30 χρόνια The Last Drive + VERY special guests - 20-21/12/2013 - Gagarin 205

ευχαριστω!! με τα εισητηρια που ηταν σαν κωλοσφουγγια απο το Viva υπηρχε καμια καθυστερηση στις πορτες? το ολο πανηγυρι κατα τη μια τελειωσε δηλαδη? (εχω να παω καπου μετα και θελω να ξερω τι να περιμενω)

εγώ μπήκα πολύ νωρίς, αλλά δε νομίζω να υπήρχε πρόβλημα. είχανε μηχανημα scanner και περνούσαν τα barcodes. τελείωσε λίγο μετά τις 1:30. προλάβαμε και το μετρό

ευχαριστω παρα πολυ!!

Καθόλου ό,τι νά 'ναι ρε. Ο κόσμος διψάει για Τρύπες. Και, επι τέλους, ο Αγγελάκας έπαιξε Τρύπες ηλεκτρικά :).

κατανοητό το ότι διψάει, αλλά δε γίνεται να πας να δεις τους Drive και όταν παίζουν Τρύπες να φωνάζεις “κι άλλο! κι άλλο!”

Ψάχνω 3 εισιτήρια για σήμερα. Όποιος μπορεί να κάνει την καλή θα το εκτιμούσα δεόντως. Ευχαριστώ.

Και σημερα sold out?

και σήμερα. από χθες το απόγευμα τελειώσανε

θεσσαλονικη σε τι κατασταση ειναι τα εισιτηρια? θα βρω?

λογικο να ξεσηκωνεται ο κοσμος με αγγελακα να τραγουδαει οριτζιναλ τρυπες…

Μεγάλο λαιβ ισως απο τα καλύτερα που έχω δει φέτος
ενέργεια κοσμος που γούσταρε, χτύπημα ο ήχος εξαιρετικος μόνη παραφωνια λιγο το ακουστικο σετ των dead moon που λιγο μας ξενέρωσε!!!
Το its all over now baby blue στο τέλος της πρώτης μέρας για μένα μας έστειλε κατευθείαν στο γηροκομείο τρομερό παίξιμο!!!
Μπράβο στα παιδια ειλικρινά το έχουν και εύχομαι σύντομα να τους ξαναδούμε
ΥΓ
Ο Αγγελάκας ευτυχώς θυμήθηκε λίγο τα παλια γιατί ο ηλεκτρικος ροκ ήχος του ταιριάζει και οχι τα μπαγλαμαδάκια του Σαδίκη

Τη στιγμη που απο την Παρασκευη μενουν κυριως το μαγικο κλεισιμο με το “It’s All Over Now (Baby Blue)”, η πρωτη φορα του να βλεπεις το ζευγος Cole να τζαμμαρει με τους Drive τα “It’s OK” και “54/40 Οr Fight”, το “Hell To Pay” σε μια βραδια χωρις τρελη ροη που πηρε μπρος μονο οταν μπηκαν τα κλασικα των Last Drive προς το τελος (εξαιρεση τα 2 κομματια απο Τρυπες, που ειναι αλλη κουβεντα),

χτες απο την αρχη ως το τελος αυτο που ειδαμε ηταν κατι το ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ.

Οι guests ταιριαξαν σιγουρα καλυτερα, η μπαντα με καλυτερη αποδοση (περαν του οικογενειακου πνευματος που υπηρχε και τις 2 μερες), οι Cole, το τρελο τζαμαρισμα στο τελος (ο Πουλικακος ειναι μορφαρα) …βασικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Ο καλυτερος εορτασμος και “στα αλλα 30” που ειπε στο κλεισιμο ο Χρηστος. :slight_smile:

αυτό που ζήσαμε αυτές τις 2 μέρες δεν περιγράφεται. είπα τι μου άρεσε την Παρασκευή, αλλά τα συναισθήματα για το Σάββατο δεν περιγράφονται!

μπήκανε με τέρμα τα γκάζια από τα πρώτα κομμάτια. τρελό κέφι. ο Καρανικόλας ήταν μέσα στη γκάβλα και γενικά χαμός!

respect στον Πουλικάκο. πολύ ανώτερες οι εκτελέσεις των Knockin On Heaven’s Door και Gimme Shelter σε σχέση με την πρώτη μέρα. μαγική στιγμή το Sweet Nothing.

πουτάνα όλα με Deus Ex Machina.

τρελό πάρτυ στο τέλος με την τριπλέτα Baby It’s Real/Bad Roads/Gone Gone Gone και παρτάρα στο τέλος τέλος με το τζαμάρισμα των Σπυριδούλα με Πουλικάκο στο drumkit του Χρηστάρα.

ο καλύτερος τρόπος για να γιορτάσει μια μπάντα τα 30 της χρόνια. και ευτυχώς το απολαύσαμε και εμείς

καλυτερα περασατε Σαββατο ε?γμτ

δεν ξέρω τι λέτε αλλα την παρασκευή πέρασα πολύ όμορφα


Και η εμφάνιση του Αγγελάκα ηταν όλα τα λεφτα (και των dead moon)


δείτε το βιντεο απο το λαιβ της Θεσσαλονικης μάγκες δεν ξέρω αλλά απο ότι φαινεται τα σπάσατε εκει πάνω!!!
respect στους Σαλονικιους
:bow2::bow2::bow2:

α ναι καλα που το θυμηθηκα.

ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΗΧΟ ΕΙΧΕ ΤΟ ΦΙΞ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 10?