Alter Bridge

Οκ…still…για να με παρηορήσεις το είπες???:cry::cry::cry:

Kai esy Agglia eisai? Ti ginetai? It’s infectious…

Ayta einai ta kala mias mousikis xoras Lunatic…

εεε αφού πήγε η λουλού είπα να ακολουθήσω και εγώ :stuck_out_tongue:

κανένα σετλιστ έχουμε να δω τι χάνω?:frowning:

Polla…

16 £ εκανε το τικετι παιδες… και ποσα δινουμε πισω στο ελλαδισταν? ναι. ακριβως.πολιτισμος.

Οσο για σενα mr briefcase κατσε στη δευτερη μεγαλυτερη πολη της Αγγλιας και ασε με μενα με τον Myles και την παρεα του [-X

ΑΝΤΕΕΕ~!

Mou arese i pozeria sou. Se theloume metagrafi stous pozerades. Dinoume Sunset Strip chicks :stuck_out_tongue:

Εγω μονογαμικος ειμαι. Κλεβω τη Llzy και ειμαι νταξει 8)

Αλλα ο μανατζερ μου συμφωνησε με τη μεταγραφη. Ειναι νταξει τα chequered shoes?

you know…

Eytyxos mpike spoiler…

Ax Lzzy me afises gia ena emo…

Report
analytiko
tekmiriomeno
meta
to
live

ALHTH

λέτε να διαλυθούν οι ΑΒ?πάντως θα είναι βλακεία ένα τόσο καλό group να διαλυθεί…i wish not…για να δούμε…

Οντως θα ταν βλακεια, αν και χλωμο. Στην τελικη περιοδεια θα ναι μονο, οχι στουντιο (αν το δω κι αυτο τα χω δει ολα με τους ζεπς).

Perimenoume ton soldier simera. To report edo kopriti. An den emeines Glascow to brady se kanena pagkaki :lol:

εεε καλά δεν θα χει τελειώσει ακόμα νωρίς είναι

Νot far from the truth :stuck_out_tongue:

Το λοιπόν…

ΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ Ω ΘΕΕ ΤΗΣ ΡΟΚ?

