Westworld

Σταματήστε οτι κάνετε και δείτε asap το πρώτο επεισόδιο.

Εξαιρετικός ο πιλότος! Μεγάλες προσδοκίες γι αυτή τη σειρά!

Είδα χθες βράδυ το επεισόδιο. Μιλάμε για ΕΠΟΣ.

Επίσης ο Νόλαν τα εξήγησε πολύ ωραία για την επιρροή των video games στο στήσιμο του κόσμου

χρειάζεται κατά τη γνώμη σας, να έχω δει την ταινία ;;;

Δεν έχω δει την ταινία και μου φάνηκε καραέπος ο πιλότος, οπότε θα πω “όχι”

Ποια ταινία;; :stuck_out_tongue:

Westworld οχι Waterworld :joy:

Ναι … ειμαι σιγουρος οτι δε θα χασεις τιποτα απο μια ταινια 43 χρονων…
Σιγα μη κανανε τετοιο connection .

Να τη δειτε την ταινια γιατι ειναι ταινιαρα και πολυ μπροστα για την εποχη της.
κατεβαζω ασαπ το πρωτο

Αν δε διάβασα κάτι λάθος, σύμφωνα με τον Νόλαν κρατήσανε το κεντρικό κόνσεπτ και σε όλα τα υπόλοιπα αυτοσχεδιάζουν. Και κάποια σημεία πρέπει να είναι σαν αναφορές, αλλά μέχρι εκεί.

Όποτε βρεθεί χρόνος θα δω και την ταινία, γιατί Crichton είναι αυτός, αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να πιάσει τα επίπεδα του επεισοδίου.

Πολυ ωραια ειναι και τα covers που κανει το πιανο μεσα στη σειρα… Χωρις να το εχω ψαξει πολυ αναγνωρισα Soundgarden, Radiohead και Rolling Stones.

Κάθε επεισόδιο και καλύτερο. Όλο και πιο ενδιαφέρον το κόνσεπτ. Απλά ελπίζω να χουν σαφή εικόνα του τι θέλουν να πουν και πως, γιατί όπως το βλέπω εχω μια μικρή ανησυχία ότι μπορεί να ανοίξει πολύ και να χαθεί η μπάλα.

Αυτό φοβάμαι και εγώ, μην γίνει το επόμενο lost.
Αλλά έχουμε πολύ καιρό ακόμα για να φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

Eιδα πιλοτο ! ΑΟΥΑ ! ΑΟΥΑ !
Dollhouse :cry:

Όταν είδα το πρώτο επ είχα κι εγώ τις ίδιες ενθουσιώδεις αντιδράσεις, στο 2ο λίγο meh, στο 3ο-4ο άρχισε το χασμουρητό και το 5ο απλά το σταμάτησα πριν τελειώσει, φαντάζομαι έχουν κάποιο μάστερ πλαν από πίσω και θέλουν να το ξετυλίξουν σιγά σιγά και μαεστρικά αλλά εγώ βαρέθηκα την ψυχή μου, σόρυ.

Καλα εχει διαφορες τρυπες και ασυναρτησιες , συμφωνοι, αλλα παραμενει μια φρεσκια σειρα.
Ελπιζω να μη γινει χαωδες σαν Λοστ μονο.

γαμαει σοου φαρ, hard scifi φαση, εγω δε βαριεμαι λεπτο παντως, ισα ισα, τελειωνει και λεω wft, μονο μια ωρα?

μονο καθε φορα που βλεπω το ονομα του Εημπρααμς στην εναρξη με πιανει λιγο καρδια μου :stuck_out_tongue: αλλα υποθετω θα περασει με τον καιρο

Πέφτει μετά του Νόλαν και το ισορροπεί. :stuck_out_tongue:

Σεβαστές οι απόψεις για τρύπες και ασυναρτησίες, αλλά γω σε κάθε επεισόδιο χειροκροτάω μόνος μου σα το τρελό. Τρομερά προσεγμένη σειρά, απ’ όπου κι αν το δεις.

Μόνο σε κάποια “τεχνικά” ζητήματα σχετικά με το πώς δουλεύει το πάρκο μπορώ να δεχθώ ότι δεν υπάρχουν επαρκείς εξηγήσεις. Που περισσότερο geeky προβληματισμοί είναι, παρά κάτι που μπλέκεται ουσιαστικά στη ροή των όσων συμβαίνουν.

Άπειρη λατρεία στις φάσεις που σκάνε τα πιανίστικα κομμάτια και σε οποιαδήποτε θεωρητική ανάλυση του Ford.