06-12-2007 18 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΥΛΕ......

20 χρόνια και ακόμα θυμόμαστε…και για πολύ ακόμα:!:

fixed, μην σε μπερδεύει ο τίτλος του θρεντ:!::wink:

Έχεις δίκιο το 90 έφυγε:!:

ακουγα χτες που εβρεχε το ‘‘που να γυριζεις’’ και με επιασε ενα πλακωμα στο στηθος,κατι σα σφυξιμο.Που να γυριζει τωρα ο πριγκιπας;

οτι και να πω λιγο για τον Σιδηροπουλο.

Με τη μουσικη του (περα απο τα 20 γνωστα) ηρθα σ επαφη σχετικα μεγαλουτσικος και ηταν σοκ για μενα.
Απιστευτος απλα

Πολυ μεγαλος καλλιτεχνης, απο τους μεγαλυτερους στην Ελλαδα (αν οχι ο μεγαλυτερος) στον χωρο του ευρυτερου rock. Εφυγε νωρις απο κοντα μας, ενω ειχε πολλα ακομα να προσφερει…

R.I.P. Παυλο…

Τι να πω για τον πρίγκιπα; τα χε πει όλα ο ίδιος…

http://www.youtube.com/watch?v=PR98oU58Cdc

Σπυριδούλα στο ΑΝ σήμερα ε! (κατά τις 11 το κόβω να είμαι εκεί)

Για οσους ενδιαφερονται,εχει σημερα στη μηχανη του χρονου στη ΝΕΤ κατα τις 23:30 αφιερωμα σε καλλιτεχνες των Εξαρχειων (Σιδηροπουλος,Ασιμος …) Sorry αν ειμαι λιγο off topic,δεν ηξερα που αλλου να το γραφα :slight_smile:

Eνα τοκ σοου έχει τωρα πάντως…

μμμ κι εγω αυτο βλεπω :? τι να πω;Ετσι ελεγε στη διαφημιση…

εντιτ:αρχιζειιιιι!

Υποθέτω ότι θα ήταν αυτό που είχε δείξει η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ πριν κάνα χρόνο και κάτι, με παύλο, νικόλα και κατερίνα. όπου μιλούσαν μεταξύ άλλων οι Σπυριδούλα (η λήψη είχε γίνει στο Νοσοτρος), και οι Απροσάρμοστοι. Ε?

Nαι,το ιδιο πρεπει να ηταν.Αλλα Γωγου δεν εδειξε.Παντως θα υπαρξει και μερος βου :stuck_out_tongue:

Όχι δεν ήταν αυτό. Αυτό που λες ήταν οι “Πρωταγωνιστές” του Μέγκα.

είναι το rock ‘n’ roll όπως ξεκίνησε από τα blues, όπως το έπαιξαν οι Rolling Stones, όπως το συνέχισαν οι Ramones, όπως το μετέτρεψε ο Lou Reed. Ταυτόχρονα όμως είναι και μοναδικά ελληνικό, έχει αυτή την ταυτότητα πάνω στην οποία θα πατήσουν μελλοντικά πόσα και πόσα συγκροτήματα, κοπιάροντας ή αναπτύσσοντάς την.

poly to xqrika to afierwma gia ta 21 xronia pou mas leipei.

=D>=D>=D>

http://rocking.gr/tributes/Paulos_Sidiropoulos_O_Eutuxismenos_Prigkipas_kai_alles_istories/11512/

Πολύ μεγάλη μορφή, ό,τι και να πούμε θα είναι λίγο.

Clown (από τον δίσκο “Zorba the Freak”)

Είμαι σίγουρος ότι ο θρεντστάρτερ που έβαλε συγκεκριμένη χρονολογία δεν περίμενε ότι θα κρατήσει πάνω από χρόνο περαιτέρω το ρόκιν. Τον βγάζουμε ψεύτη, έυγε μας. 8)

Ο παύλος συμπληρωνε 17 χρόνια τότε, όχι 18 όπως γράφει το θρεντ

Ρε παιδιά ας γράψει κάποιος που εχει ορεξη και ‘‘γνωσεις’’ μερικα λογια για τις βασικες κυκλοφοριες του Παυλου… Για μενα για καποιο λόγο αξιζουν μονο ο φλου και το εν λευκω και φυσικα τα μπλουζ του…
Ολο και καποιος Παυλικος θα υπαρχει εδω μεσα (panagiotis??:!:slight_smile:

[B]1) Εν Λευκώ[/B], [B]2) Φλου[/B] και [B]3) Zorba the Freak[/B] (κατά σειρά προτίμησης) είναι για μένα οι βασικές κυκλοφορίες του Παύλου. Σε αυτά μπορείς να προσθέσεις και τον δίσκο με το soundtrack από την ταινία “O Ασυμβίβαστος”, στον οποίο περιέχονται 5 κομμάτια που ηχογράφησε στις αρχές της δεκαετίας '70 με τον Παντελή Δεληγιαννίδη (ως Δάμων & Φιντίας) και με τα Μπουρμπούλια: [B]4) Ο Ασυμβίβαστος και 5 σπάνια τραγούδια[/B].

http://www.pavlos-sidiropoulos.gr/Δισκογραφία