Whitesnake

Σιγουρα δεν ειναι στα καλυτερα του εδω και μερικα χρονακια αλλα δειξτε λιγο περισσοτερο σεβασμο. Τους εχω δει 2 φορες και σε καμμια περιπτωση δεν ενιωσα οτι τα λεφτα μου δεν επιασαν τοπο.

Sorry ρε metal_laws, αλλα να δειχνεις σεβασμο σημαινει να εθελοτυφλεις; ο ιδιος πρεπει να δειξει λιγο σεβασμο στους οπαδους του. Καταστρεφει ο,τι εκανε ετσι. Και μενα μου αρεσουν πολυ οι whitesnake, τους εχω δει και live, και γιαυτο λυπαμαι που συμπεριφερονται πλεον με αυτον τον τροπο. Για μενα ισχυει το προχωρα μεχρι εκει που σε παιρνει, αυτο εκτιμω.

Λυπασαι που συμεριφερονται με αυτον τον τροπο… Δηλαδη ποιο τροπο? Που ο αλλος βγαζει το λαρυγγι του για να συνεχιζει να εμφανιζεται στο κοινο των whitesnake που ακομα τους αγαπανε και γεμιζουν τις συναυλιες?

Ναι οντως… Πολυ γαιδουρι ο coverdale πραγματικα… Καθολου σεβασμος προς τους οπαδους του. Ντροπη του… [-X

Ω! Μακαάρι να γίνει γρήγορα καλά και να γυρίσει σύντομα! Καλύτερα να μείνει για λίγο καιρό έξω παρά να καταστρέφει ο ίδιος την εικόνα του. Τέτοια φωνάρα δεν πρέπει να λείπει! Μας έχει χαρίσει πανέμορφες στιγμές όπου μας ταξίδευε η φωνή του μέσα απο τα τραγούδια του! Τρισμέγιστος για εμένα. Μόνο απο το Mistreated… Ενταξει κομμάτια όπως Still Of The Night, Is This Love, Soldier Of Fortune, Slide It In, Slow And Easy τα έχω στην καρδιά μου και κατα πολύ αυτό οφείλετε στην φωνή και την παρουσία του! Εύχομαι να γίνει αμέσως καλά!!!

Ναι απο αλτρουισμο το κανει. Για μενα ειναι κοροιδια. Δηλαδη τι περιμενει, να απογοητευτει και ο πιο φανατισμενος οπαδος τους και να αδειασουν οι συναυλιες τους για να τα παρατησει; αυτα για μενα ειναι μικροπρεπειες. Δε μιλαμε για περιπτωσεις τυπου scorpions η deep purple, που μπορει να μην εχουν την αποδοση των 80ιες, αλλα βαστανε μια χαρα, μιλαμε για φωνη που δεν μπορει να ανταποκριθει.

Ολα τα ωραια εχουν ενα τελος, δεν ειναι κακο. Να κανουμε οτι δε το βλεπουμε και να καταστρεφουμε την καλη εικονα ειναι απιστευτη ανοησια.

Συμφωνώ με Lady. Οκ, σκηνική παρουσία έχει, αλλά από φωνή δεν.

Αυτή είναι θεωρώ η σωστή αντιμετώπιση από όσους πραγματικά γουστάρουν τη φωνάρα του και θα ήθελαν να την ξανακούσουν.
Όταν έγραψα “να επιστρέψει” προφανώς εννοώ σε καλό επίπεδο, όχι απλά να ξαναβγεί σε περιοδεία.
Αλλά από την περυσινή συναυλία και μετά έχει πέσει πολλή γκρίνια, ακούω για “απογοητευμένους οπαδούς” κλπ.
Μην το ψάξουμε περισσότερο το θέμα γιατι πάω στοίχημα πως ορισμένοι/ες από αυτούς που γκρινιάζουν δεν έχουν καν ακούσει πλήρη δισκογραφία από 70s.

Kαλα αφου πας και στοιχημα…εσυ θα ξερεις.

Αν απο αυτα που εγραψα εσεις καταλαβαινετε οτι δε γουσταρω whitesnake και coverdale και οτι ειμαι γκρινιαρα, ας το αφησουμε εδω.

Οχι, μωρε μην ακούω βλακείες!!! :slight_smile:

Δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά αν δεις το ποστ μου, δε σε γνωρίζω άλλωστε.
Το αν αυτό που έγραψα ισχύει στην περίπτωση σου μόνο εσύ μπορείς να το ξέρεις :wink:

A ok, απλως φανηκε πολυ μπηχτη :Ρ

οι Whitesnake είναι θεοί. ο θείος κοβερντάλης είναι κάβλας όσο λίγοι και τον αγαπώ ακόμα και τώρα που γέρασε και δεν μπορεί να κάνει αυτά που παλιά είχε γιά ψωμοτύρι.

