Wasp

ε οχι και να μου λεει “θεε μου παρε με στο παραδεισο”

ειπαμε…

To καταλαβαίνω αυτό που λες (που να δεις στο Godless Run τι γράφει:p), αλλά το αντιλαμβάνομαι διαφορετικά.

δηλαδη οταν ο Vikernes γερασει θα ζηταει συγχωρεση?

παιδια συζητατε για στιχους wasp. που αν εξερεσεις δηλαδη το crimson idol…
παλι ειναι στιχοι wasp.

Εγώ λέω να βγαίνει με βασιλικό και αγιασμό, να μας διαβάζει και να μας ευλογεί. Νταξ’ είναι και πιο πολιτικώς ορθό και σύμφωνο με τις αρχές του μέταλ.
Και λίγο πιο σοβαρά τώρα. Καθένας είναι ελεύθερος να εκφράζεται όπως θέλει. Δεν φτιάχτηκε όμως μία ιστορία με τρισάγια και ευαγγέλια. Και εμείς ξέρουμε ότι όλα αυτά είναι μέρος ενός σώου και σαν τέτοιο το γουστάρουμε. Δεν πετάμε κρέατα στο σπίτι μας, ούτε ουρλιάζουμε στους δικούς μας το πώς το κάνουν τα ζώα. Άσε που εμένα μου κάνει όλη αυτή η φάση στημένη (σε Αμερικάνους απευθύνεται, εξάλλου) παρά μια κατάθεση ψυχής ενός μετανοήσαντος ρόκερ. Ήμαρτον που λέει και ο Γεωργίου…

Προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου τι κανει στην ζωη του ο Blackie… Εγω κρινω την μουσικη του και το νεο αλμπουμ μου αρεσει…

απλά οι άνθρωποι γα***ε,:bow2:

καλα ενταξει ενα εχω να πω οτι το καινουριο του δισκακι τα σπαει απλα θελει απλα να ειναι ο παλιος καλως blackie

The Crimson Idol!!

αραγε εγω ποιο να να πω…??
αραγε…

:):stuck_out_tongue:

μην μας κρατας σε αγωνια:p…
εγω παντως θα πω ευκολα crimson idol…
αν και μαρεσει και το wasp παααααρα πολυ…

Ενδεχομένως το Crimson Idol να είναι καλλιτεχνικά ότι αρτιότερο έχει παρουσιάσει ο Blackie Lawless. Μουσική, στίχοι, artwork είναι σε άλλο επίπεδο σε σχέση με τα υπόλοιπα. Νταξει οι WASP είναι η μπαντα του Blackie όπως πάντα ήταν, αλλα απο εδω και πέρα μάλλον αποτελούν ένα προσωπικό όχημα του αρχηγού. Έπαιξε σχεδόν τα πάντα, έγραψε τα πάντα, ήταν στην παραγωγή, μάλλον σόλο άλμπουμ μου κάνει.

Προσωπικά προτιμώ την πρώτη περίοδο των Wasp, που ήταν πιο “μπάντα”, με τα γραφικά εξώφυλλα (στο ομώνυμο ήταν όλοι στο εξώφυλλο, δεν θυμάμαι να συμβαίνει αλλού αυτό), περισσότερο χύμα ροκ εν ρολ. Τα δύο πρώτα άλμουμ είναι κορυφαία, χωρις φιλερακια με τον Blackie να παίζει μπάσο. Αν και πιο δεμένος με το Last Command καθώς ήταν το πρώτο που αγόρασα απο αυτούς, και ήταν ο λόγος που με έκανε να πάρω αμέσως και το “Ινσαιντ δι ελεκτρικ σερκες”, όπως γραφόταν ο τίτλος του και κυκλοφορούσε εκείνη την εποχή, αλλα και το χωρις Fuck like a beast ομώνυμο. Τα δύο επόμενα μου αρεσουν αρκετα λιγότερο, είναι όμως και αυτά πολύ καλά. Ισως πρέπει να ρίξω καμμιά καλύτερη ματιά και στα μετα το Idol αλμπουμ τους

Ριχνώ WASP δαγκωτό…

The Headless Children…αυτό ψήφισα, W.A.S.P., The Crimson Idol, Dominator…με αυτή την σειρά:):!:

Τα δικά μου αγαπημένα είναι το Crimson Idol και το WASP. Το Crimson Idol πόσο τεράστιο και αξεπέραστο άλμπουμ μπορεί να είναι!!! Όλα τα κομμάτια του ένα και ένα. Το βάζεις να παίξει και δεν θέλεις να τελειώσει και μόλις φτάνει στο the great minsconceptions of me (τραγουδάρα) πατάς πάλι το repeat :D:D:D