Πηγαίνοντας στο συναυλιακο κεντρο του Carling Academy δεν ήμουν ουτε κατα διανοια ετοιμος γι?αυτο που θα αντιμετώπιζα. Πορτες ανοιγαν 19:00, 19:15 απέξω με μια ουρά που έφτανε 3 τετραγωνα πιο κατω, ομολογω πως δεν ειχα καταλαβει για τη ειδους fan base εχουν τα παλικαρια. Απο ροκ γερολυκους με μπαντανες (απαραιτητο αξεσουαρ η μπλουζα Led Zeppelin, χμμ, I wonder why…) μεχρι και πιτσιρικια 10 χρονων. Τρελα πραγματα.
[CENTER][/CENTER]
Αφου καταφεραμε και μπηκαμε (δεν κινηθηκα νωρις και βρηκα μονο εισητηρια για εξωστη:() περιμεναμε για μια απο τις πιο pure ροκ βραδιες που ειχα ζησει. Πρωτο support οι πολυ καλοί Σκωτσεζοι Logan. Εχουν ξανακανει support στους ΑΒ σε παλιοτερο τουρ, και στο home town τους τη Γλασκωβη ειναι κατι παραπανω απο αγαπητοι (δυστυχως δεν μπορουσα να τους απολαυσω οσο θα?θελα γιατι βριζομουν με σεκιουριτα που δεν μάφηνε να κατσω κοντα στο καγκελο).
Δευτερο σαππορτ, οι τραγικοι Hot Leg του Steven Hawkins (πρωην Darkness). Παναγια μου δηλαδη, τετοια υπερμετρη βλακεια δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου. Θεατρινισμος και σαχλαμαρα σε ολο του το μεγαλειο. Οκ να το νομιζω μονο εγω, αλλα σε καθε τραγουδι τρωγανε γιουχαισμα… Ντραπηκα και γω για λογαριασμο τους. Αυτο που μπορω να παραδεχτω ειναι ο επαγγελματισμος του Hawkins που απλα εκανε το γιουχαισμα μερος του show, αλλαζωντας το ρεφραιν καποιο τραγουδιου σε ?booooo, we hate you? σωζοντας λιγο τη κατασταση. Κριμα ομως τα παιδια, εχουν εναν καταπληκτικο κιθαριστα που χαραμιζεται εξαιτιας του Hawkins
21:30, και η ωρα να βγουν οι Alter Bridge εφτασε. [CENTER]
[/CENTER]
Με ενα ανατριχιαστικο AL-TER BRIDGE του κοινου (βλ. Vids) υποδεχτηκαν στη σκηνη των Myles και την παρεα του. Πρωτο τραγουδι: Come to Life. Aπο τα αγαπημένα μου, αλλα και του κοινου απ?οτι φάνηκε. Ο Kennedy απέδειξε γιατι θεωρείται μια απο τις μεγαλυτερες ροκ φωνες του σήμερα και ο αλητης ο Τρεμοντι ουτε μια νοτα δεν εχασε. [CENTER]
[/CENTER]
Απολαυστικότατο το σετλιστ. Τιμήθηκε δεόντως το Blackbird (Come to Life, Ties That Bind, Buried Alive, Blackbird, Before Tomorrow Comes, Rise Today) αλλα και δεν ελειπαν και κομματαρες απο το πρωτο αλμπουμι, με αποκορύφωμα στο Open Your Eyes που ο Μyles και μεις τραγουδαγαμε το oohh-aaah σημειο, ξερεις τωρα :p. Ανατριχιασα τωρα…:P[CENTER]
[/CENTER]
Eκπληξη της βραδιας ηταν το In Loving Memory, που δεν βρισκεται συνηθως στο setlist, το οποιο οπως μας πληροφορησε ο φιλτατος Tremonti το?χει γραψει για τη μανα του.
Μετα το encore,ανεβηκε ο Myles μονος του στη σκηνη, με μια resonator κιθαρα, και αρχιζε να παιζει καποιο τραγουδι που πολυ country μου φανηκε (καποιος που ειναι πιο ειδικος να μας δωσει λιγο τα φωτα του, βιντ) και υστερα απο αυτο τελειωσαν με ενα επισης αγαπημενο μου, Rise Today.[CENTER]
[/CENTER]
Σε γενικες γραμμες? Καταπληκτικη βραδια. Θα ηταν ακομα καλυτερη αν ειχα εισητηρια αρενας βεβαια, που γινοταν πραγματικα πανικος. Ο Kennedy βρισκεται σε αψογη φορμα, οπως ολοι η μπαντα, και ειναι πολυ ικανοποιητικο να βλεπεις τον κοσμο να αναγνωριζει μεγαλα ταλεντα οταν τα βρισκει.
[CENTER]
[/CENTER]

Τα μειον της βραδιας ειναι πως το setlist δεν περιλαμβανε Watch Over You (ειναι και single ρε παιδια, τι εγινε?) και το αγαπημενο μου απο το πρωτο αλμπουμ, το One Day Remains με τη ριφφαρα την ατελειωτη. Αλλα η αληθεια ειναι πως μια τετοια βραδια δεν χωρανε γκρινιες. Αντε και απο το μερη μας αδερφια.

[CENTER]
[/CENTER]

More Pics 8)

[SPOILER]

[/SPOILER]

Vids!

Intro - Come To Life

Rise Today - Outro

Buried Alive (το καλυτερο)

Το Countrικο που ελεγα… Help me

Mη ξεχασετε να πατησετε View in Higher Quality!

Kαι αυτο αφιερωμενο στον ΤερρορΜαστερ

Hahahahaaaaa

ps. Mε τα βιντς ειχα προμπ γιατι απειλουσαν να μου παρουν τη καμερα, οποτε πολλα εγιναν στα τυφλα σχεδον (ασε που χτυπιομουν)

Ωραίος ο Jason…:slight_smile: Δεν νοιωθω ενοχές πλέον,που ημουν ο μοναδικός που τους είχε δει…:stuck_out_tongue:

το country που λες ειναι blues :slight_smile:

Cheers, εγιναν οι αλλαγες :smiley:

Μπηκαν με Come to Life?αυτα ειναι,πρεπει να περασατε γαμω εκει μεσα.Αντε να ερθουν κι απ’τα μερη μας.

Ωραίες οι φωτο και θενξ για την περιγραφη. Ιn loving στο σετλιστ κιολας. Ωραια πραματα.

Απορία (daz μην βαρέσεις): Αυτοί οι Alter Bridge έχουν για χορηγό το κανάλι ALTER? Όπως λέμε Skoda Ξάνθη ένα πράμα? :stuck_out_tongue: :lol:

Και πιο σοβαρά τώρα, τι να ακούσω από δαύτους για να δω αν είναι τόσο καλοί όσο λέτε?