Wrestling(παντός είδους)

R.I.P στους εξής:

John Tenta aka [B]Earthquake[/B] (1963-2006)
Randy Savage aka [B]The Macho King[/B] (1952-2011)
André René Roussimoff aka [B]Andre The Giant[/B] (1946-1993)
Ray Traylor aka [B]The Big Boss Man [/B] (1963-2004)
Curt Hennig aka [B]Mr.Perfect[/B] (1958-2003)
Richard Erwin Rood aka [B]“Ravishing” Rick Rude[/B] (1958-1999)
Adolfo Bresciano aka [B]Dino Bravo[/B] (1948-1993)
Kerry Gene Adkisson aka [B]The Texas Tornado[/B] (1960-1993)
Davey Boy Smith aka [B]The British Bulldog[/B] (1962-2002)
Allen Coage aka [B]Bad News Brown[/B] (1943-2007)
Ray Fernandez aka [B]Hercules[/B] (1956-2004)
Michael James Hegstrand aka [B]Hawk[/B] (1957-2003)

είναι κι άλλοι. από τους παλιούς θυμάμαι τον έναν αδερφό του χτιμαν ,που πέθανε στο ρινγκ. από τους πιο σύγχρονους ο εντι γκερέρο,ο ούτακα και ο πουτάνας γίος μπενουά, που σκότωσε τη γυναίκαι του και το παιδί του και μετά αυτοκτόνησε.

Έχω γράψει αυτούς που πρόλαβα στο ρινγκ και έβλεπα εκείνες τις εποχές στο supersport…

και τον γιοκοζούμα τότε πρόλαβες που πέθανε :stuck_out_tongue:

Ναι, ο Owen Hart πέθανε χάρη σε μια ΗΛΙΘΙΑ ιδέα να τον κατεβάσουν στο ρινγκ με ένα καλώδιο, με το οποίο κάτι έγινε κι έπεσε. Όσο για τον Benoit είναι πολύ περίεργη η υπόθεσή του. Δεν ντρέπομαι να πω ότι ήταν και είναι ακόμα ο αγαπημένος μου παλαιστής, απλά από τους καλύτερους που έχουν εμφανιστεί ποτέ. Πέρα απ’ αυτό, η νεκροψία που έγινε πάνω του έδειξε ότι είχε υποστεί πολλαπλές εγκεφαλικές κακώσεις από τα χρόνια στο ρινγκ(ίσως οι περισσότερες απ’ [U]αυτό[/U]) με αποτέλεσμα ουσιαστικά να έχει αποκτήσει νοητική καθυστέρηση προχωρημένης μορφής. Δεν δικαιολογώ ότι έγινε, το ξέρω ότι είναι φρικαλέο όλο αυτό, αλλά το γεγονός ότι απολαμβάνω απίστευτα να τον βλέπω στους αγώνες του παραμένει.

Είναι κι άλλοι ρε από τότε σίγουρα. Είναι ο Yokozuna που είπε ο Έλρικ, είναι ο Bam Bam Bigelow, είναι και Junkyard Dog, Rick Rude, είναι και η Miss Elizabeth από γυναίκες. Ε και μετά και καινούριοι σίγουρα.

Αυτούς που θυμόμουν έψαξα, αλλά φαίνεται ότι είναι πάρα πολλοί.

Ορίστε ένα βίντεο:

Μπαμπ για μια μίνι αναφορά σε τρεις από τους καλύτερους παλαιστές της σημερινής γενιάς.

Κανένας να λειώνει Lucha libre υπάρχει ή ακόμα θα με σνομπάρει ο φεγγαράκιας από’δω;

[U]Λινκ[/U](<==κλικ) για το Money in the Bank σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κανείς.

