Φλερτάρετε ΕΔΩ (aka Οι κονταρομαχίες των τιτάνων)

Ναιτγουινγκ με λενε ρε.

Τα παιδια πρεπει να ενημερωνονται για τα παντα λενε οι ψυχολογοι! Godsmack για εσενα:

* Μονοφασική παροχή:Στον καταναλωτή παρέχεται μία φάση (R). Αν συνδεθεί μέσω ενός κυκλώματος η φάση με τον ουδέτερο τότε δημιουργείται κύκλωμα εναλλασσόμενου ρεύματος.
* Τριφασική παροχή:Στον καταναλωτή παρέχοντια τρεις φάσεις (R,S,T). Η κάθε φάση διαφέρει από τις άλλες δύο κατά 120 μοίρες. Έτσι, αν συνδεθούν δύο φάσεις θα προκύψει ρεύμα παρόμοιο με της κάθε φάσης με μόνες διαφορές τις διπλές ισχύ και τάση. Αν συνδεθούν και οι τρεις φάσεις θα δημιουργηθεί βραχυκύκλωμα και το τελικό καλώδιο δε θα έχει καθόλου ρεύμα. Συνήθως η ηλεκτρολογική εγκατάσταση χωρίζεται σε τρία μέρη, όπου κάθε μέρος ηλεκτροδοτείται από μία φάση, όπως και στη μονοφασική παροχή.
* Εξαφασική παροχή:Μοιάζει με την τριφασική, αλλά η διαφορά φάσης είναι αυτή τη φορά 60 μοίρες. Οι δυνατοί συνδυασμοί είναι πολύ περισσότεροι.

Η διαφορά φάσης μεταξύ δύο διαδοχικών φάσεων είναι συφκεκριμένη και χαρακτηριστική της συγκεκριμένης παροχής. Γενικά, η διαφορά φάσης δύο διαδοχικών φάσων σε μια παροχή ν φάσεων δίνεται από τον τύτπο: Δφ= 360/ν !

Κ σε εικονογραφημενο:

[SIZE=“5”]Τουλαχιστον να παιρνεις προφυλαξεις![/SIZE]

το τελευταιο τοπικ που περιμενα να δω…απιστευτο γελιο!!:lol::lol:εχω πεθανει και κυριως για το πληθος αγοριων εναντι στο πληθος γυναικων…

Όσοι είστε ερωτύλοι, φλερτάρετε εδώ με τις κοπελιές του φόρουμ

πρεπει να ειναι καποιος ερωτυλος για να φλερταρει???:p:p:roll:

οχι απλα πρεπει να ξερεις πως να το κανεις σωστα

οχι απλα πρεπει να ξερεις πως να το κανεις σωστα

θελει τεχνη δλδ?

Εξαρτάται απ’ το πόσο εύκολη είσαι.

:thumbup: Σοφα λογια!!

στην πιο δυσκολη τι κανεις δλδ?

επιστρατευει ολη την τεχνη του:lol:

axaxaxa κατι το θρεντ με τις φοτο κατι τουτο δω γελαω ολη μερα σημερα:p

κρητικε μου που εισαι?8)

lupin κάποια σε φωνάζει. γράκχε υπάρχουν κι άλλοι απο το νησί εδώ.

Ηρθε η τουλιπ κ επεσε ανοιξη στο φορουμ…

8O ποσοι κρητικοι ειναι?

@Φρίντομ

Νομίζεις, γελοίε!

Επαέ είμαι μικρή μου τζαναμπέτισσα, απού θα λεγε κι ο Ψαρονίκος. Ακούω Μάνογουορ και σε σκέφτομαι. Αν εσύ το θέλεις, θα είναι η τελευταία φορά. Ναι. Μόνο για σένα, θα τ’ αντέξω.

μα οχι με μανογουορ με μεγαλωσε ο μπαμπας μου,εχω ολα τους τα βινυλια γιατι να μην τους ακους??

μονο κρητικα μην μου μιλας γιατι δεν τα καταλαβαινω:p

'α σε μάθω εγώ θέλει περιστερά μου.

Oι κρητικοι που απαρνιουνται μουσικες,ιδεολογιες και αντιληψεις ΕΤΩΝ,για μια γυναικα,να παρουν ΠΟΥΛΟ
-AKOYΣ ΜΛΚ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΡΝΙΟΣΟΥΝΑ ΠΡΙΣΤ ΧΤΕΣ ΚΤΛ???(καλα,σε εχω κανει ρομπα ηδη σε παρεα ε)-
…οι παντελονατοι να μεινουν…

Οι Κρητικοί δεν ακούνε ΠΟΥΣΤ ΡΟΚ, φίλος :!:

τι ειναι πουστ ροκ??

(ωχ ηδη εχουμε 3 κρητικους στο φορουμ:roll:)