Empire(2013)