AC Milan

Πλάκα-πλάκα, η μόνη ποδοσφαιρική εμφάνιση που έχω πάρει ποτέ ήταν της Γιουβέντους πριν πολλά χρόνια, αυθεντική με σορτσάκι και κάλτσες κτλ. Αλλά όχι τη μαύρη, αλλά τη μπλε με τα κίτρινα αστέρια (που είχε παίξει και στον τελικό του champions leage με τον άγιαξ)

Και το αστείο είναι ότι δε μου αρέσει καθόλου η Γιούβε :roll:

Παιδια ξεφευγουμε απο το θεμα…το thread ασχολειται με τη MILAN…

Όχι. Δεν συγχέω κάθε ομάδα με πολιτική. Απλά δυστυχώς, όπως είπε και ο Therion η συντριπτική πλειοψηφία των οπαδώ της Λάτσιο είναι φασίστες. Είχα πάει Ρώμη και σε όποιον τοίχο έβλεπα να γράφει Lazio είχε από δίπλα και μια σβάστικα…
Και πάλι δεν είπα ότι είναι ΟΛΟΙ φασίστες. Δες το κι`αλλιώς. Οι περισσότεροι οπαδοί της Ξάνθης, που υποστηρίζω είναι δεξιοί. Από τα γραφόμενα μου φαντάζομαι φαίνεται πως εγώ δεν είμαι.:wink:

Τότε θα`σαι εντάξει άτομο.:stuck_out_tongue:

Δεν νομιζω να ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια, γιατι η Λατσιο εχει εκατομμυρια οποαδους στην Ιταλια οποτε εκατομμυρια Ιταλοι θα ηταν φασιστες. Απλα εχει εναν αρκετα ισχυρο πυρηνα οπαδων με τετοιες ιδεολογιες. Μην ξεχνας οτι στην ομαδα αγωνιζονται αρκετοι ξενοι ποδοσφαιριστες, μεταξυ των οποιων και εγχρωμοι και λατινοαμερικανοι…

Aπλά ήθελα να τονίσω το λάθος που κάνετε πολλοί και γράφετε "έγχρωμοι"αντί για “μαύροι”.
Δεν είναι ρατσιστικό να πει κανείς τη λέξη “μαύρος” γτ με την ίδια λογική λες “άσπρος”.

Δυστυχως εχω παρατηρησει οτι οι οπαδοι της Lazio ειναι ρατσιστες μονο με τους ‘‘μαυρους’’ παιχτες των αλλων ομαδων…επισης πολυ παιχτες που περασαν απο αυτη ενισχυουν το φασιστικο κλιμα (βλεπε Di Canio)…και ετσι εχουμε αποτελεσματα τυπου Εν’ντογιε και αλλα…υπενθυμιζω ομως σε φιλικο κλιμα παντα οτι το thread μιλαει για τη MILAN…καλο θα ηταν να μεινουμε εκει και να μιλαμε για τη Lazio σε αντιστοιχο thread…

Πολυ καλη η κληρωση του Champions League για τη MILAN πιστευω…βατοι αντιπαλοι και η προκριση και η πρωτη θεση μαλλον θα ερθουν ανετα…VIVA ROSSONERI…!!

ενα ακομα τροπαιο για την milanara αν και με ευκολο αντιπαλο για τα μετρα της…:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Μια ακομη κουπα στη συλλογη…Ετσι απλα και παιζοντας για ενα μονο ημιχρονο 3-1 τη Σεβιλλη…Τι να λεμε τωρα…Οταν αυτη η ομαδα θα σταματησει να παιρνει τιτλους θα παρει πρωταθλημα και ο Χαραυγιακος…FORZA ROSSONERI…!!!

BENVENUTO SOKRATIS! :thumbup:

Αντε ρε ομαδα!!! πηραμε zlatan και τελευταια στιγμη ανακοινωθηκε και ρομπινιο!
Φετος η ομαδα εχει ενισχυθει σε μεγαλο βαθμο και σε πολλες θεσεις ελπιζουμε σε νικες εναντιων Μισητης-Ρεαλ(πελατες) ξανα και καλη πορεια στο CL:D:p

Υ.Γ Ξεκινημα με νικη 4-0 επι της λετσε (Γκελα Ιντερ-Γιουβε)
Υ.Γ το ματς το ειδα και ο ΡΟΝΙ πεταγε φωτιες μεχρι και πισω να μαρκαρει πηγε !!!8O

Οχι Ρομπινιο ρε καραφλα ! Οχι το σιχαμα ρε !
Ο καραφλας κανεις τις μεταγραφες στην Μιλαν. :stuck_out_tongue:

Ζλαταν εννοειται οτι γουσταρουμε με τα χιλια.

Ο 12χρονος Ζλάταν σε επεισόδιο από την προπόνηση.

οσο και να μου αρέσει ο Ζλάταν αυτο που έκανε μου την έδωσε…
ο κλασικός σταρ που γαμά τους πάντες…!!
ουστ ρε μαλάκα.

Αστον να βαζει τα γκολακια του και μετα ας κανει οτι θελει (του γυαλισε μαλλον ο αραπακος…the new pique):stuck_out_tongue:

Νέα άθλια εμφάνιση του Σωκράτη…:-k

Ναι ρε MILAN!!! ετσι να μαθουν ποιος ειναι το αφεντικο στην πολη και απο παλιο γνωριμο τους ΖΛΑΤΑΝ!!! Με κοκκινη απο το 60+ επαιζε η μιλαν αλλα και παλι τιποτα η ιντερ Tιαγκο Σιλβα και ΝΕΣΤΑ γρανιτης! FORZA MILANARAAAAAA:lol:

:metal::metal::metal::metal::metal:

Ούτε μισή ευκαιρία δεν έκανε η ντροπή της πόλης!
Τιάγκο Σίλβα τρομερή εξέλιξη…είναι ολοφάνερη η απουσία του όποτε λείπει!
Καλά πάμε…μόνο τους τραυματισμούς φοβάμαι…

:thumbup::thumbup::thumbup:

[B]1. ΜΙΛΑΝ 26[/B]

  1. Λάτσιο 25

  2. Νάπολι 21

  3. Γιουβέντους 20

  4. Ίντερ 20

  5. Ρόμα 19

  6. Παλέρμο 17

  7. Τζένοα 17

  8. Ουντινέζε 17

  9. Σαμπντόρια 16

  10. Κιέβο 16

  11. Φιορεντίνα 15

  12. Κατάνια 14

  13. Μπολόνια 14

  14. Πάρμα 14

  15. Λέτσε 12

  16. Κάλιαρι 11

  17. Μπρέσια 11

  18. Τσεζένα 11

  19. Μπάρι 9

Ε, ντάξει. Οι μεγάλες ομάδες κάνουν ένα διάλειμμα και επιστρέφουν.
Κατα τ’άλλα το ματς μέτριο, ο μπενίτεθ έχει μετατρέψει έτοιμη ομάδα και στημένη με τα πρότυπα του μουρίνιο, σε κομπάρσους. Κάτι δλδ σαν την Ιντερ προ 5ετίας περίπου!

Βέβαια η Μιλανάρα θέλει καιρό ακόμα να παίξει και μπαλάρα, αν και ο προσανατολισμός (τουλάχιστον για τα ματς της serie) φαίνεται καθαρά…ιταλικός.