Εμενα αυτο που μου αρεσει ειναι οτι οι επιλογες του coverdale για την μπαντα παντα ειναι καλες,να ξεκινησουμε απο john sykes,steve vai,aldrich,reb beach,marko mendoza ποιο προσφατα(εχει φυγει νομιζω).Δλδ σε κιθαριστες και drummers τουλαχιστον δεν εκανε τυχαιες επιλογες για τους snake.

Τι να πεις για τον ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟ Κοβ?Μονο υποκλινεσαι…
Τραγικο αυτο που εγινε με την φωνη του την παιδεψαι πολυ κ το κακο ειναι οτι εκανε επιλογες τραγουδιων που δν βγαινουν ευκολα πια στην ηλικια που ειναι…Τεσπα ελπιζω να αναρωσει ο μεγαλυτερος Lovehunter της ροκ και να τον ξαναδουμε στο σανιδι γιατι ολοι το θελουμε αυτο…Ας το γυρισει στο unlpugged που το χει ανετα…

Δεν εθελοτυφλω γιατι δεν τον ακουω live στο Still of the night και λεω “πωωωω, ιδιος με το 1987 ακουγεται”.
Το bold μου φαινεται λες και μας κλεβουν. Υπερβαλετε.

Οκ, απλως εγω θελω κομματια οπως το still of the night να τα ακουω με τη φωναρα που ειχε καποτε, η εστω πριν μερικα χρονια που ηταν παλι παρα πολυ καλη. Δε θα ηθελα να το ακουσω απλα για να το ακουσω. Δεν ξερω αν καταλαβαινεις πως το εννοω :wink:

To οτι δεν θα ήθελες εσύ προσωπικά δεν λέει κάτι για την “κακή συμπεριφορά” της μπάντας.Βάλε slide it in να παίζει και μην πας στο live,so simple.Προσωπικά και τις δύο φορές που τους έχω δει απόλαυσα την αίγλη των whitesnake και παρά το γεγονός ότι ο coverdale δεν υποστηρίζει αυτά που έκανε άλλοτε,παραμένει εξαιρετικός performer

Λυπαμαι αυτο δεν γινεται,still of the night πολυ δυσκολα να το ακουμε οπως το θελουμε,σε κομματια οπως Aint no love in the heart of the city που θελει χαμηλες νοτες ο coverdale το εχει ακομα,αλλα στις ψηλες εχει προβλημα χρονια τωρα. Βεβαια καποια στιγμη απο οσο εχω διαβασει κοντεψε να χασει τη φωνη του και ισως να μην ξανατραγουδουσε,ειχε κανει εγχειρηση στις χορδες νομιζω και αυτο ισως εχει επηρεασει καπως.

Σε αυτό το σημείο ο Cοverdale πλήττεται από μια ασθένεια η οποία παραλίγο να του στερήσει τη δυνατότητα να τραγουδάει, όμως τελικά μετά από μια πολύ δύσκολη επέμβαση οι φωνητικές του χορδές του σώζονται. Μοναδικό τίμημα το ότι θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικός με τη φωνή του από εδώ και μπρος. :roll::-k

Αναφερεται κοντα στην περιοδο που ηταν να βγαλουν το slide it in ,μαλλον αφου το εβγαλαν και μετα.

Aπο τους σπουδαιους που εχουν περασει απο snakes ξεχασα να αναφερθω στον cozy powell,Andrian Vandemberg και και και…

+100000000000000000000

Ε προφανως δεν ειμαι μονο εγω που βλεπει την κατασταση με αυτον τον τροπο… Κοιταξε, πιστοι οπαδοι ενος συγκροτηματος θα υπαρχουν παντα, ακομα κι αν ο τραγουδιστης μουγκαθει. Το ποτε θα σταματησει να παιζει ενα συγκροτημα δεν το οριζει αυτο, ή μονο αυτο τουλαχιστον. Επειδη και γω τους γουσταρω ασχημα, και ο Coverdale ειναι απο τις αγαπημενες μου φωνες εβερ, δε μαρεσει να βλεπω ολοενα και περισσοτερο κοσμο να απογοητευεται. Οπως ειπα και σε αλλο ποστ, καλο ειναι πολλες φορες να βαζουμε εμεις το τελος, παρα να ερχεται μονο του (και γενικοτερα μιλωντας :Ρ)