Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

^^[B]FUCK YEAHH!!![/B]

[B]^^^ cheers! ε μα δεν γινεται να ακουσεις [U][SIZE=“4”]ΑΥΤΟ[/SIZE][/U] και να μην καρακ@υλωσεις![/B]

ISIS - Clearing the eye (dvd)

Πολλα χρονια απο την τελευταια φορα που το ειδα.

Κοντεύουν 10 χρόνια που χα να το βάλω, αλλά ακούγεται το ίδιο συγκλονιστικό ακόμα.

χθες-σημερα

Μπράβο ρε μαν! Τι μου ξαναθύμισες τώρα…(το έχει ξανακάνει ο ίδιος)

Κλασική περίπτωση “όνειρο ζω μη με ξυπνάτε” δίσκου, όπου ο λυρισμός, η μελωδικότητα και τα άκρως πωρωτικά ξεσπάσματα είναι παντρεμένα ιδανικά σε αυτή την ανεξάρτητη παραγωγή. Εντελώς οne of a kind album, δε μοιάζει σχεδόν με τίποτα άλλο από τη γερμανική σκηνή, ούτε καν με τα υπόλοιπα prog folk αριστουργήματα, τα οποία (τυχαίο;) ήταν πολύ πιο πρώιμα σε σχέση με ετούτο, η χρονιά κυκλοφορίας του οποίου προδίδεται μόνο από τα moog synth πλήκτρα που έχουν αυτό τον οξύ late '70s ήχο.Τα καταπληκτικά φωνητικά της Beate Krause και οι solo ερωταποκρίσεις των Jürgen Kolb (πλήκτρα) και Axel Schmierer (κιθάρα) είναι το σήμα κατατεθέν αυτού του διαμαντιού, που έγινε “ευρέως” γνωστό κατά την τελευταία δεκαετία, κυρίως για τα έπη [B]Put On Your Nightcap[/B] και [B]Try A Little Bit[/B], χωρίς τα υπόλοιπα κομμάτια να υστερούν.

Χωρίς καμία υπερβολή, θεωρώ πως το συγκεκριμένο album είναι εξαιρετικά πιθανό να αρέσει σε πάρα πολλά από τα μέλη του forum ανεξάρτητα των μουσικών τους ακουσμάτων και ίσως ιδιαίτερα στους μεταλάδες.:yes::yes:

Εμένα μου άρεσε πάντως!! :smiley:

Ναι το Carol of Harvest ειναι οντως εξαιρετικο

Είναι σαν Σκανδιναβοί μεταλάδες να το γύρισαν στο φολκ :stuck_out_tongue:

Βασικά είναι δισκάρα μεγατόνων, αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο :!:

και μεταλας είμαι και μου αρέσει τρελά ο δίσκος.εχεις δικιο.:stuck_out_tongue:

*για το cave in δεν λέει κάνεις τίποτα και προβληματίζομαι αν το βρίσκω δισκαρα μόνο εγώ

Έλα παραπονιάρη! Φυσικά και είναι εξαιρετικό album το Jupiter, όπως και το Antenna. Γενικά πάρα πολύ ιδιαίτερη μπάντα οι Cave In, αν και από εκεί και πέρα (οι δύο επόμενοι δίσκοι τους δηλαδή) δεν είπανε κάτι παραπάνω, όπως περιμέναμε. Η ισορροπία alt-post metal με εμφανή ψήγματα prog είναι μοναδική. Να μπάντα υψηλής αισθητικής και ποιότητας (αμιγώς μουσικά speaking) Mr. Deckard…:har:

Δεν διαφωνούμε κάπου 8)
Και είδικα το jupiter, είναι από τα πλέον χαρακτηριστικά σε αισθητική άλμπουμ των 00s.

κατά τ άλλα ξέθαψα το kaleidoscope των mekong delta. τεχνοθράσ παράνοια ή αλλιώς, progressive που δεν φοβάται να “λερωθεί” :twisted:

Πώς το εννοείς αυτό το τελευταίο

ότι παίζουν έτσι, που τους γουστάρει και ο panagiotis

Με κάλυψες :lol:

[SPOILER]όχι σοβαρά όμως[/SPOILER]

…το dvd των Primordial - All Empires Fall:):!:

[SPOILER]http://darko77.tumblr.com/post/15687929900[/SPOILER]