Wasp

Άκουγα το ΣΚ μετά από καιρό το Babylon.Τι γαμάτος δίσκος…αν σκεφτούμε ότι και το Dominator ήταν μια χαρά άλμπουμ , και το Golgotha είχε πράγματα να δώσει (αν και χειρότερο από τα δύο προηγούμενα) , είναι απορίας άξιο πως σκατά τα κατάφερε ο Blackie να ρίξει τόσο πολύ το όνομα της μπάντας.

Προφανώς φταίνε οι μαλακισμένες συμπεριφορές του , τα φτωχά live και μάλλον το ότι δεν πέφτουν πλέον λεφτά στην προώθηση.Δεν θυμάμαι και αν έχουν φύγει από την Sanctuary.Κρίμα πάντως γιατί είναι από τα ‘παλιά’ συγκροτήματα που συνεχίζουν τις ποιοτικές κυκλοφορίες.Θα μπορούσαν να βρίσκονται πολύ ψηλότερα.

4 Likes

-Ο blackie κανει playback σοου, γράφει στ @@ του μουσικούς + διοργανωτες και οπαδούς. βλ σαλονίκη. Και η χριστιανική επανηχογράφηση του Idol. Κλαίω και γελάω μαζί.
-Ο bobby είνια τρομπας φραγκοφονιάς, και 4 μπάντες το λένε και 2 πρώην μέλη της μπάντας του. Παιζει καλά live αλλά χαντακώνει θελήμένα άλλες μπάντες και είναι καραγκιοζιλίκι.
-Οι μεγάλες μπάντες ΔΕΝ χαρτζηλικώνουν τις πιο μικρές. 1500ε τη μέρα όμως για την τιμή να ανοίξεις σε κάποιον για 30 λέπτα. Γελάμε.
-Ε βασικά όποιες πιστευάνε οτι αξίζουν και κολλάνε και πληρωναν τα μεταφορικά. Το οτι χτυπάνε επειδη χασανε πωλήσεις, αλλές μπάντες και πάνε τα μπλουζάκια με παραγωγή 3ε > 30ε είναι ΑΣΤΕΙΟ.
-Πόσες Ελληνικές χαρτζηλίκωσαν και παιξανε Ρ κι Α και τώρα αφήνουν απλήρωτα άτομα ? Κουιζ.
-Ποσές μπάντες βλέπεις εναλάξ καθε 2 χρόνια αν πας φεστιβάλ.
-Επιχειρήσεις ήταν πάντα. Απλά τώρα είναι τραγικές.
-Δεν μετράμε οικονομικά, μετράμε α) αν μας αρέσουν β) το ποιόν. Ειδικά αν ξέρεις οτι κάποιος είναι ρεντικολο το να λες στηρίζω … οκ δικαιώμα σου, αλλά μου θυμίζει λίγο φάση να πεις, αν και και η ΧΑ, ειναι ανθρωποι. Γελάμε πάλι εδω.

Από τις πιο ετεροχρονισμένες απαντήσεις στο φόρουμ, “μόλις” 10 μήνες αργότερα!
Κάλλιο αργά παρά ποτέ, βέβαια…
(ή, με άλλα λόγια: ο Primal μπορεί να αργεί, αλλά ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ!)

2 Likes

Αν υπηρχε και καποιος μεταφραστης, θα ηταν ακομα καλυτερα.

5 Likes

Να εξηγήσει τι ρε φίλος ? Τι δεν καταλαβαίνεις ?

Σκεψου το οτι ειναι λίγο η φάση σαν να ειμαστε οπαδοί ομάδων. Ή κομμάτων. Με απόψεις. Ισχυρογνωμνες.
Δεν βγαίνει άκρη. Σε κατι σχετικό με WASP όμως, αγορασε κανεις το shape που βγήκε ? πουλάει κόπια ? Δίνω μέχρι και 40 γιατι εδώ δεν ήρθε ποτέ και σε μαγαζί αθηνα μου είπαν οτι τελειώσε σε μια μέρα.

Δε μου το εκανες ευκολοτερο :stuck_out_tongue:.

3 Likes

Πάντως με τιμά που απάντησε.

H Guinness έχει ένα σλόγκαν, good things come to those who wait ( αυτά τα 119.5 δευτερόλεπτα μέχρι να κάτσει η μπύρα, εδώ μας πήρε λίγο παραπάνω).

2 Likes

Ρε Μήτσο (όχι εσύ drenie) να πούμε, έχεις γίνει επαγγελματίας γκρίνιας ξερόλας σταλεγάκιας, έλεος να πούμε. Πηδάς από το ένα θέμα στο άλλο, σου έρχεται ειρμός στο άσχετο και το κοτσάρεις και αυτό και στο τέλος βγαίνει ένας αχταρμάς.

Ρε, κάτι καλό υπάρχει να πεις; Σοβαρά τώρα, έναν καλό λόγο και λίγη χαρά, τι είναι αυτό το πράμα;

Πχιος ?

Μπερδεύτηκα τώρα! Αφού σαν Κώστας Π… υπογράφει ο Primal στα σχόλια του στα άρθρα του Rocking, ποιος Μήτσος και ποιος Θανάσης; Μην μου πείτε ότι χρησιμοποιεί ΨΕΥΤΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ!
(sorry φίλε Primal, αλλά δεν φανερώνω και κανένα μυστικό, είναι χαρακτηριστικό και αμίμητο το ύφος σου!)

1 Like

Με την μόνη διαφορα φίλε οτι πρόκειται για 2 άτομα. Έχει νόημα να σου στείλω ταυτότητα ? μπορώ και θα δείς οτι εμενα δεν με λένε μήτσο.

και άκυρο το shape το βρήκα 30 και όχι 200 που ήθελε κάποιος ελληνας καλοθελητής “συλλέκτης”.

Ουτε τον αλλον ρε.

εγώ έστειλα την ταυτοτητα μου χωρις αριθμο μητρώου στο παληκάρι που έχει αμφιβολίες. περαστικά.
περαστικά και σε όσους το κάνανε επάγγελμα και απο δισκο που βγήκε τώρα θέλουν να βγάλουν 8 φορες πάνω. “άμα αγαπάς τη μουσική…”

Αλλά ο Πράιμαλ/Κώστας είναι καρμπόν ο Ρόκαβλος. Και τον θυμάμαι και με θυμάται (εικάζω) από πολλά χρόνια πριν και από άλλο φόρουμ, εξού και το θάρρος και η οικειότητα.

E, τι να πω, αν είστε δύο με την ίδια προσωπικότητα, τρόπο γραφής αλλά και απόψεις, γράψε λάθος. Το νόημα του μηνύματος πάντως δεν αλλάζει. Απλά πάει και στους δύο τότε.

παρε και εσύ μια, ετσι για να ηρεμήσεις. ταυτότητα.
γουάου, τον ξέρω απο όταν ήμουν αθηνα γιατι μεναμε κοντά και ημαστε σχεδον συνομίλικη και πηγαιναμε σε διπλανα λυκειά αλλα τότε οι μεταλλαδες ήταν λίγοι, χωρίς ιντερνετ κτλ.
μοιάζει το ύφος και δεν ξερω και γω τι. πολυ νικολούλη βλέπουμε. και επίσης μου είχε ζητήσει να του ανεβάσω και μια φορα πράγματα για πούλημα, επειδή είχε θέμα με τα email του με παλιότερα μπαν. αυτά.

Εσύ είσαι ο βικ απο το μεταλ χάμμερ.

Δηλαδή τώρα μια θολή φωτογραφία από μια ταυτότητα αστυφύλακα είναι απόδειξη ότι δεν είσαι ο Ρόκαβλος; Δεν είμαι το facebook, είμαι πολύ πιο καχύποπτος, ειδικά όταν μιλάμε για τόσο ξεχωριστή προσωπικότητα με τέτοιο συγκεκριμένο τρόπο γραφής.

Δεν θα το κάνω θέμα (μην πιάσω την ταυτότητα τώρα) γιατί δεν με νοιάζει, μπορείς να βγαίνεις και ως Χαρίλαος. Εγώ έθιξα πολύ συγκεκριμένο πράγμα πάντως και δεν στο λέω από τσαντίλα. Δεν σου είπα τίποτα ούτε για το παραλήρημα στο Over the Wall που ντε και καλά με έβγαλες ότι τα φουσκώνω και τα χρυσώνω ενώ η μοναδική διαφορά στις εντυπώσεις μας ήταν ότι εγώ πέρασα καλά (και δεν μου πονάνε το κεφάλι οι Coroner!) ενώ εσύ λογικά πρέπει να μιζέριαζες το 90% του χρόνου.

Είμαι ο Βικ που ήταν κάποτε στο Μέταλ Χάμμερ, ναι. Τα λέγαμε με τον Ρόκαβλο κάποτε στο ER. Αλλά δεν θα τα ξέρεις εσύ αυτά κυρ αστυνόμε μου (ε, μα τώρα, ένα google image search είναι μαν μου…). Τέλος πάντων, όπως αγαπάς.

φωναξε τους ghost-busters τύπε. γιατι προφανώς βλέπεις φαντάσματα.
τι να σε πώ.

Σόρρυ παιδιά, πάτε κάλα ?
Μπήκα για να ποστάρω κάτι και βλέπω απιθανά σενάρια σχετικά με το προσωπό μου.
Οχί, δεν είμαι ο Κώστας, τον οποίο ξέρω και είναι στη Θεσσαλονίκη, αλλα παλιότερα έμενε Χολαργό.
Και το να βγαίνει κανείς και να λέει σενάρια για κάποιον άλλο είναι τραγικό, ειδικά όταν βασίζεται σε εικασίες για να μην πω μπούρδες πολύ λαικά. Αυτά.

2 Likes

^ κλάμα

πράημΑΛ στείλε και σε μένα φωτο από ταυτότητα, θέλω να δω αν είσαι ο Ξήγας (!)

4 Likes