AC/DC -- Black Ice

οσους μπορουν γιατι το χουν.

Η μουσική που παίζουν δεν χωράει και πολλές αλλαγές, νομίζω. Αυτό αγαπούν οι fans της μπάντας. Αλλιώς μετά από τόσα χρόνια δεν θα υπήρχε κανένας…

Περιμένω με ανυπομονησία τον δίσκο!!

Γραφικός mode on:

Ποιος είναι πρώτος στη λίστα με τους φίλους των ΑC/DC στο myspace τους; :stuck_out_tongue:
(Παντού υπάρχει αυτός ο μύθος;)

:Γραφικός mode off

Οσο θα βγαζουν τετοιους ιδους γαματους δισκους θα εχουν εμενα να τους προσκυνω…Γι’αυτο τους γουσταρα και γι’αυτο θα τους γουσταρω…3 ακορντα θα μου πεις…Ναι 3 ακορντα…Αφου τα συνδυαζουν τοσο γαματα ναι…ΑΥΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ AC DC…

Και να σου πω και μια δηλωση του Angus πριν αρκετα χρονια…Τον ρωτησαν…’‘Καλα ποσους ιδιους δισκους θα βγαλετε…??..Εχετε βγαλει 11 ιδιους δισκους…’’

Και απανταει ο παντελονακιας…’‘Κανετε λαθος φιλε μου…Δεν εχουμε βγαλει 11 ιδους δισκους…Εχουμε βγαλει 12 ιδιους δισκους…!!’'8)

Νομιζω πριν καιρο ο crabsody το ειχε αναφερει με τις παραπανω διορθωσεις

το κοματι που ακουσα ειναι παρα πολυ καλο!
κλασσικο ACDC κατευθιαν κουνηθηκε ο αυχενας!
αντε κ Live soon!

Kαλά δεν θα τα χαλάσουμε στους αριθμούς :slight_smile:

Και ναι οι AC/DC παίζουν τα ίδια και τα ίδια. Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι γαμάνε σε αυτό που κάνουνε. Και μένα δεν θα με πείραζε αν οι Μetallica κάναν 10 φορές το Kill em all αν κατάφερναν να κρατούσαν το επίπεδο ψηλά. Το να πειραματιστούν και να κάνουν το St. Anger τί να το κάνω; Επίσης είμαι οπαδός των AC/DC επειδή γουστάρω το στυλ που παίζουν τον ήχο τους κτλ κτλ. Αν άλλαζαν τώρα και βάζαν τσέλο στη μουσική τους μπορεί και να μου άρεζε αλλά σίγουρα όχι τόσο όσο τα κομμάτια που με κάνανε να τους αγαπήσω. Ο Angus εκτός από αυτά που ανέφερε ο rasputin και ο iron_aris είπε και το εξής: “Αν κάποιος θέλει να πάει να προβληματιστεί θα ακούσει REM. Αν θέλει όμως να πάει να γαμήσει θα ακούσει AC/DC.” Δεν αλλάζουν φίλε The-Eye οι ΑC/DC γιατί περισσότερο οι ίδιοι γουστάρουν αυτή τη μουσική που παίζουν. Δεν το παίζουν κάτι που δεν είναι, είναι γεννημένοι για να παίζουν απλό in your face rock n roll και να μιλάνε για πάρτυ αλκοόλ και γκόμενες. Σε όποιους αρέσουνε. Πολλοί προσπάθησαν να αντιγράψουν την απλούστατη μουσική που παίζουν αλλά κανείς δεν το κατάφερε

Καθε φορα που διαβαζω μια τετοια προσεγγιση στην μπαντα οπως η απο πανω πορωνομαι ολο και περισσοτερο…Συνεχεια λεω μεχρι που μπορει να φτασει η πορωση και παντα κανω λαθος…Παντα μεγαλωνει…

Οπως και εγω μεγαλωσα με τους AC DC…Απο το 2000…14 χρονων παιδι και τωρα 8 χρονια μετα φτανει η στιγμη να πραγματοποιηθει το ονειρο…Καλοκαιρια και καλοκαιρια με την ιδια ελπιδα και παντα την ψευδη φημη…

Και τωρα σκανε τα νεα το ενα μετα το αλλο ενω καποτε τα κυνηγουσες με την αποχη…Μεγαλες στιγμες και αποκορυφωμα αυτων θα ειναι οταν τους δω μπροστα μου…Η απολυτη εκσπερματωση…

Δυστυχως μετα ακομα και η τοσο πλουσια Ελληνικη γλωσσα θα φαινεται λιγη για να περιγραψω αυτο που θα νιωθω…Ανυπομονω ομως γι’αυτο…

Για να μην παρεξηγηθώ δεν διαφωνώ καθόλου γι αυτά που γράφτηκαν. Αντιθέτως και γω τους γουστάρω τρελά και για ακόμα ένα λόγο, που εμένα σαν φαν των Τάλικα με “πόνεσε”. Χάθηκε ένα μέλος του γκρουπ σημαντικό αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Ακόμα σκίζουν. Όσο για τα τρία ακόρντα, εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Χαίρουν μεγάλης εκτίμησης από όλα τον ροκ/μέταλ κόσμο και αυτό λέει πολλά.

