Whitesnake

εχουν παντως αρκετα καλες σχεσεις και μιλανε συχνα απο τι ειπε στο website του ο David!

Σωστό αυτό περί πιο blues κατεύθυνσης του φιδιού ή τουλάχιστον ας κατεβάσει οκτάβα στα ροκάδικα (όπως πχ κάνει στο “Fool For Your Loving”). Τώρα όσον αφορά τον Blackmore, έχει κανείς σας εντύπωση ότι θα το πάρει απόφαση-θα τον αφήσει η γυναίκα να κάνει κάτι πέρα απ’ τους Blackmore’s Night? Όσο και ξαναζεσταμένο φαγητό να κυκλοφορεί τώρα, και όσο κι αν πιστεύω ότι θα είχε ενδιαφέρον ένα blues project του μια και μαζί με την κλασική μουσική είναι οι 2 βασικοί άξονες των επιρροών του.

Ε ναι. Απολυτως λογικο να παιζουν πανω απο Scorpions και Def Leppard. :lol:

Τέλος ο Aldrich από τη μπάντα στην 666η αλλαγή μέλους. Να δούμε ποιον θα φέρει ο ανταύγειας (John Sykes θέλω σαν λυσσασμένος αλλά δεν το βλέπω).

Well I guess news that I have left Whitesnake was leaked…

I planned and hoped DC and I could release a joint statement. We will as soon as possible but everything happened so fast that we aren’t ready.

Firstly,

Thanks to my big bro David for such a killer run together!! So many songs, tours, projects, always inspiring and pushing each other!

Mostly I was to thank the loyal WS Choir and fans around the world.
You have been so amazing to me and it’s been an honor to play for you with WS.

I love you guys and I’ll see you all again. Thank you so very much for your unending support.

Also, not sure how or where the info started about a Solo Career but this is not true or correct information.

I have no plans at this time to go solo:) I’m just not in the Whitesnake/David Coverdale band anymore.

I’ll let you guys know what I’m doing ASAP but for now please know I very much appreciate your support and will hopefully do a statement with My Brutal Brother DC shortly.

Big love for the Aldrich clan.

αγάπες και λουλούδια αλλά την έκανε…
περίεργα πράματα

πολύ καλός κιθαρίστας για τους 'Snake , είχε και το blues και το heavy στοιχείο .
Πάντως αν το συνεχίσει κι άλλο ο Cov ,είμαι σίγουρος ότι κάποιον παιχταρά θα βρει ξανά.

…o Reb Beach έχει παραμείνει-αντέξει στους White Snake?:):!:

Κανονικά σε μια σεμνή τελετή, κηρύσσεις τη λήξη, ανατινάζεις το κτίριο και φεύγεις, αλλά τι να λέμε τώρα…

…θέλω να σε δω να του το λες:p…του θείου:):!:

Eγώ να του το πω…αυτός στην ηλικία που είναι, μπορεί να το ακούσει;

Aς φέρει πίσω Marsden-Moody για έναν δίσκο επιστροφή στις ρίζες και πολλοί θα αλλάξετε άποψη για το ποιός είναι “τελειωμένος”.

γραψ’τα/πες τα

Ε , νομίζω οτι τις τελευταίες δουλειές της μπάντας δεν τις έχεις ακούσει φιλε μου . Να τα λέμε για άλλους , όχι για τον ξανθό θεό !!!
Προς αποκατάσταση της αλήθειας !!!

:wink:8)

Πήγαμε σε αυτή την απάτη το 2008 που έκανε support στους Def Leppard, φτάνει, χορτάσαμε fail για μια ζωή.

Απάτη οταν σου έριχνε τους ύμνους τον έναν μετα τον άλλον ; Ρε παντελο για τον κοβερντειλ μιλάμε , όχι για τον Γονίδη να πουμε !

Coverdale ξε - Coverdale, ότι σε εκείνο το λάιβ δε μπορούσε να τραγουδήσει είναι γεγονός.

Αλλά για να μη τον αδικούμε, στις χαμηλές δε παίζεται. Αλλά στις ψηλές το 'χει χάσει καιρό τώρα.

Για το 2008 δεν ξέρω γιατί δεν ήμουν (αλλά έχω ακούσει από άλλους ότι οι DL τους ΕΣΒΗΣΑΝ), αλλά για το ‘11, παρ’ ότι έκανε καλύτερη εμφάνιση απ’ ό,τι περίμενα, βλέποντας το πιο αποστασιοποιημένα και πιο ώριμα, παρά την αδυναμία που του έχω, πλέον την έκταση για να τραγουδάει εκεί ψηλά δεν την έχει. Ακούγεται σαν να νιαουρίζει γάτα με φαρυγγίτιδα και ξεφτιλίζεται ο ίδιος και η ιστορία του. Στα μπλουζ, ναι είναι σε πολύ καλά επίπεδα και μία επιστροφή στις ρίζες θα είχε πολύ ενδιαφέρον. Αλλά τα φράγκα είναι στο “Still Of The Night” οπότε μην κάνετε όνειρα…

ΥΓ Οι τελευταίες δουλειές της μπάντας για έναν που γουστάρει είναι πολύ αξιοπρεπείς. Αν ήταν μικρότερες και με λιγότερο φορτωμένες παραγωγές θα μιλάγαμε για μπόμπες.

Μπορεί τελευταία να πέφτουν (/πέφτει) στα live συνεχώς - τελευταία φορά τους είδα το '11 στο Hammersmith και βαρέθηκα τη ζωή μου - αλλά το live του 2003 στο Λυκαβηττό μπαίνει για μένα στα TOP 10 που έχω δει. Ever.

Για κιθαρίστα ακούγεται τίποτα ;