1988 - Αγαπημένο metal album?

Έβγαλαν οι Metallica το Mindcrime??

4 Likes

Operation Mindcrime. Από τους καλύτερους μουσικά δίσκους όλων των εποχών και ίσως ο καλύτερος στιχουργικα. {like σε όσους το έβαλαν πρώτο}

3 Likes

Seventh Son of a Seventh Son \m/

2 Likes

Ουτε κλαν

Δυστυχως φιλε ετσι ειναι…

Αν έκανα λίστα θα είχα τα ίδια άλμπουμ ίσως με διαφορετική δεκάδα. Καρδούλες για το Transcendence. Testament, Coroner και Forbidden έβγαλαν για εμένα μερικούς από τους κορυφαίους δίσκους στην ιστορία του thrash, Bathory-Death ταπεινό προσκύνημα…

Τι να πεις γι αυτή τη χρονιά;; Μαζί με το 1986, όπως είπε ο @plex27, η καλύτερη χρονιά για το μεταλ. 4-5 μεγαθήρια έχουν βγάλει -πιθανόν- τους κορυφαίους δίσκους τους.

3 Likes

Οτι πει το metallica family. Πρεπει να λεμε παντα ναι συμφωνα με τους κανονισμους του φορουμ.

Βγήκαν σήμερα και τα αποτελέσματα. Αναμενόμενα τα 5, το ίδιο και κάποια shoutouts στο τέλος:

Αναμενόμενη η νίκη του υπερεκτιμημένου. Καλά τα λέει ο Σαμ στο βίντεο.

Δεν υπαρχει ουτε μια αληθης προταση στην περιγραφη αυτου του μεταλλα για το Justice For All

1 Like

Γλέντι παντού :sunglasses:

4 Likes

αλμπουμ με ΕΝΑ εξαιρετικο τραγουδι

Πραγματικά με πιάνει κατάθλιψη ακούγοντας τι βγάλανε αμέσως μετά αυτές οι δύο μπάντες, ύστερα από άλμπουμ διαμάντια η κάθε μία. Μιλάμε για αρτιότητα… εξώφυλλα, στίχοι, συνθέσεις…Και η αλήθεια είναι πως λυπάμαι περισσοτερο για το Black Album και φυσικά όχι για το Prayer, γιατί προφανώς είμαι από τους λίγους που δεν μπορούν να εκτιμήσουν ένα άλμπουμ με τέτοια γενική παραδοχή. Ας είναι… Ήλπιζε το καλύτερο, πρόσμενε το χειρότερο.

Θλιβεσαι για το Black Album?

3 Likes

Θλίβομαι γιατί δεν μπορώ να εκτιμήσω ή να χαρώ και εγώ όπως ο περισσότερος κόσμος με το Black Album.

2 Likes

Με το ζορι δε γινονται αυτα… αλλα ευτυχως υπαρχει απειρη μουσικη εκει εξω, οποτε δε χανεις τιποτα στην ουσια αν το σκεφτεις δηλαδη. Προσωπικα δε νομιζω οτι υστερει σε κατι απο αυτα που εγραψες το black album πρωτον, και δευτερον, ποτε μα ποτε δεν καταλαβα γιατι να επηρεαζει το οτιδηποτε ενα εξωφυλλο ενος δισκου, οσον αφορα την απολαυση της μουσικης.

7 Likes

Αυτο το ενα δεν το πιανουν ουτε δυο “Seventh Son of a Seventh Son”

Μια χαρα τα λεει γενικως.

1 Like

οι ίδιοι οι Μεταλλικα θα ντρέπονταν να το πουν αυτό ε ;;

όπως και πολλά άλλα που γράφονται εδώ μέσα ( έστω και για λόγους " πρόκλησης" )

1 Like

Εντάξει γούστα είναι αυτά αλλά να λες ότι θλίβεσαι με το Black Album περισσότερο παρά με τον μέχρι τότε χειρότερο δίσκο των Maiden ε είναι και αυτό υπερβολή.
Μπορεί σε κάποιον να μην αρέσει η κατεύθυνση του Black Album αλλά θλίψη για την αρτιότερη παραγωγή ή για το impact αυτού του δίσκου; Ξέρω γω η παραγωγή και μόνο του No Prayer είναι ο ορισμός της θλίψης. Και μιλάμε για έναν δίσκο που γουστάρω κάργα ε