Whitesnake

…ο Ρεμπ Μπητς, αν έχει παραμείνει, δεν μασάει και μόνος του…τουλάχιστον στο στούντιο:):!:

Δεν πρόκειται να ταιριάξουν συνθετικά με τον ανταύγεια. Ο Beach είναι πιο βιρτουοζόφιλος απ’ τον Aldrich, πεθαίνει για κιθαρίστες-συνθέτες τύπου Vai (πχ κάτι instrumentals του που έχω ακούσει βρωμάνε Vai από χιλιόμετρα) Ίσως να φέρει κάναν παλιό γνώριμο όπως έκανε στα τύμπανα. Warren DeMartini ή Adrian Vandenberg ας πούμε μια και ο Sykes είναι όνειρο θερινής νυκτός.

Το 2008 δεν ηταν καλος, το 2011 ομως ηταν κατα πολυ καλυτερος απ’ οτι περιμενα. Ειναι λογικο στα 62 του να μην μπορει να βγαλει τα ψηλα πλεον, αρκει να ειναι σε ενα καλο επιπεδο. Το 2011 ηταν σε καλο επιπεδο και το ευχαριστηθηκα το live. Συμφωνω για τις 2 τελευταιες δουλειες τους, ηταν πολυ καλοι δισκοι, με καλυτερο απο τα 2 το Forevermore, ισως θα επρεπε οντως να ειχαν απλα λιγο μικροτερη διαρκεια για να ειναι πιο συμπαγεις. Θεωρω απωλεια για την μπαντα την φυγη του Doug Aldrich που επαιζε σε αυτους τους 2 δισκους και ευχομαι να βρουν καποιον εξισου ικανο για την θεση του.

Δεν τίθεται θέμα του αν θα πάρουν καλό κιθαρίστα. Το θέμα είναι να μπορεί να γράψει και κάνα τραγούδι της προκοπής…

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

KK για να τρελαθούμε τελείως …

Aπό τηλεθεατές της Eurovison θα το άκουσες! Oι DL με τα προηχογραφημένα μέρη μόνο για εκεί έκαναν μαζί με τα τραβέλια, η απόλυτη ξεφτίλα για τον Campbell που έχει και ένα παρελθόν με Dio και όχι μόνο.
Mάζεψα την παρέα μου και φύγαμε πριν τελειώσουν!
Oi Whitesnake έπαιξαν αξιοπρεπώς όπως πάντα με τον Coverdale να μην έχει την φωνή του σε καλή κατάσταση, shit happens όταν δεν κοροϊδεύεις την κοινωνία και παίζεις πράγματι live!

Σοβαρά τώρα, εμένα μου είχε φανεί ότι οι WS είχαν προηχογραφημένα τότε το ‘08. Το 2011, δεν έκανα καν τον κόπο να πάω από νωρίς στην Πλατεία Νερού και να τους φάω στη μάπα, πήγα και είδα κατ’ ευθείαν τους ΘΕΟΥΣ.

Το προβλημα τα τελευταια χρονια παντα ηταν η κατασταση της φωνης του Coverdale και οχι τοσο η συνθεση της μπαντας αφου παντα εβρισκε και εφερνε καλους κιθαριστες η ντραμερ η μπασιστες.Tα δυο αλμπουμ που εβγαλε ηταν αξιοπρεπη,ειχαν τις καλες τους στιγμες δηλαδη.

Τα προηχογραφημενα ,οι ανασες που του δινανε με τα backing vocals οι αλλοι η οτι εδινε το μικροφωνο στο κοσμο ειναι μερικα παραδειγματα.

Εδω ο Axl rose,σε καθε σολο κομματιου πηγαινει τρεχοντας να γεμισει τα πνευμονια του.:stuck_out_tongue:

Ποσο θα γαμουσε ομως???

Αντε ρε ποτε θα ανακοινωσουν το ονομα του κιθαριστα,ανταγωνιζονται τους slipknot που δεν εχουν ανακοινωσει τον drummer τους?

Μπορει να ειναι και το ιδιο πρόσωπο ! Χαχαχαχα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ανακοινώθηκε ωρέ το παιδί!!! http://www.whitesnake.com/WS2013/features/joel/index.php

Μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στους TSO εγώ ήδη προσκυνάω!!!

…εντυπωσιακό βιογραφικό:):!:

Πανω που ελεγα…:stuck_out_tongue: Aς ειναι αξιος αντικαταστατης του doug και τα υπολοιπα ειναι υποθεση του Cov.

David Coverdale @davidcoverdale

Just had a text from my ‘friend’ Joe Elliott…apparently I have to do the ice bucket thing…Stand By, Boys & Girls…

Mπουγελωθηκε και αυτος.