Χαίρομαι που η ερώτησή μου άνοιξε καλή κουβέντα.

Αυτή η φράση με τα " τρία ακόρντα" είναι για μένα μια κάπως απλοική προσέγγιση στους τρισμέγιστους AcDc. Οι τύποι είναι μάστορες στην ενορχήστρωση των κομματιών. Στακάτοι ρυθμοί, ρεφρέν που σου μένουν στο κεφάλι και τρομερή δουλειά από τα αδέρφια Young. Από τα σημαντικότερα κιθαριστικά δίδυμα στο ροκ. Οκ φέρτε μας τον νέο δίσκο τώρα :smiley:

Καλύτερα ίδιοι δίσκοι και καλοί, παρά διαφορετικοί που δεν ακούγονται.

Τερααααααααάστιο καρφί για κάποιους:roll:

To τρενάκι πάντως τα έσπασε! Φυσικά και δεν περίμενα ένα καινούριο LTBR αλλά, σε ρεαλιστικά πλαίσια, με αφήνει ευχαριστημένο.:smiley:

leris…μπορεί και οι AC/DC αν 'επαιζαν "κάτι διαφορετικό| να μην σου άρεσαν…Αυτό ειναι το κακό με τις “στροφές” των γκρουπ. Σπανίως αρέσουν στους φανς…

Εννοείται ότι δεν θα μου άρεσαν… Οι ΑΚ/ΔΚ να παίζουν progressive…:lol: Γιαυτό και τους αγαπώ όπως είναι…

O μηχανικός ήχου τα τελευταία 18 χρόνια για τους AC/DC έδωσε συνέντευξη. Βασικά θεωρεί το Black Ice πιο κοντά στο The Razors Edge αν και εμένα το Rock N Roll Train δεν μου δίνει αυτήν την εντύπωση

Ειχα πολυ προσφατα μια κουβεντα με καποιον που ακουσε ολο το cd…Κολπα των δισκογραφικων για promotion…Μην το ψαχνετε…

Η κουβεντα του ηταν η εξης κατα λεξη…’‘Το Rock N’ Roll Train ειναι το χειροτερο κομματι του δισκου’’…

Φαντασου…

Αφού όλα ίδια θα ειναι ρε:lol:

Καλά τι βύσμα είναι ο φίλος σου ρε; Δουλεύει στη Sony BMG? Βασικά δεν αμφιβάλλω ότι θα υπάρχουν πολύ καλύτερα κομμάτια από το τρένο στο δίσκο. Αυτό φαντάζομαι θα είναι από τα πιο εμπορικά ίσως. Πάντως ο τυπάς στη φωτογραφία από κάτω είναι υπάλληλος της Columbia που γυρνάει τον κόσμο με ένα laptop και προσδίδει τη χαρά σε δημοσιογράφους περιοδικών, ραδιοφωνικούς παραγωγούς κτλ κτλ της ακρόασης του Black Ice. Είναι υπεύθηνος για να μην διαρεύσει ο δίσκος!!! Αν ήμουν ο Παλαιοκώστας αυτόν θα απήγαγα!!

Χαχα!!! Γαμάτο ποστ! Ο δίσκος θα είναοι μια από τα ίδια και όλοι θα είμαστε χαρούμενοι, απλά τα πράγματα!
Άντε γιατί μας λείψανε αν και οι Airbourne μια χαρά τα καταφέρανε!

@freedom: Βεβαια και θελω να ειναι ιδια απλα για να γαμανε…

Βασικα αυτος που αναφερω απλα ετυχε να κουβεντιασουμε και μου το ειπε…Κατι με το promotion στις δισκογραφικες ανεφερε αλλα δεν καταλαβα καλα…Αυτο που με ενοιαζε ηταν να μαθω για το δισκο…

Crab ελα να οργανωσουμε μια καλη απαγωγη για τον τυπα επανω…Δεν θελουμε λυτρα μονο το cd…Α και ενα backstage pass…