WASP -- Athens 23/11 & Thessaloniki 24/11 [2012]

really?

“You shouldn’t take all this too seriously, cause I don’t!”

περίμενα κάτι καλύτερο, να γινόταν μια υποτυπώδης αντιπαράθεση έστω… πφ:(

Αφού είναι κομπλεξικό το παιδί, τι περιμένεις.

ειστε οφτοπικ, εδω αποθεωνουμε γουασπ!!!

Χαχαχα. Ναι. Μπορεί και να είναι αυτό που λες. Προσωπικά, δεν ακούω Wasp και ούτε είχα καμία περιέργεια (πες το κιέτσι) να τους δω “λάιβ”. Απλά, να, δεν ξέρω…(αν και δε μου έχει τύχει μέχρι τώρα) αν γνώριζα ότι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες έπαιζε playback στα λάιβ πιστεύω ότι θα με “ξένιζε” λίγο αυτό. Δηλαδή κρίνοντας απ’ τον εαυτό μου…κρίνοντας από το γεγονός ότι ούτως ή άλλως είναι μετρημένα και συγκεκριμένα τα λάιβ για τα οποία “σκάω” χρήματα κάθε χρόνο, πιστεύω ότι δε θα διέθετα 30 ευρώ [I]σε τέτοιους καιρούς[/I] για να δω έναν βλάκι να στέκεται στη σκηνή και να ανοιγοκλείνει το στόμα - αν κατάλαβα καλά. Αλλά επειδή υπήρξα κι εγώ καμμένη με συγκροτήματα κι εξακολουθώ να είμαι, ίσως όχι σε τέτοιο βαθμό, αλλά είμαι, δικαιολογώ εν μέρει τους φαν. Μετά απ’ ό,τι έγινε, όμως, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια δικαιολογία. Όπως είπε και ο SylBlashyrkh, αυτή η συμπεριφορά ήταν απαράδεκτη και επαίσχυντη.!! Θα μπορούσε τουλάχιστον να αναρτήσει μία ανακοίνωση στην οποία να ζητάει συγγνώμη απ’ τους οπαδούς του για την ταλαιπωρία και όχι να το παίζει ντίβα αγνοώντας το κοινό του τόσο επιδεικτικά.!! Δεν υπάρχει δικαιολογία γι’ αυτόν, είχε μία ευκαιρία να βγει από πάνω και να φανεί μάγκας στα μάτια του κόσμου και κυρίως στα μάτια των φανατισμένων οπαδών του κι αυτός την πέταξε και δε σεβάστηκε ούτε καν το ότι κάποιοι στερήθηκαν [I]κάτι[/I] για να μπορεί αυτός και το παρεάκι του να το παίζουν ντίβες…με τα λεφτά των κορόιδων.!! Τουλάχιστον εμένα θα με έθιγε, αλλά είπαμε, ίσως να βλέπω και πιο αντικειμενικά -αν θες πες το και “καθαρά”- τα γεγονότα σαν τρίτη, που δεν τους ακούει, απ’ ό,τι εσείς που έχετε μεγαλώσει με τα τραγούδια τους!!! Δεκτό!!! :slight_smile:

^^τον χαρακτηρισμό “κορόϊδα” μην το πάρεις στραβά, δεν είχα διάθεση να θίξω κανέναν…κανένας δε θεωρώ ότι είναι κορόιδο, όλοι ακούμε μουσική και πληρώνουμε για την γκάβλα μας (συγγνώμη δε μου ερχόταν καλύτερη λέξη). η συμπεριφορά του βλάκι και του κάθε βλάκι μας όμως δείχνει ότι μάλλον για κορόϊδα μας περνάει… :slight_smile:

:thumbup::thumbup::thumbup:

Οι οπαδοι δεν φταινε σε τιποτα αν ο τραμπαριφας ειχε προβλημα με την αμοιβη του ας εκανε τις μαγκιες του στην didi και γνωριζοντας το προβλημα της Ελλαδας θα επρεπε να ηταν ενταξει με τον κοσμο που ηταν και sold out γιατι και πολλοι που πηγαν ηταν και ανεργοι και ουτε τηρησε το 30 years tour.Εγω τετοια συγκροτηματα δεν τα θελω στην δισκοθηκη μου

νταξ, απαραδεκτοι οι γουασπ αλλα το γαμησες. δηλαδη πιστευεις οτι οι μουσικοι απο ολες τις μπαντες που ακους και εχεις στην δισκοθηκη σου ειναι γαμω τα ατομα ? οσο ξεφτιλες κ αν ειναι οι γουασπ σημερα λαιβ, οι (ειδικα οι πρωτοι) δισκοι τους ομως σπερνουν…

Ότι και να λέμε αν ξανάρθουν του χρόνου πάλι sold out θα είναι, και με στοίχημα.
Η μαλακία μαs δεν έχει όρια!!!:lol::lol::lol::lol:

μπραβο μαλακες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι συγκροτηματα του στιλ wasp που κανουν τετοιες μαλακιες δεν γουσταρω να τους δινω λεφτα για να αγοραζω τα lp,cd,μπλουζες η οτιδηποτε αλλο.Καλο ειναι να καταλαβετε ολοι οτι ΟΛΑ τα συγκροτηματα μας εχουν αναγκη γιατι χωρις εμας ειναι ενα τιποτα εμεις τους ανεβαζουμε εμεις τους κατεβαζουμε και οπως λεει και η λαικη παροιμια με τα λεφτα μου γαμω και την κυρα μου :slight_smile:

Εντάξει, να μην τους αδικούμε κιόλας…η δουλειά τους είναι αυτή! Έχεις δει πολλούς επαγγελματίες μουσικούς να παίζουν μουσική για την ψυχή της μάνας τους ξέρω γω ή μόνο και μόνο για την τέχνη τους; Όχι.Το θέμα εδώ, όμως, είναι ότι δε θυσιάζονται όλα προς χάριν του χρήματος! Έχουμε και μια αξιοπρέπεια. Δεν γίνεται κάθε φορά να βουλώνουμε τα αυτιά και να κλείνουμε τα μάτια μπροστά σε τέτοια περιστατικά! Κι όπως απαιτούμε απ’ όλους τους επαγγελματίες (μουσικούς και μη) να μας σέβονται, εφ’ όσον τους πληρώνουμε, έτσι το απαιτούμε και απ’ αυτούς…αν λοιπόν φέρονται κατ’ αυτόν τον τρόπο, τους κόβουμε χωρίς πολλά-πολλά!

Κάτι σαν ΠΑΣΟΚ ένα πράμα…

http://www.youtube.com/watch?v=a9OBYFVRAuk

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

Αυτό το ΠΑΣΟΚ έχουμε στην καρδιά μας. Γι’ αυτό προτιμούμε καλλιτέχνες όπως οι WASP και ο Axl Rose.

ΚΑΙ IRON/DC

wasp 2005.ο blackie κοβει και πεταει κρεας στο κοινο απο κατω.http://www.youtube.com/watch?v=Zo7qZqb0JFs.ενω στο i wanna be somebody πινει αιμα απο το κρανιο.http://www.youtube.com/watch?v=LnuP-UG2OcQ.το 2006 στο gagarin δεν εκανε τα ιδια,αλλα και παλι ειδαμε ενα καλο show.http://www.youtube.com/watch?v=Fzgj1bzdv-8.οι ανθρωποι αλλαζουν η μουσικη παραμενει ιδια.

οι άνθρωποι αλλάζουν, τα κρεοπωλεία παραμένουν ίδια.