και μια ερωτηση…
εγω εχω το διπλο cd του crimon idol…
καποιος που εχει το μονο μπορει να μου πει αν υαπρχει και σε αυτο το The Story Of Jonathan (Prologue To The Crimson Idol)…? :-k
το κομματι που λεει την ιστορια… (ακομη και αυτο μαγεια ειναι…)
το εκανα μεταφραση σε ενα σημειωματαριο οταν ημουνα στρατο μεσα σε ενα τζιπακι στην σκοπια και με πιασανε… :lol::lol::lol:
χωρις εξαρτηση,χωρις οπλο,χωρις τιποτα…8)

[SIZE=“5”]WASP ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…[/SIZE]:!::!:

Και γω το διπλό έχω
Το Story of Jonathan είναι bonus και αξίζει και στέρηση εξόδου για την μετάφραση :p:D

δεν προκειται ΠΟΤΕ να ξεχασω την φατσα του τυπου που με επιασε…

ανοικτη η πορτα του συνοδηγου, τα ποδια πανω στο ταμπλο, εξαρτηση στο πατωμα, οπλο στα πισω καθησματα, λεξικο !!! στο καθησμα του οδηγου και ξεκούμπωτος παντου (ειχε ζεστη τοτε στον ευβρο…) …

τα ποιο γουρλομενα ματια που εχω δει ποτε…

-τι κανεις εκει…??
-εεεε. μια μεταφραση… #-o:p
-[SIZE=“4”]ΕΕΕΕΕΞΩΩΩΩΩΩΩΩ[/SIZE]

υπαρχει και βιντεο απο αυτο track :!::!:
αλλα το εχω πετυχει μονο σε τρισαθλια ποιοτητα…:?

Μου αρεσουν πολλα απο W.A.S.P. με αγαπημενα μου το W.A.S.P και το The Crimson Idol, δεν μπορω να αποφασισω ποιο να ψηφισω θελει πολυ σκεψη… Θα επανελθω…

[SIZE=“4”][COLOR=“DarkGreen”]επανακυκλοφορίες[/COLOR] [COLOR=“DarkOrange”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“Teal”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“SlateGray”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“Red”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“SeaGreen”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“RoyalBlue”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][COLOR=“Cyan”]επανακυκλοφορίες [/COLOR][/SIZE]

[COLOR=“Purple”][SIZE=“3”][B]W.A.S.P.: Deluxe-Edition Reissues Of First Two Albums Due This Month[/B][/SIZE][/COLOR]

Germany’s Edel has set a November 19 release date for the deluxe-edition reissues of of W.A.S.P.'s first two albums, “W.A.S.P.” (1984) and “The Last Command” (1985).

“W.A.S.P.” track listing:

Disc 1

  1. I Wanna Be Somebody
  2. L.O.V.E. Machine
  3. The Flame
  4. B.A.D.
  5. School Daze
  6. Hellion
  7. Sleeping (In The Fire)
  8. On Your Knees
  9. Tormentor
  10. The Torture Never Stops

Disc 2

  1. Animal (Fuck Like A Beast) (12" A-Side)
  2. Show No Mercy (12" B-Side)
  3. Paint It Black (7" B-Side)
  4. On Your Knees (Live 1984)
  5. Hellion (Live 1984)

“The Last Command” track listing:

Disc 1

  1. Wild Child
  2. Ball Crusher
  3. Fistful Of Diamonds
  4. Jack Action
  5. Widowmaker
  6. Blind In Texas
  7. Cries In The Night
  8. The Last Command
  9. Running Wild In The Streets
  10. Sex Drive’

Disc 2

  1. Mississippi Queen (Single B Side)
  2. Savage (Single B Side)
  3. Sleeping In The Fire (Live 1984)
  4. Animal (Fuck Like A Beast) (Live)
  5. I Wanna Be Somebody (Live 1984)

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=148902

*έχουμε πήξει στις επανακυκλοφορίες…

Σημερα ημουν στο Metal Era και κοιταγα την επανακυκλοφορια του The Last Command. Τιποτα καινουριο, εκτος απο την συσκευασια. Σε πιο σκληρο digipack ειναι. Απλα αχρειαστο, το cd με τα 5 bonus του The Last Command εχει τα bonus που ηταν και στην remastered εκδοση του 1998 πλην των On Your Knees (Live) και Hellion (Live). Αρα και 2 λιγοτερα απο την εκδοση εκεινη. Αυτα τα 2 τα εβαλαν τωρα στο δευτερο cd με τα bonus του W.A.S.P., γιατι και σε αυτου την remastered εκδοση υπηρχαν τα Animal (Fuck Like A Beast) (12" A-Side), Show No Mercy (12" B-Side) και Paint It Black (7" B-Side). Αρα τιποτα απολυτως καινουριο, μονο η συσκευασια και πηραν 2 bonus απο το ενα και τα εβαλαν στο αλλο. Αυτο ειναι σκετη κοροϊδια… Παρτε τα μονο αν δεν εχετε τους δισκους καθολου.