A Place To Bury Strangers 19/20/21 Οκτώβρη

Περίεργο πάντως που ένα σωρό μπάντες του μεγέθους των APTBS παίζουν με 13-15 ευρώ στην Αθήνα. kalouas, τίποτα να μην κάνεις, πήγαινε ν’απολαύσεις το live σου (μετά έλα να γκρινιάξεις οτι ήταν σκατά, γιατί σκατά θα είναι) και κράτα το τηλέφωνο του νταβατζή για μελλοντικά shows.

βασικά ειρωνικά το λες; στην θέση μου δεν θα πήγαινες; δεν σε έπιασα… :stuck_out_tongue:

δε μου απαντάς ε;; καλά τότε, θα πάω…:stuck_out_tongue:

ειναι πολλα 20 κ 23 ευρω, γιατι πολυ απλα κανονικα θα ηταν φτηνοτερα, αν δεν επαιζε αυτη η φαση με τον αλλο τον διοργανωτη που σταξε παραπανω κ ανεβηκε κ το εισιτηριο.
δεν γινεται στη Λαρισα να ειναι 5ευρω κατω το εισιτηριο…
μαλακας ειναι ο αλλος της Λαρισας κ το χει φτηνο? οχι φυσικα

κανείς δεν πήγε αποδω πέρα ?

πήγαμε πήγαμε…

και ?

όχι πολύς κόσμος, ο ήχος χωρίς να είμαι ειδικός μου φάνηκε αρκετά καλός, η μπάντα ορεξάτη, τα’σπασε κυριολεκτικά πάνω στη σκηνή… διάρκεια συνολικά 1 ώρα και 7 λεπτά…

zebra tracks αξιοπρεπέστατοι…

γενικά πέρασα αρκετά καλά…

setlist
Ego Death
Why I Can’t Cry Anymore
Deadbeat
So Far Away
Onwards to the Wall
Keep Slipping Away
To Fix the Gash in Your Head
Drill It Up
Mind Control
Dissolved
I Lived My Life to Stand in the Shadow of Your Heart
Ocean

Encore:
You Are the One

Τους είδα για πρώτη φορά χτες, στο live της Λάρισας… Η μπάντα απίστευτα δυναμική κ πραγματικά βγάζουν πολύ ενέργεια στην σκηνή…Φυσικά τους περίμενα πως κ πως, αλλά τελικά δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου!! Ούτε η ένταση με ενόχλησε ,ούτε ο ‘θόρυβος’ ,ούτε το μικρό σχετικά setlist…
Θα ήθελα να ξέρω κ την γνώμη άλλων, αλλά πιστεύω οτι ο ήχος ήταν τραγικός!! Καταρχήν φωνητικά δεν υπήρχαν, μια λέξη στις 20 κ άν…Κιθάρα αλλού χανόταν όταν έπρεπε να ακούγεται κ αλλού απλά ακουγόταν μόνη της…Εκτός φυσικά απο τον Robi που απλά τα έδωσε όλα ,κ χωρίς ηχολήπτη πιστεύω θα κάλυπτε τα πάντα :stuck_out_tongue:
Απογοητεύτηκα αρκετά με το συγκεκριμένο μαγαζί γιατί δεν έχω δει πολλά live εκεί κ τώρα που είμαι μόνιμα Λάρισα θα ήθελα να το τιμάω συχνά! Έπεσα στην περίπτωση ?!?:(:frowning: