Alice cooper

kai oso gia tous promoter.Kai to 90 kai meta pou ipirxan, posoi irthan stin ellada prin to 2004 kai ta rockwave.Mono oi Maiden.Kala ti na leo tora, afou den eixan erthei Priest kai akoma na erthoun AC/DC.

kala oi maiden irthan giati o kosmos mono aytoys xerei .a kai toys iced earth

kai i maiden proti fora irthan to 88.Meta tin apogoitefsi tu Somewhere
in time.Ithelan na parun ta pano tous me to Seventh son ke patisan
ellada gia konoma.To 85 me to Powerslave pu gamusan ke edernan
pigan pantou (milame gia terastia periodia) ektos apo ellada.Ti na
leme tora.

Mou fenetai oti o Hell Rabbit exei pei ta pio sosta pragmata. Sostos os to kokalo!

!!!diafono .diskara!!!

Και εμένα μ’αρέσει αφάνταστα ο συγκεκριμένος δίσκος αλλά μάλλον οι ίδιοι οι Maiden τον έχουνε γραμμένο… (αν εξαιρέσεις κανα-δυο κομμάτια π.χ. wasted years).

Οντως ειναι δισκαρα.

Εμενα οσο αφορα την συναυλια μου αρεσε πολυ ο ντραμερ και ο κιθαριστας ο roxie.Φυσικα και ο ALICE :smiley:

Eμενα μου εκανε εντυπωσει ο Eric…maaaan! απιστευτη φωνει. Στην Aρχιτεκτονικη φανηκε ποσο μεγαλο ταλεντο ειναι περα απο υπεροχος κιθαριστας. O ντραμερ ο Tommy, περα απο καταπληκτικος παιχτης ειναι και πολυ rock ανθρωπος. Eιχε παθη δηλητηριαση απο κατι που εφαγε αλλα ακομα ηρθε να παιξει στο παρτυ τελειως αρρωστος μονο για να μην απογοητευση τα fans. Very cool guy! …και την αλλη μερα μου ζητησε συγνωμη επειδη εφυγε λιγο νωρις και δεν επαιξε το δευτερο σετακι μαζι μας…ειναι ροκ all the way. Στεναχωρηθηκα ομως γιατι ειχε μια φρικτη εμπειρια με ταξιτσιδες προσπαθοντας να γυρισει στο ξενοδοχειο μονος του…καποιοι ειναι ζωα τελοσπαντων.

anyway, it was a fun night!!!..και προσπαθω να κανονισω να γυρισουν μετα απο το τουρνε να καθησουν λιγο και να κανουμε καμια συναυλια σε κανα Pοδον. Mιλαγα εχθες με τον Chuck και θα του αρεσε να ερχοταν…ο Roxie ειναι ηδη μεσα…και ενοειτε ο Tommy!

Have a great week everybody :slight_smile:
johnnie

Pedia pali pareksigithika.Enoo vasi poliseon apogoitefsi to Somewhere in time
Ke ego pistevo oti ine diskara ALIMONO

ALICE COOPER: Έτοιμος κατά 75% ο νέος δίσκος…

Ο επερχόμενος δίσκος του ALICE COOPER, “Along Came A Spider”, σύμφωνα με τον γερόλυκο της ροκ είναι κατά 75% έτοιμος. Θα είναι ένας «πραγματικός δίσκος Alice» και θεματολογικά θα καταπιάνεται με την φανταστική ιστορία ενός serial killer ονόματι Spider που αιχμαλώτιζε τα θύματά του σε ένα μεταξένιο ιστό.

Μετά τα φίδια επί σκηνής, προβλέπουμε και τεράστιες αράχνες… (:lol: :lol: )

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=5564

Aντε ενα 25% εμεινε μονο…:stuck_out_tongue:

ναι, όμως KIMI αυτό δεν είναι συναυλιακό θέμα. Στο section με τις συναυλίες μιλάμε κυρίως για συναυλίες. Τέτοιου είδους νέα, προτείνω να τα γράφεις ή στην επικαιρότητα ή στις κυκλοφορίες (αν έχει κυκλοφορήσει ο δίσκος) ή σε κάποιο τόπικ για τον Alice στο “Groups & Artists”. Εδώ όσοι δουν το ποστ σου, θα χαρούν γιατί θα νομίζουν πως έρχεται πάλι για συναυλία ο Alice και θα ξενερώσουν μετά…

Please be careful next time :wink:

Α ναι δεν το προσεξα οτι ειναι στις συναυλιες το thread εκανα search και ειδα cooper κ ποσταρα:wacko: :oops: ,αν θελεις κανε μεταφορα το μηνυμα σε καποιο σχετικο thread alice cooper.:stuck_out_tongue: