Καλύτερα albums των '00s

Οκ, ωραίος. Συμφωνώ. Το μπολνταρισμένο είναι βασικό το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου. Καλό θα ήταν να γίνει και μια μίνι συζήτηση μέσω πιεμ ή μουσουνου ή ξέρω γω με τον καθένα, αλλά καταλαβαίνω ότι είναι χρονοβόρο και δύσκολο αυτό.

εγω θελω μονο το [B]Frances the mute - mars volta[/B]

αλλα δεν με πειραζει να γραψει κ αλλος για αυτον τον δισκο , αρκει να θεωρει οτι ειναι ο καλυτερος δισκος της 10ετιας που μας περασε :stuck_out_tongue:

Τhe more καμμενοι , the better 8)

για αδαή με έχεις? για αυτό έγραψα “πολλές” :stuck_out_tongue:

Όταν αποφασιστούν όλα θα μας ενημέρωσετε κι εμάς με κανά pm ¨η ένα δεύτερο στίκι? γιατί το ένα ποστ διαδέχεται το άλλο με τρελούς ρυθμούς και δε προλαβαίνω να παρακολουθήσω το θρέντι. Αλλιώς θα κάνουμε την καρδιά μας πέτρα:p

Αλλαξτε και τον τιτλο. :stuck_out_tongue:

εγώ πάντως συμφωνώ με τον dude.θέλω να υπάρχει μόνο κατώτατο όριο.προς τα πάνω να μην υπάρχουν ούτε περιορισμοί, ούτε τίποτα.θέλω κείμενα με ψυχή.δε θέλω κάποια τυπικά κείμενα κάποιων χρηστών ενός φόρουμ που προσπαθούν να γίνουν γραφιάδες.σαφέστατα και θα υπάρχουν περιορισμοί όσον αφορά το γραμματικό τομέα, όπως επίσης και για όνομα συγκροτήματος, τίτλο άλμπουμ, έτος κυκλοφορίας, εταιρεία κλπ κλπ.αλλά στην έκταση προς τα πάνω, λέω κανένας περιορισμός.είναι ο παράγοντας που κάνει ξεχωριστό αυτό το αφιέρωμα.

δεν θα ειναι περιεργο ομως ενα αλμπουμ να εχει ενα κειμενο 6 γραμμων και ενα αλλο ενα κειμενο 20??? αυτο μπορει αφενος να απωθησει μερικους απο το να το διαβασουν κιολας. σκεψου οτι για τοσα πολλα αλμπουμ αν καποιος πχ ενδιαφερεται περισσοτερο για 20 ας πουμε και κατσει να τα διαβασει, αν στα 2-3 δει οτι υπαρχει ενα κατεβατο ισως βαρεθει και το αγνοησει. εγω το εχω κανει δηλαδη (μιλαω για κατεβατα και το στηριζω στο οτι για το αγαπημενο μου αλμπουμ, αν με αφησετε ξεμπαρκο και εγω θα γραψω κατεβατο :lol:!!!)… αν με πιανεις…

θα ίσχυε αυτό που λες, αν δεν υπήρχαν κάποιοι κανόνες ώστε να είναι ευανάγνωστα τα κείμενα.εικόνες, πρώτο γράμμα κεφαλαίο, κενό μετά από κόμμα και τελεία, χωρισμός σε παραγράφους.γιατί κατά τα άλλα, και κατεβατά ατελείωτα όπως αυτό του jim_rotten κάθομαι και τα διαβάζω ολόκληρα μονομιάς, χωρίς οποιουσδήποτε ενδοιασμούς.και βασικά αν κάποιος έχει συνηθίσει να μη διαβάζει, τότε και οι 6 σειρές θα του φανούν αρκετές.

βασικα το παω πιο πολυ στο να προσπαθησουμε ο καθενας να μιλησουμε 100% πανω στο θεμα, πραγματοποιωντας οσο το δυνατον πιο ευστοχα σχολια κτλ. αν γινει αυτο λογικα δεν θα υπαρχουν κτηνωδεις διαφορες στα μεγεθη υποθετω. εκτος αν αρχισουμε τα song-by-song πραγμα που νομιζω ομως οτι θα ειναι εκτος των κανονων… η οχι?

χμ, όχι.νομίζω πως το song-by-song θα είναι εκτός των κανόνων που θα τεθούν.θα προτιμούσα στρωτά κείμενα.βέβαια, από την άλλη αν κάποιος ήθελε να το τραβήξει λίγο παραπάνω σε μια ακτάθεση ψυχής, εγώ προσωπικά δε θα τον αποθάρρυνα.
anyway, εμπιστεύομαι τον dude και περιμένω να δω πως ακριβώς το έχει οργανώσει στο μυαλό του.

Εγώ για το θορνς θα γράψω minute-by-minute, θα είναι εκτός των κανόνων δηλαδή? 8O 8O

γιατι τα κανετε τοσο περιπλοκα? ας μπει μονο ο κανονας να ειναι ευαναγνωστα τα κειμενα και μετα το τι θελει να κανει ο καθενας ειναι δικο του θεμα

λυπει το give me your soul please απο king diamond που ειναι δισκαρος και ελαχιστοι το ανεφεραν!

Ας το προσθέσει κάποιος παρακαλώ.

:lol::lol:

Να προσθέσω ότι έχοντας ορκιστεί να διάγω εν γένει ως πιστός και φιλότιμος στρατιώτης, μπορώ να αναλάβω ότι μερεμέτια περισσέψουν

απλώς δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν χρήσιμη μια ανομοιογένεια ενός κειμένου που θα πηγαίνει κάπως έτσι:

[B]1ο κομμάτι[/B]: μπλα μπλα μπλα.

[B]2ο κομμάτι[/B]: μπλα μπλα μπλα.

[B]3ο κομμάτι[/B]: μπλα μπλα μπλα.

και ούτω καθεξής.
από τη στιγμή που τα υπόλοιπα κείμενα θα είναι σε μορφή στρωτού κειμένου.τεσπα, αυτά είναι λεπτομέρειες.μην τα κάνουμε πενηνταράκια.όπως είπα εμπιστεύομαι τον dude.

Αυτό βγήκε το 2010.

επίσης έχει χώσει την μισή δισκογραφία απο opeth

Επειδή η άλλη μισή είναι στα 90s

To θρεντ με τις λίστες γιατί δεν το κλειδώνει κανείς;