WEEDEATER @7sins, 1 Μαϊου 2011

ROOT δεν είναι 30/4? που θα τους έχανα γιατι θέλω ATHEIST?! τι διάολο…

με τέτοιο χειρισμό της γλώσσας και του λεξιλογίου, αν ήμουν μουνάρα στονερού άνετα με είχες ρίξει ;p

(περίπου)

Ρε μέσα είμαι. Δεν μπορώ άλλο πέρσι έχασα τα απίστευτα κυρίως επειδή δεν είχα φράγκα. Φέτος δεν παίζει…Καλσόν στην κεφάλα και φύγαμε!

20 ευρώπουλα λοιπόν και με σαπορτάρες (τους μάθαμε και τους 2 από το compilation σιντάκι του Miss Fortune, ειδικά με Korsikov μάζευα το σαγόνι μου στο πρόσφατο λάιβ-πάρτι της Σπιναλόγκα).

Γαμώ λέμε!

Μονο ΘΡΑΣ η φαση ?

Παραλίγο βέβαια να’χουμε κλάματα, αφού ο Σεπ έσπασε το χέρι του και η μπάντα έχει ακυρώσει κάποια live στις ΗΠΑ, αλλά λέει ότι η ευρωπαϊκή περιοδεία θα γίνει κανονικά (/ξήγας)

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=156383

πω καλη φαση! και η τιμη μια χαρα

Bump!

Εχθές είδα σε μια υπόγα το πακετάκι WEEDEATER-ZOROASTER-BLACK MAMMOTH στην εξωφρενική τιμή προπώλησης 9 ευρώ και 20 ολάκερα λεπτά.

Επειδή εσείς θα δείτε μόνο τους πρώτους θα περιοριστώ σε αυτούς.

Είναι ό,τι πιο βαρύ πράγμα έχω ακούσει λάιβ τελευταία και το μέτρο σύγκρισης δεν είναι ακριβώς τα ελαφρολαϊκά.

Ο dixie είναι η επιβεβαίωση του Δαρβίνου και ό,τι κοντινότερο σε μαϊμουδοπίθηκα με μουσικές γνώσεις έχω δει ποτέ.

Ανάμεσα στα κομμάτια όταν δεν επιδείκνυε το μπουκάλι Jim Beam που έπινε σβήνοντάς το με μπύρα (ξέρει τι κάνει το παλικάρι), έκανε διατάσεις ή εριχνε μπουνιές στην ψευδοροφή με αποτέλεσμα να παίξει ένα τραγούδι με υπολείμματα γύψου στο μούσι.
Πρέπει να έπαιξε και μπουνιές με τον ηχολήπτη σε κάποια φάση γιατί έτρεξε σφαίρα πίσω μέσα από τον κόσμο να διορθώσει κάτι που μικροφώνιζε συνέχεια. Το ίδρωσε το μπλουζάκι Saint Vitus επάξια γενικά.

Σε μας έπαιξαν μια ωρίτσα γεμάτη, σε σας που είναι και μόνοι από χεντλάινερς υποθέτω θα παίξουν κάτι παραπάνω. Setlist δε σας λεώ, και να θέλατε δηλαδή δεν τα αναγνώρισα και όλα, τα βασικά και αναμενόμενα ακούστηκαν πάντως. Κάνουν και καυλωτικό μπάσιμο, έχουν και ωραίο μερτς, ε τι άλλο θέτε!!

Επειδή δεν βλέπω πολύ κίνηση στο θρεντ, ψηθείτε
Πηγαίντε πρώτα στην πορεία και μετά στο λάιβ να γουστάρετε!

Ακούω εδώ και καμιά ώρα μια [I][B]υπερκομματάρα των Sadhus[/B][/I] που περιλαμβάνεται στο Miss Fortune της Σπιναλόγκα και χτυπιέμαι μόνος μου!!

Ωραία θα περάσουμε απόψε!

[SPOILER]Α και το νου σας κουφάλες: Ό,τι μυρίζει, γύριζει… 8)[/SPOILER]

Άρε κωλοπαίδια καλά να περάσετε και να φάτε εεε χμ γκουχ μπόλικα! :smiley:

[B]Stonerow [/B]και [B]Korsikov [/B]πάρα πολύ καλοί αμφότεροι.
[B]Weedeater [/B]περίμενα κάπως περισσότερα. Γαμάτοι ήτανε, μορφάρα ο ντίξι, αλλά κάτι ο καμένος ενισχυτής που έκοψε απότομα το σετ στα 50-55 λεπτά, κάτι ο κακός ήχος μπροστά (πιο πίσω ήταν οκ) ε κάπου ψιλοχαλάστηκα.
Γενικά πολύ δυνατό λάιβ, τα λέμε την τετάρτη.

Δεν έπαιξαν οι Σαντχους τελικά?

Τσούκου. Στόνεροου αλλά πλέον ντουέτο μόνο κιθάρα-ντραμζ. Φωτός κλπ αργότερα το απόγευμα.

review και videos από ψες

http://drdoomslair.com/2011/05/02/weedeater-live-athens-7sins-club-01-05-2011/

κι εγώ κι εγώ. :smiley:

Πάντως χαίρομαι που είχε τόσο κόσμο, δεν το περίμενα. Ρησπέκτ.

Συνέχεια με [B]Korsikov [/B]που έβλεπα πρώτη φορά και με εντυπωσίασαν.

Ψηλέ το αλτσχάιμερ είναι κοντά. :lol:

Edited. :oops: :oops:

[B]Δεος.[/B]

Λασπη, αλιγατορες, μπουρπμον και ενταση.