1988 - Αγαπημένο metal album?

κατι επιασε το ματι μου για καλυτερο μειδεν αλμπουμ,στο δικο μου booklet γραφει πανω 1983

Ανετα 7th son of a 7th son

για να μην ξεχνιόμαστε

7th Son χωρις 2η σκεψη.Οχι πως τα υπολοιπα υστερουν αλλα αυτο πιστευω πως ξεχωριζει ακομα κι απ’το εξωφυλλο.

Metallica - …and justice for all

‘‘Operation Mindcrime’’ χωρις δευτερη κουβεντα.

And justice for all baby!!!

7th Son και Justice μεγάλες αγάπες αλλά ψήφος από εμένα στο Keeper. Όσο για το Operation δε λέω, μου αρέσει πολύ, αλλά ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θεωρείται τόοοοσο μεγάλη δισκάρα. Anyway, γούστα είναι αυτά.

Το operation θεωρείται τόοοοοοοοοοοοοσο μεγάλη δισκάρα και η καλύτερη του 88, γιατί έχει τις καλύτερες συνθέσεις, τους καλύτερους στίχους-concept, τον καλύτερο τραγουδιστή, τους καλύτερους μουσικούς, την τελειότερη ατμόσφαιρα και το χειρότερο εξώφυλλο. Η πρωτεύουσα της Ιταλίας είναι η Ρώμη. Ο πρώτος άνθρωπος στο διάστημα ήταν ο Γκαγκάριν. 1+1=2. Δεν είναι πυρηνική φυσική. :hippy:

O δεuτερος που διάλεξα το them? never mind

Αυτό είναι το μοναδικό poll, στο οποίο δεν έχω ψηφίσει (και δεν πρόκειται).
Χωρίς να υποτιμώ κανένα από τα υπόλοιπα (Keeper 2, Them, …And Justice), τα Seventh Son, Operation και Transcendence είναι τρεις από τους σπουδαιότερους metal δίσκους κατά τη γνώμη μου. Εκτός αυτού, είμαι συναισθηματικά τόσο δεμένος και με τους τρεις, που δεν μπορώ να ρίξω ψήφο σε ένα μόνο.

[SPOILER]Κατά τα άλλα, ο Deckard έχει απόλυτο δίκιο.[/SPOILER]

Όπως τα λέει ο Dekay είναι τα πράγματα για την τριάδα, με το OM πρώτο μεταξύ ίσων. Η κυκλοφορία την ίδια χρονιά αυτών των τριών άλμπουμ είναι το peak του μη ακραίου μέταλ. Η στιγμή που άγγιξε για λίγο τον Θεό

Yep. That pretty much sums it up.

ε, και? πάλι δεν πείθομαι!

ΟΚ [COLOR=“White”]…[/COLOR]

3 ψηφους το leprosy??
νομιζω οτι καποιοι δεν εχουν ακουσει ενα πολυ τεραστιο αλμπουμ!!

ψηφιζω ομως το 7th son of a 7th son γτ απλα δεν γινεται να ειναι δευτερο!

Testament - The New Order και
Μegadeth - So Far, So Good… So what?

Aπό την στιγμή που ο ίδιος ο Dickinson το έχει πει,δεν νομίζω ότι χωρά αμφιβολία.

Operation: Mindcrime φυσικά.

Ξερει ο Dickinson ποιο είναι το αγαπημένο σου album του '88? Μπράβο! :stuck_out_tongue: