1000mods Release Live Party @ An Club w/Routes & Sadhus, [29/9/2011], free entrance

Ποια 2 δισκάκια; Αναφέρεσαι στα 7 συνολικά κομμάτια του EP και του εφτάιντσου; :roll:

Πολύ ωραία γιορτή χτες. Τι ωραία που είναι τα εγκαίνια :slight_smile:

Περασα και γω μια βολτα χθες και διαπιστωσα οτι σομπερ δε μπορω να ακουσω πανω απο 20 συνεχομενα λεπτα στονερ(η εστω αυτο το στονερ)but thats just me.Κατα τ’αλλα πολυ ωραιο το κλιμα,μπολικος κοσμος(ειδα πολλους φορουμιτες,χαιρετησα λιγους γιατι οι περισσοτεροι ησανε σε πηγαδακια κι εγω ειχα το δικο μου,χα)και γενικα ολα ωραια.

Ωραία ήταν χθες αν και έκατσα σχετικά λίγο.
Είδα Sadhus και Routes και μετά την έκανα και πήγα για μπύρες, γιατι έγινε της πουτάνας από τον κόσμο.

Sadhus τους είχα άχτι από πέρσι που ακύρωσαν τελευταία στιγμή στους Weedeater. Με έστειλαν στο διάολο και γούσταρα τρελά. Ο τραγουδιστής δεν πολυακουγόταν αλλά ήταν κομπλέ γενικά. Κλείσιμο με ΦΟΥΝΤΑmentalist και το κεφάλι μου ακόμα το ψάχνω.

Routes σταθερή αξία, μπαντάρα και τέτοια. Νομίζω άκουσα καινούρια κομμάτια που γαμάνε και γουστάρω γιατί πλέον φαίνεται ότι έχουν δικό τους ήχο και έχουν αφήσει πίσω τους τον καράKyuss ήχο. Ακόμα και έτσι βέβαια γαμάνε αλλά τώρα περισσότερο.

[B]Sadhus[/B] τους έχω δει άλλες δύο φορές και δε με είχαν χαλάσει, αλλά αυτή τη φορά σκυλοβαρέθηκα. Τους πιστώνω βέβαια πως είχαν το χειρότερο ήχο της βραδιάς.

[B]Routes[/B] η μπάντα της βραδιάς για μένα. Πολύ ενδιαφέροντα τα μπλιμπλίκια, ο Μήτσος είναι κιθαρίστας με trademark ήχο, και τα QotSA στοιχεία που εντόπισα μου φάνηκαν ενδιαφέροντα. Μάλλον φταίει που είναι και οι μισοί GOMGOMA για να μου αρέσουν τόσο.

[B]1000mods[/B] αρκετά καλοί και πορωτικοί σε σημεία, με καλό ήχο και συμπαθητικά τραγούδια, αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν το άριστο δέσιμο. Μπράβο τους που κατάφεραν και γέμισαν το μέρος (ε, λόγω τσάμπα κιόλας, αλλά δεν είναι λίγο).

Γενικώς βραδιά γεμάτη ομορφιές.

Χθες ήταν τέλεια :smiley:
Τρεις φοβερές μπάντες που τα σπασαν, κόσμος, φίλοι, γνωστοί, μπύρες, χαμόγελα και άλλα τέτοια ωραία!

Ένα έχω να πω
Οι 1000mods είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα!

Σημαντικό: Με μεγάλη λύπη μάθαμε ότι την Πέμπτη 29/9 μετά το live των 1000mods στο An Club ένας ασυνείδητος μεθυσμένος οδηγός χτύπησε θανάσιμα ένα 27χρονο και τον εγκατέλειψε κάπου στην Σολωμού και Πατησίων. Οι security του An μας ενημέρωσαν πως ο δράστης οδηγούσε ένα τζιπ και ανέβηκε την Σολωμού με μεγάλη ταχύτητα προκαλώντας ζημιές στα παρκαρισμένα έξω από το An αυτοκίνητα. Κάποιο παιδί που ήταν στη συναυλία έγραψε τον αριθμό της πινακίδας και τον άφησε πάνω σε κάποιο από τα χτυπημένα αυτοκίνητα. Ο κάτοχος του αυτοκινήτου που πήρε τον αριθμό ή το παιδί που τον έγραψε παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την τροχαία ή έστω μ’ εμάς ώστε να δώσουν τα στοιχεία του ένοχου. Ένα παιδί έχασε τη ζωή του και το ασυνείδητο τέρας που του την αφαίρεσε και τον εγκατέλειψε πρέπει να πληρώσει!

:expressionless:

Πλάκα κάνεις !! Έφυγα στο τελευταίο κομμάτι των mods και δεν πήρα χαμπάρι.

Ελπίζω να ήταν κι άλλοι μπροστά στο σκηνικό και να βρεθεί μια άκρη!
Τί άκρη θα μου πεις τώρα, όταν έχεις μια τέτοια απώλεια…

Συλλυπητήρια στην οικογένεια, ψόφος στον οδηγό/δολοφόνο.

Το τζιπάκι πέρασε από το ύψος του Αν όταν τελείωναν οι Routes το σετ τους. Είδα το χτυπημένο αμάξι ακριβώς έξω από το αν και ένα μηχανάκι να ψάχνει το τζιπ αλλα δεν…Και γω νόμιζα ότι τον έψαχναν για το χτύπημα στο αμάξι…

Λοιπόν βρέθηκε το παληκάρι που κράτησε τον αριθμό. Ας ελπίσουμε να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες!

Ο τυπος απλα κοπαναει το αμαξι,καπακια μαρσαρει και καπνος.Ευχης εργον που δε βρεθηκε κανεις αλλος στο διαβα του οταν επιταχυνε για να φυγει γιατι ο τυπος απλα δεν ενιωθε και θα’χαμε χειροτερα.Καρκινο στο συκωτι.

τον ειδες εσυ; τι αμαξι ηταν;

Ενα σκουροχρωμο τζιπ,τωρα μαρκες και λοιπα δε ξερω.Βασικα κι οσοι δε τον παρατηρησαμε απο την αρχη ακουσαμε το ‘‘ΜΠΟΥΠ’’ και γυρισαμε να δουμε τι παιζει.Ευτυχως που το παιδι ηταν αρκετα ψυχραιμο για να δει και να συγκρατησει τον αριθμο.