Accept - Stalingrad

εμ Accept είναι αυτοί…

Μετά από αρκετές ακροάσεις έχω αγαπήσει το ομότιτλο, twist of fate, shadow soldiers, revolution και us against the world!!!
γενικά παρά πολύ ωραίος δίσκος στο γνωστό ύφος των accept με τα χαρακτηριστικά ριφς και σόλα του wolf…
η γνώμη μου είναι ότι ειναι πολύ ανώτερος από τον προκάτοχό του!!!
άντε… Περιμένουμε την επίσκεψη τους τώρα!! :slight_smile:

Δεν θα πω πως είναι καλύτερο.Αλλά έχει ένα θετικό σε σχέση με το Blood.Πιο λίγα τραγούδια.Αν και δεν είμαι από αυτούς που παραπονιόντουσαν για fillers στο Blood,είμαι υπέρ πιο “μικρών” δίσκων.

Ναι… Παίζει κ αυτό το ρόλο του!!!

Και πιο μικρά τραγούδια έχει, πολύ βασικό για έναν καθαρό heavy metal δίσκο! Δισκάρα είναι!

ακομα περιμενω συνεντευξη Hoffman…

Μετα από αρκετές ακροάσεις θεωρώ το Stalingrad πολύ καλό άλμπουμ, λίγο κατώτερο του Bloon nations, αλλά ως συνήθως ενα πολύ καλό Accept αλμπουμ

ανυπομονουμε να τους δουμε απο κοντα το Φθινόπωρο…

έχεις μερικές ώρες υπομονή ακόμα;

θα προσπαθησω… :slight_smile:

δε χρειάζεται περισσότερο.

πατάς [U]εδώ[/U].

:smiley:


Οκ. Ας κλείσουμε κλασικά με το αν θες να πεις κάτι στους Έλληνες οπαδούς σας…
Μείνετε όσο τρελοί είσαστε, γιατί σας θυμάμαι και είστε ίσως το καλύτερο κοινό στην Ευρώπη.

το έχουμε ακούσει αρκετες φορές και σε κάποιες περιπτώσεις απλά το λενε για να το λένε, αλλά στο προηγούμενο live είχε γίνει πραγματικά κόλαση…
…τον Οκτώβριο τα καλύτερα λοιπόν :!:

δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι, αλλά επειδή ήμουν στις 2 πρώτες συναυλίες τους στο Ροδον (νομίζω το 1993) εκεί είχε γίνει της κολάσεως…

σε κάθε περίπτωση με το καλό να ορίσουν…

32 αλλά λόγω επαρχίας δύσκολα βλέπαμε live…πάντως συμπτωματικά το πρώτο live από ξένο όνομα ήταν οι U.D.O. το 1996 στο Ρόδον με επική εκδρομή με λεωφορείο από Αγρίνιο!
Αν και άσχετο με το topic…έχω δει πολλές συναυλίες και πιστεύω πως σαν κοινό (θα βάλω και τον εαυτό μου μέσα) έχουμε χαλάσει πάρα πολύ από τα 90s όταν και μπήκαμε για τα καλά στον συναυλιακό χάρτη…τι να πρωτοθυμηθώ, Iced Earth, Guardian, Annihilator…live που είμασταν έτοιμοι να γκρεμίσουμε το Ρόδον.
Ήταν εποχές που ο κόσμος διψούσε για συναυλίες και το έδειχνε…

edit:μπορεί να ήταν και το 1997 οι U.D.O.δεν θυμάμαι,αλλά αυτό που σίγουρα θυμάμαι είναι πως το εισιτήριο είχε 3.500 δραχμες

E και σκεψου οτι αυτα τα συγκροτηματα που αναφερεςι (επι παραδειγματι) εγω που ειμαι 21-22 τα χω δει η θα μπορουσα να τα χω δει πανω απο 2-3 φορες. Ποσω μαλλον ενας 25-30αρης και βαλε…
Και απο την αλλη ποσες καινουριες μπαντες υπαρχουν που να σε κανουν να σπασεις το Gagarin και το καθε gagarin…

Οφφ-τοπικ, συνεχιζουμε για το αλμπουμ 8)

οφ τοπικ:αυτό που περιγράφεις πιστεύω πως είναι και ο βασικός λόγος. Πάντως υπάρχουν καινούρια (με 2-3 δίσκους) συγκροτήματα τα οποία είτε φέρνουν και πάνε άκλαφτα είτε δεν τα φέρνουν για να μην πάνε άκλαφτα. Είναι περίεργος οπαδός ο Έλληνας…

ον τόπικ: Πιστεύω πως μάλλον το Stalingrad είναι καλυτερο απο το Blood…όχι τρομακτικά καλύτερο αλλά το κερδίζει στα σημεία…εξακολουθω να το ακούω σχεδόν σε καθημερινή βάση:metal:

Οφφ-τοπικ: Προφανως και υπαρχουν αξιολογες νεες μπαντες στο metal. Απλα δεν υπαρχει ο τεραστιος ενθουσιασμος που υπηρχε για τις αντιστοιχες των 90’s η των late 80’s (μιας και τοτε αρχισαν να γινονται οι πρωτες μεταλ συναυλιες στην ελλαδα).

Ον τοπικ: Συμφωνω μαζι σου. Δε ξερω αν ειναι “καλυτερο”, ουτε οριζεται καπως αντικειμενικα, σιγουρα ομως το ακουω και θα το ακουω περισσοτερο απο το blood of the nations.

To bonus track το άκουσε κανείς?Αγνοούσα την ύπαρξή του.Απλά η επιβεβαίωση πως “μπορούμε να γράψουμε όσες κομματάρες θέλουμε και δεν τα βάζουμε και στο δίσκο άμα λάχει”.

Bonus track είναι αυτό?
πραγματικά πολύ ωραίο κομμάτι!!!

τα σπάει!!!

επειδή γκρινιάζατε ότι ειχε πολλά τραγούδια το blood of the nations, το αφήσανε εκτός. ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ!!! :stuck_out_tongue:

Το αποτέλεσμα πάντως είναι το σιντί δε χορταίνεται εύκολα και παίζει χαλαρά στο ριπίτ, ενώ το BOTN έπρεπε να περάσει κανα μισάωρο πριν το ξαναβάλεις, για να πάρεις καμιά ανάσα. Πραγματικά δεν ξέρω τι προτιμάω :?