Bump γιατί πλησιάζει ο νέος δίσκος, ο πρώτος με τον Hoekstra στις κιθάρες και ανέβασαν ένα teaser που δε λέει απολύτως τίποτα :stuck_out_tongue: https://www.youtube.com/watch?v=7FHDwMjfJPk

Οι προσδοκίες προφανώς είναι χαμηλά με την ελπίδα να μην ρεζιλευτεί ο Κοβερδάλιος προσπαθώντας να τσιρίξει αλλά να κρατηθεί στις χαμηλές και με την ελπίδα να ακούσουμε επιτέλους παραγωγή που αφήνει τα κομμάτια να αναπνεύσουν.

JOHN SYKES: ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΣΤΟΝ COVERDALE

Ιδιαίτερα αποκαλυπτικός εμφανίστηκε ο John Sykes σε συνέντευξή του στο δεύτερο τεύχος του περιοδικού Rock Candy. Αναφερόμενος στην περίοδο ηχογράφησης του πολυπλατινένιου “1987” album όπου ο Sykes έγραψε μαζί με τον David Coverdale 9 από τα 11 κομμάτια, ο διάσημος κιθαρίστας είπε μεταξύ άλλων τα εξής: “Ο Coverdale χρησιμοποιούσε κάθε απίθανη δικαιολογία προκειμένου να μην ηχογραφήσει τα φωνητικά του. Δεν του άρεσε το studio, o καιρός, τα μικρόφωνα! Ειλικρινά πιστεύω ότι ο David εκείνη την περίοδο είχε σοβαρό πρόβλημα με τα νεύρα του. Όταν ξαφνικά βρεθήκαμε όλα τα μέλη εκτός μπάντας, ήμουν αποφασισμένος να πάω στο studio και να ρωτήσω τον David τι έγινε…και ξέρετε τι έκανε; Το έσκασε με το αυτοκίνητό του! Ξέρω ότι ο David ισχυρίζεται ότι έχει γράψει το 95% του δίσκου αλλά επίσης ξέρω ότι όταν γνωριστήκαμε ήξερε με το ζόρι να παίζει κάποια ακόρντα στην κιθάρα. Επίσης, έχω ακούσει ότι λέει τελευταία ότι θα κάνει ένα project μαζί μου εκτός Whitesnake. Δεν υπάρχει μεγαλύτερο ψέμα. Δεν έχω καμία όρεξη να ξαναμιλήσω μαζί του”.

http://rockpages.gr/el/nea/item/6568-john-sykes-den-thelo-na-ksanamiliso-ston-coverdale

Για να βγαινουν και καποια απλυτα στη φορα,γαμιολη Dave.:joy:

Θεοι αν και εχουν αλλαξει 200 προσωπα ολοι εκτος απο τον coverdale
Κατε εμε ειναι η καλυτερη φωνη του ροκ μετα απο plant και mercury και ενα εχω να πω αν εκανε το purple album 10 χρονια νωριτερα ακομα στο νο1 θα τανε

Και ο Κοβερντεηλ εχει αλλαξει 200 προσωπα.

2 Likes

Χρόνια Πολλά στον τεράστιο David Coverdale :heart_eyes:

4 Likes

Whitesnake announce new album, Flesh & Blood, unleash song “Shut Up & Kiss Me”

Track listing:

  1. Good To See You Again
  2. Gonna Be Alright
  3. Shut Up & Kiss Me
  4. Hey You (You Make Me Rock)
  5. Always & Forever
  6. When I Think Of You (Color Me Blue)
  7. Trouble Is Your Middle Name
  8. Flesh & Blood
  9. Well I Never
  10. Heart Of Stone
  11. Get Up
  12. After All
  13. Sands Of Time

WHITESNAKE’s DAVID COVERDALE Has No Plans To Retire: ‘I’m Very Reinvigorated, Energized And Very Inspired’

“Well, I wanna keep going,” he told SiriusXM’s “Trunk Nation” . "It’s the passion. I really felt that we owed the WHITESNAKE fans a new original record. That was very primary on my thought process of doing this. But, yeah, obviously, I’m 67 years old now. But I had a blast out there.

“The guys were telling me — and they certainly don’t have to — [they] were very complimentary about my performances through last summer. It’s really up to me to stay as healthy and as in shape as I can. It was hard to get into shape for me regarding what I’ve been through and my body had been through at my age in 2017, but I so love performing. You’re gonna have to get me off with one of those shepherd’s crooks — pull me off to the side. But, yeah, I’m very reinvigorated, energized and very inspired to give it everything I have. For how long, I don’t know.”

Η φωνη δεν βγαινει ουτε στο studio πλεον.:roll_eyes::disappointed_relieved:

Kαι εδω samples απο τον δισκο.

*Αρκετα καλο το remaster του Slide It In,φρεσκαδουρα και δυνατα τα κομματια.

1 Like