AC/DC News and Rumors

Για να είμαστε και on topic, προσωπικά δεν εγκρίνω το να συνεχίσουν με Axl, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αν ερχόντουσαν Ελλάδα δεν θα πήγαινα να τους δω, έχω διαβάσει και εδώ αλλά και γενικά στο διαδίκτυο ότι οι εμφανίσεις τους είναι εξαιρετικές ακόμα κι έτσι.
Αν με ρώταγαν θα τους πρότεινα να συνεχίσουν ως Angus Young’s AC/DC και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Είσαι μεγάλο εξυπνοπούλι, ε :joy:;

1 Like

Angus και Σ.Ι.Α καλυτερα

φυσικα ξερω μαλλον αρκετα καλα την ιστορια των Maiden. αντιλαβού?
καλυτερα θα ηταν να απανταγε ο Παντελος και οχι εσυ. Αντιλαβου?
Τωρα κανει και τον εξυπνο. μου το χαλασες.

Έλα ρε Φώτη, του το χάλασες :expressionless:

1 Like

Αντιλαβού - καταλαβού, πίνουμε νταφού και παίζουμε κουνγκ φου.

Μου ζήταγες ακόμα να σου δώσω μια ψιλή, στην τσέπη μου η κάνναβη δεν είναι αρκετή και δεν σου δίνω προσοχή όταν μου μιλάς…

1 Like

Ναι ρε φιλε!!

1 Like

Εγω παντως εβαλα καρδουλα για να κανω trigger τον Clairvoyant.

1 Like

sorry ρε συ @Clairvoyant δεν ήθελα να στο χαλάσω, αλλά το Metallica family αλληλοϋποστηρίζεται… όλοι για έναν και ένας για όλους!!

3 Likes

Να μετονομαστουν σε Steve Harris’ Iron Maiden ή και σκέτο Harris . Ο Bon Jovi & EVH ήταν πιο μάγκες δλδ ;;

1 Like

Ενταξει δεν πειραζει. περασμενα ξεχασμενα.

Angus Young’s AC/DC αν θελει να συνεχισει η καποιο παραμοιο ονομα, ολα τα αλλα θα ειναι απλα λαθος.

2 Likes

Ψήνεται νέος δίσκος από τους AC/DC

Μακάρι αλλά δεν είναι αξιόπιστη πηγή ο Anderson. Συνήθως τα μαθαίνουμε αυτά τα νέα όταν οι AC/DC μπουν ήδη στο studio

1 Like

Πραγματικά μακάρι.

kalutera 8a tan na to kleisoun to magazi. an o angus 8elei na sunexisei na vgazeis mousiki kalutera na to kanei under a different name, kai oute kan os angus’s AC/DC exoume arketa gelia paradigmata tetoiou tupou ta teleutaia xronia(vlepe queensryche, ratt, la guns, great white ktl) oxi alla karagiozilikia please. oso gia tous Maiden pou sfazeste it was a joke re man. oloi 3eroun pos o Steve exei ftia3ei tin band. den yparxeii logos na tsakoneste.

3 Likes

Σαφώς διαφωνώ με μια τέτοια κίνηση, αλλά αν βγει ένας καλός δίσκος ας είναι

sorry re man se xasa. me ti diafoneis? na to onomasei angus’s AC/DC? if yes enoeite gia kanenan logo. if the music is good 8a poulisei kai os kapoio allo onoma(an kai min 3exname pos ta songs os epi to pliston ta grafe o Malcolm giafto kai to teleutaio itan patata).

O shadowking διαφωνεί να συνεχίσει ο Αngus με αυτό το όνομα.
Εγώ όμως διαφωνώ με τη διαφωνία του :slight_smile:
Τα κομμάτια τα γράφανε μαζί. Πάντα. Φυσικά κάποιος είχε πάντα το αρχικό ριφ αλλα το αλλάζανε και αυτό στην πορεία μαζί. Ελάχιστα είναι γνωστά για το σε ποια κομμάτια έγραψε το αρχικό ριφ ο ένας ή ο άλλος. Πχ το highway to hell και το thunderstruck το έγραψε ο Angus και το Back in black και You shook Me ο Μalcolm. Kαι αυτά τα λεω από κάποιες από τις εκατοντάδες συνεντεύξεις που έχω διαβάσει. Στο δια ταύτα. Στα @@ του του Αngus τι πιστεύουμε. Eίναι επίσης σίγουρο ότι και ο Μalcolm θα του έδινε την ευχή του αν ήθελε να συνεχίσει. Και σίγουρα ένας κόσμος με AC/DC έστω και σε αυτή την μορφή είναι καλύτερος από έναν κόσμο χωρίς. Και ξαναλέω ότι η καλυτερη συναυλία τους που είδα ποτέ ήταν με τον Axl και χωρίς Μalcolm και Phil. Συμφωνώ και εγώ λοιπό με τον Scott Ian που έχει την ίδια άποψη.

Και όχι το Rock or bust με την καμμία δεν είναι πατάτα. Για μένα μάλιστα είναι πολύ καλύτερο από το Black Ice στο οποίο συμμετείχε ο Malcolm.

2 Likes

Παρόλο που διαφωνούμε σέβομαι την άποψη σου γιατί είσαι από τους παλιούς fans στο forum και καταλαβαίνω πως κι εγώ δεν θα ήθελα να μην υπάρχει η χ αγαπημένη μου μπάντα καθόλου

1 Like