Μπαμπ. :’)

Death metal :!:

Ειδα πριν καμποσες μερες λιγο RAW.Αν εξαιρεσουμε τους παλιους -που δυστυχως ομως εχουν αρχισει πλεον και γερνανε-, η συντριπτικη πλειοψηφια των νεων “Σουπερσταρς” για τα μπαζα,πιο politically correct,βαρετοι και αχρωμοι πεθαινουν…και επεσα τυχαια σε αυτο το βιντεο σημερα και μπηκαν μερικα σκουπιδακια στα ματια μου http://www.youtube.com/watch?v=NfCMag5Jo6A

καλα,για συγκριση με attitude era δεν αναφερω καν,θα πεσει κανα ταβανι να μας πλακωσει

Έβλεπα το παραπάνω βίντεο και έλεγα απο μεσα μου πόσο έχει ξεπέσει…

Μετά θυμήθηκα αυτή εδώ την καφρίλα με μεταλ απο πίσω, θυμήθηκα και τον αγαπημένο μου Stone Cold και αναπολώ:

Και οι Evolution παλιοί είναι, μόνο ο Orton έμεινε πλέον.

Ο μοναδικός απ’τους καινούργιους που ξεχωρίζει λίγο τώρα για μένα είναι ο Bray Wyatt, κι αυτό λόγο gimmick όχι ότι έχει καλές κινήσεις. Μου αρέσει ο τρόπος που τον ξαναπαρουσιάσαν, και μακάρι να κάναν κάτι παρόμοιο και με περισσότερους. Απ’το family του ο καραφλός τυπάς με κόκκινο μούσι και μάσκα κουνελάκι ακούει Amon Amarth. :stuck_out_tongue:

Το ακριβώς αντίθετο του Wyatt είναι ο Ryback. Καλές κινήσεις αλλά μέτριο gimmick σαν του Goldberg.

Σταθερή αξία πιστεύω παραμένει ο CM Punk. Αν και θυμίζει νεότερο Raven κατά κάποιο τρόπο.

Αυτός ήταν απ’τους αγαπημένους μου παλαιστές και κρίμα που πέθανε τόσο νωρίς. Δε ξαναβάλαν μπάτσο τελικά, αν και οι στολές των The Shield φέρνουν κάπως σ’αυτά που φορούσε τελευταία.

Ο οποίος Orton από κει που έκανε καταναγκαστικά λόγω των Wellness Strikes κέρδισε τώρα Money In The Bank και θα τον έχουμε πάλι στην μάπα. :frowning:

Πάντως ομολογώ ότι έχουν προμοτάρει πολύ καλά τα νέα stables, ιδίως Shield. Αυτό που με ανησυχεί απίστευτα είναι το πως θα σταματήσουν το push και θα τις διαλύσουν χωρίς να χαθεί τελείως το star power τους, βλέπε Ryback(ο οποίος btw αφού δεν ανέβασε τις μετοχές του με το feud του με τον Henry δεν θα το καταφέρει με τίποτα.

Και φυσικά περιμένουμε ματς Daniel Bryan με Cena για τον WWE Title. 8) Είναι γελοίο πόσο απίστευτος είναι ο τύπος, πόσο αυθεντία στο ρινγκ, πόσο over απ’ το πουθενά.

YES! YES! YES! :smiley:

Ξεθάβω για να πω ότι μετά από 21 ολόκληρα χρόνια ο θρυλικός Undertaker έχασε σε Wrestlemania [SPOILER]από τον Brock Lesnar:!:[/SPOILER]

Αρχικα απλα χαρηκα με το ποστ, αλλα το σποηλερ το πηγε σε εξωπραγματικο επειπεδο

Κι όλα αυτά επειδή δεν καθόταν να χάσει ο HHH δυο χρόνια πριν και τώρα δεν τον παίρνει κανείς στα σοβαρά. Πφ. (Πάντως αν ισχύουν οι φήμες ότι ο Lesnar θα υπογράψει full-time, για καλό είναι ίσως)

Επίσης μία είναι η εικόνα από την Wrestlemania 30.

πεθανε ενας παιδικος μου ηρωας, ο ultimate warrior… r.i.p.