Ευρωλίγκα 2013-14

Εγω τα ελεγα απο την αρχη οτι η Ρεαλ ειναι ο ορισμος της loozer ομαδας αλλα καποιοι δεν με πιστευαν.Οριστε τα αποτελεσματα και μπραβο στην Μακαμπι

Ken η ρεάλ νόμιζε οτι πήρε τη κούπα προχτες. Πιο λουζερ απο ΤΣΣΚΑ δεν την λες.
Ο χοντρός πήρε κούπα πάντως!
Και ενα μεγαλο μπράβο στους φιλάθλους της Μακάμπι. Τρελή ατμόσφαιρα.

Ε ναι, δεν χρειάζεται να πούμε πολλά. Μακαμπάρα, φανελάρα, απίστευτο πάθος από ΟΛΟΥΣ και τεράστιος Μπλατ. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. Αρχιδάτη κούπα.
Από την άλλη τα κλασικά, γεια σου Ρούντι και λούζερ Ρεάλ, μας είχατε ζαλίσει τα αρχίδια όλη τη χρονιά.

Μπράβο και πάλι μπράβο.

Τεραστια Μακαμπι,ολοι οι παικτες τους τα σερνουν,ειδικα Rice-Tyus καταπληκτικοι παικτες,ολο ομως το ζουμι βρισκεται στον παγκο,εξαιρετικος προπονητης ο Μπλατ.
ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΒΡΩΜΟΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ!

…πάλι πίκρα ο Γιαννάκης:bye: πάλι πίκρα ο Ρούντι:bye:
…μπράβο στην Μακάμπι…ομάδα και κόσμο:respect:

:):!:

Αφού δεν κάναμε θρη πητ εμείς, δεν ήταν δυνατό να το πάρει ο γαμπρός του Ψωμιάδη. ΚΛΑΨΕ ΡΟΥΝΤΙ

Αξιοσ διαδοχος του γαυρου, τρομερη εμφανιση απο τους 8 και μετα. Εκαναν κατι μαγικο οι εβραιοι σημερα, που με αυτα αναγοντε πλεον σε ηρωες.

Αυτό το Final 4 αφήνει 3 μεγάλα κόμπλεξ: Η ΤΣΣΚΑ έχει την ταμπέλα του Λούζερ για τα καλά πλέον, η Μπάρτσα έφαγε 40άρα από την αιώνια της αντίπαλο και η Ρεάλ… αν ισχύει πως το καλοκαίρι θα φύγουν πολλοί για ΝΒΑ, έχασε μία μοναδική ευκαιρία, κυρίως τη σεζόν που αντικειμενικά ήταν η καλύτερη ομάδα.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ Μακάμπι, ΜΕΓΑΛΟΣ Μπλατ. Κάτι τέτοια παιχνίδια είναι που σε κάνουν να λες:

Μπάσκετ > Ποδόσφαιρο.

Και βέβαια… Όποιος διαλέγει ομάδα, αυτά παθαίνει. Περαστικά Ρεάλ. Και του χρόνου :slight_smile:

Εφάμιλλο κατόρθωμα αυτού που συνέβη το 2012.

Σεβασμός και δέος στον Ντέιβιντ Μπλατ, τον εφιάλτη των Ισπανών (μετά το 2007, το σημερινό).

Edit:

Αυτή η Ρεάλ, όσο και να προσπαθήσεις να τη συμπαθήσεις (γιατί παίζει μπασκετάρα) δε σ’ αφήνει. Πέρα από τη γενικότερη συμπεριφορά της στον προημιτελικό, τη βλέπεις στον ημιτελικό να πασχίζει να διαλύσει μια Μπαρτσελόνα που έχει παρατήσει το ματς ήδη απ’ το 30’. Λες και αν έφτανε τους 100 στον ημιτελικό θα της έδιναν την κούπα από την Παρασκευή.

[SPOILER][B][SIZE=7]ΠΟΥΤΣΑ ΡΕΑΛ[/SIZE][/B][/SPOILER]

[SPOILER]με το συμπαθειο:)[/SPOILER]

Δεν έχει μείνει κάτι να πούμε, ειπώθηκαν όλα από τόσο κόσμο στο θρεντ που όλοι χάρηκαν με Μακάμπι. Κλασσική αθλητική στιγμή ΚΑΒΛΑΣ που ταπεινώνεται ο υπερόπτης. Δε θα τις χορτάσω ποτέ.

Next stop, Estadio Da Luz.

η μοναδικη μου σκεψη απο την παραταση και μετα. θα ειναι το καλυτερο αθλητικο σεναριο να εχουν γαμησει την Ρεαλ 3 θαυματα μεσα σε 2 χρονια.

Κατα τα αλλα θα ηθελα τοσο πολυ να βιντεοσκοπω τις αντιδρασεις του κολλητου μου που το βλεπαμε μαζι και ο οποιος εχει τοση σχεση με το μπασκετ οσο εγω με το NHL. Θα μεινω απλα στην ατακα του “Το μπασκετ οπως πρεπει να ειναι”. Οχι οτι υπηρχαν κ αλλες μιας και το βλεπαμε μεσα σε απολυτη ησυχια μεχρι να ερθει ριμπαουντ/ταπα/καλαθι απο Μακαμπι οποτε απλα βαρουσαμε αντανακλαστικες μπουνιες στο τραπεζι και αλαλαζαμε σαν μπαμπουινοι (ενω συνηθως οταν βλεπω αγωνα σημασιας ειμαι πιο αθορυβος/ακινητος και απο μουμια).

και θα γινει και Μαδριτη το επομενο final 4 ε? no back to back ε? :(:(:frowning:

Φ-Α-Ν-Ε-Λ-Α λέμε ωρέ.

Εξακολουθεί κανείς να έχει αμφιβολίες για τη σχετική συζήτηση λίγο καιρό πριν;

Joker τι back to back ρε, αφού δεν το πήραν και φέτος, μόνο με χρονομηχανή θα ξανασηκώσουν τρόπαιο

back-to-back να ξαναχασουν τελικο

Θα πάνε για three-πιπ δηλαδή.

ε ναι, και στην εδρα τους για να ειναι πιο γλυκο.

Το χθεσινο ειναι η μεγαλυτερη πραξη συμπαντικης δικαιοσυνης που εχει υπαρξει στον αθλητισμο, απο οσο προχειρα μπορω να θυμηθω. Δεν εχει ξαναυπαρξει τοοοοοσο αντιπαθητικη ομαδα ,που ειναι παραλληλα και μακραν η καλυτερη κατα τη διαρκεια της χρονιας, και να τον τρωει στο τελος απο εναν φαινομενικα πολυ κατωτερο αντιπαλο.

Μπαρσελόνα 1994 στο ποδόσφαιρο. :wink: