Ευρωλιγκα 2007/2008

Ελεος, ματς μεσα απο τα χερια μας χασαμε…

Καλή τύχη σε Παναθηναϊκό σήμερα…

Heh φέτος ο πρώτος αγώνας που θα πάω με την παρέα αφού λόγω διαβασμάτων το είχαμε διαλύσει…Πάμε ρε Πανάθα:)

οεο.

πηγα κι εγω χτες γηπεδο και ειδα την παναθα…:slight_smile:

το εχω πια καταλαβει…:-k

αυτη η ομαδα δεν χανει… 8)

:roll:

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ! :wink:

Υπάρχει κάποιος να ζορίσει σοβαρά αυτή την ομάδα φέτος; 8)

(Διόρθωση: αυτή την ΟΜΑΔΑΡΑ!!! :smiley: )

Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό για τη νίκη του…

Επίσης η Μπαρτσελόνα συνέτριψε 80-58 την Μπάμπεργκ και ισοβαθμεί με τη Ρεάλ μαδρίτης στη 2η θέση του ομίλου, με τον καθένα να έχει από 12 βαθμούς.

Κακη εβδομαδα…

Ταου - Ολυμπιακος: 75-64
Μαλαγα - Αρης: 73-52
Ρομα - Παναθηναϊκος: 85-67

Έφυγε ένα “άγχος” με την ήττα.έπρεπε να γίνει η αρχή,όλοι θυμόμαστε τι έπαθε η ΤΣΣΚΑ πριν λίγα χρόνια…
Νεχτ γουικ,3 νίκες:wink:

Καναμε και δωρακι στον Ντεγιαν :smiley:
Κακο παιχνιδι, περαν της πλακας, το χειροτερο που θυμαμαι την τελευταια διετια, δεν τρεχει και τιποτα ομως :wink:

Ρε βαζελακια, σεις που εχετε θεο τον Παυλο και αγαπατε τον μπασκετικο ΠΑΟ, τι γινεται? Κανεις σας δε βλεπει Ευρωλιγκα? Εγω θα πρεπει να τα γραφω? Τεσπα…

Μπαμπεργκ - ΠΑΟ: 58 - 72 (Σαρας 21 π, 5 ας)
Ολυμπιακος - Ολυμπια: 113 - 80 (ρεκορ ποντων της ομαδας στην Ευρωλιγκα, αλλα τι να το κανεις…)

έλα να ρολάρει και ο Σάρας8)

Βλεπω εγω αλλα δεν ποσταρω…:wink:

Tσιμπόνα-Άρης: 76-83

Βίρτους-Ολυμπιακός: 80-91

Παναθηναϊκός-Παρτίζαν: 67-66

3στα38)

Μπράβο και στους 3…Το μπασκετ πάντα μας ξελασπώνει…

2η συνεχόμενη χρονιά 3 ομάδες στους 16 ε! Σκεφτείτε να γινόταν αυτό στο ποδόσφαιρο!!!
Ερώτηση: Υπάρχει βαθμολογία των χωρών; Τι είμαστε; Πρώτοι ή Δεύτεροι;

Nίκη και για την Barcelona μέσα στη Γαλλία επί της Ροάν με 79-89 και δεύτερη θέση στον όμιλο με 18 βαθμούς, έναν λιγότερο από Παναθηναϊκό…

Με τέτοια άμυνα ούτε στους 8 δεν πάμε…

Λίγο μυαλό θέλει, τίποτα άλλο…

Δεν προκειται να παιξουμε αμυνα φετος. Η λογικη ειναι “οσα βαλουμε κι οσα φαμε”. Οποια ομαδα εχει αυτοματισμους ωστε να εχει ελευθερο τριποντο (κι αν ειναι κι ευστοχη) η να περναει σωστα τη μπαλα στο καλαθι θα μας βαζει πολλους ποντους. Η αμυνα του Ολυμπιακου εχει στοχο να κλεβει τη μπαλα και να βγαινει αιφνιδιασμος. Οποτε αυτο δεν πετυχαινει, συνηθως τρωμε καλαθι εκτος κι αν οι αλλοι ειναι πολυ αστοχοι…

Εντωμεταξυ με τη Βιρτους εγινε το θεϊκο να χουν και οι δυο ομαδες περισσοτερα επιθετικα απο αμυντικα ριμπαουντ!

χαχα, αλλα σε αγωνα του ΟΣΦΠ ειναι πιο πιθανο αυτο πραγμα που εγινε, πολλες φορες εχω δει να αδρανια παιχτων του ΟΣΦΠ για αμυντικα ριμπαουντ. Ειδικα στο ματς με τη Βιρους στο ΣΕΦ για πλακα μαζευαν επιθετικα ριμπαουντ σε καποια φαση, θελει βελτιωση ο ΟΣΦΠ σε αυτο.